Prostřeno! Schimanski zve na Primě k retro hodům

Kultura Kultura
3. 8. 2011 16:14
Vracejí se také Akta X i Tom Selleck jako policejní šéf
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Televize Prima se v podzimním schématu opře o osvědčené pořady a formáty. A když už novinky, tak retro nebo aspoň v retro stylu.

Na současnou panující módu retro seriálů reaguje Prima návratem komisaře Schimanského. Místo činu je jeden z nejdéle vysílaných kriminálních seriálů; premiéru měl v roce 1970 a stále se natáčí. Prima uvede díly z Místa činu natočené  v 80. letech i z následného, o dekádu mladšího cyklu Schimanski.

V neděli bude na programu druhá řada soutěže Česko Slovensko má talent, do níž se tentokrát mohou hlásit i zájemci z ciziny.  S největší pravděpodobností se postaví proti výpravnému krimiseriálu Expozitura z Novy.

V porotě talentové show střídá Martin Dejdar moderátora Jana Krause, který má dál na Primě svou páteční Show, nově natáčenou v Divadle Archa. Zůstává také publicistický pořad Soukromá dramata Janka Kroupy a Josefa Klímy i improvizační Partička.

Foto: Aktuálně.cz

V premiérových dílech se v pondělí a ve středu vrací rodinný seriál Cesty domů. Do kvalitní rodinné zábavy -  což má být priorita Primy - prý spadá i pokračování seriálu Taková normální rodinka podle Fan Vavřincové. Nové díly pod názvem Rodinka režíroval Dušan Klein, hrají v nich Jana Štěpánková, Daniela Kolářová či Jaromír Hanzlík.

Skutečná zábava s nádechem perverzity ale čeká při reality show Prostřeno!  Až příliš výmluvná přehlídka českého gastronomického kutilství a nezájmu o cokoli nového a pokračuje vždy v podvečer. O stavu české gastronomie vypovídá i série Ano, šéfe! Show šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha se objeví v poslední, třetí řadě. Novinkou jsou nevypípané verze , které budou k dispozici na internetové stránce televize.

Na sobotu se pak chystá se nová sociální reality show, kde budou odborníci (pochopitelně za dozoru celebrit) radit dlouhodobě nezaměstnaným, jak si osvojit nové dovednosti a najít si práci. Přibude i další reality show o zařizování bytu Moje hnízdo.

Z filmů nabídne stanice o víkendu v rámci okénka „Prima kino" všechny čtyři Smrtonosné pasti s Brucem Willisem, muzikál  Mamma Mia! či první Stmívání.

Foto: Aktuálně.cz

Ze zahraničních seriálů uvede Prima kromě dalších řad Anatomie lži a Sběratelů kostí i nový americký detektivní cyklus Hawaii Five-0. Seriál o malé elitní jednotce, jejímž úkolem je vymýtit zločin z Havajských ostrovů, je remakem slavné série z 60. a 70. let. Náladou a stylem však připomene spíš druhou polovinu 80. let. Kombinuje rychlé tempo a poměrně velkorysou „bayovskou"  akci" s plážemi a hláškováním z parťáckých filmů.

Další detektivní novinku pocházející z americké retro vlny uvede nejnovější kanál Primy - „ženský" Love. Loňský seriál Spravedlnost v krvi (Blue Bloods) se věnuje osudům několika generací policejní rodiny Reaganových z New Yorku. Její hlavu hraje Tom Selleck (seriál Magnum, spousta akčních rolí, ale i film Tři muži a nemluvně) a jeho děti mimo jiné ztvárnili Donnie Wahlberg a Bridget Moynahanová. Seriál poměrně ceněný kritiky je někdy označován jako „Sopranovi naruby". Novinkou na Love je i "lesbický" seriál Láska je láska.

Kanál Prima Cool pak uvede akční reality show Poslední bojovník (Last Man Standing) a hlásí dvě novinky z vlastní tvorby. Týdeník menZONE a pořad Těžká dřina inspirovaný sérií Dirty Jobs o  nevábných povoláních.

Retro náladu na Primě Cool zasytí od začátku vysílaná Akta X, současnou zábavu představují nové řady Teorie velkého třesku a Jak jsem potkal vaši matku. Oba posledně jmenované seriály stanice zařazuje už odpoledne ve verzi s titulky.

 

Právě se děje

Další zprávy