Prostřeno! Schimanski zve na Primě k retro hodům

Kultura Kultura
3. 8. 2011 16:14
Vracejí se také Akta X i Tom Selleck jako policejní šéf
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Televize Prima se v podzimním schématu opře o osvědčené pořady a formáty. A když už novinky, tak retro nebo aspoň v retro stylu.

Na současnou panující módu retro seriálů reaguje Prima návratem komisaře Schimanského. Místo činu je jeden z nejdéle vysílaných kriminálních seriálů; premiéru měl v roce 1970 a stále se natáčí. Prima uvede díly z Místa činu natočené  v 80. letech i z následného, o dekádu mladšího cyklu Schimanski.

V neděli bude na programu druhá řada soutěže Česko Slovensko má talent, do níž se tentokrát mohou hlásit i zájemci z ciziny.  S největší pravděpodobností se postaví proti výpravnému krimiseriálu Expozitura z Novy.

V porotě talentové show střídá Martin Dejdar moderátora Jana Krause, který má dál na Primě svou páteční Show, nově natáčenou v Divadle Archa. Zůstává také publicistický pořad Soukromá dramata Janka Kroupy a Josefa Klímy i improvizační Partička.

Foto: Aktuálně.cz

V premiérových dílech se v pondělí a ve středu vrací rodinný seriál Cesty domů. Do kvalitní rodinné zábavy -  což má být priorita Primy - prý spadá i pokračování seriálu Taková normální rodinka podle Fan Vavřincové. Nové díly pod názvem Rodinka režíroval Dušan Klein, hrají v nich Jana Štěpánková, Daniela Kolářová či Jaromír Hanzlík.

Skutečná zábava s nádechem perverzity ale čeká při reality show Prostřeno!  Až příliš výmluvná přehlídka českého gastronomického kutilství a nezájmu o cokoli nového a pokračuje vždy v podvečer. O stavu české gastronomie vypovídá i série Ano, šéfe! Show šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha se objeví v poslední, třetí řadě. Novinkou jsou nevypípané verze , které budou k dispozici na internetové stránce televize.

Na sobotu se pak chystá se nová sociální reality show, kde budou odborníci (pochopitelně za dozoru celebrit) radit dlouhodobě nezaměstnaným, jak si osvojit nové dovednosti a najít si práci. Přibude i další reality show o zařizování bytu Moje hnízdo.

Z filmů nabídne stanice o víkendu v rámci okénka „Prima kino" všechny čtyři Smrtonosné pasti s Brucem Willisem, muzikál  Mamma Mia! či první Stmívání.

Foto: Aktuálně.cz

Ze zahraničních seriálů uvede Prima kromě dalších řad Anatomie lži a Sběratelů kostí i nový americký detektivní cyklus Hawaii Five-0. Seriál o malé elitní jednotce, jejímž úkolem je vymýtit zločin z Havajských ostrovů, je remakem slavné série z 60. a 70. let. Náladou a stylem však připomene spíš druhou polovinu 80. let. Kombinuje rychlé tempo a poměrně velkorysou „bayovskou"  akci" s plážemi a hláškováním z parťáckých filmů.

Další detektivní novinku pocházející z americké retro vlny uvede nejnovější kanál Primy - „ženský" Love. Loňský seriál Spravedlnost v krvi (Blue Bloods) se věnuje osudům několika generací policejní rodiny Reaganových z New Yorku. Její hlavu hraje Tom Selleck (seriál Magnum, spousta akčních rolí, ale i film Tři muži a nemluvně) a jeho děti mimo jiné ztvárnili Donnie Wahlberg a Bridget Moynahanová. Seriál poměrně ceněný kritiky je někdy označován jako „Sopranovi naruby". Novinkou na Love je i "lesbický" seriál Láska je láska.

Kanál Prima Cool pak uvede akční reality show Poslední bojovník (Last Man Standing) a hlásí dvě novinky z vlastní tvorby. Týdeník menZONE a pořad Těžká dřina inspirovaný sérií Dirty Jobs o  nevábných povoláních.

Retro náladu na Primě Cool zasytí od začátku vysílaná Akta X, současnou zábavu představují nové řady Teorie velkého třesku a Jak jsem potkal vaši matku. Oba posledně jmenované seriály stanice zařazuje už odpoledne ve verzi s titulky.

 

Právě se děje

před 32 minutami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 54 minutami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy