Prostřeno! Schimanski zve na Primě k retro hodům

Kultura Kultura
3. 8. 2011 16:14
Vracejí se také Akta X i Tom Selleck jako policejní šéf
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Televize Prima se v podzimním schématu opře o osvědčené pořady a formáty. A když už novinky, tak retro nebo aspoň v retro stylu.

Na současnou panující módu retro seriálů reaguje Prima návratem komisaře Schimanského. Místo činu je jeden z nejdéle vysílaných kriminálních seriálů; premiéru měl v roce 1970 a stále se natáčí. Prima uvede díly z Místa činu natočené  v 80. letech i z následného, o dekádu mladšího cyklu Schimanski.

V neděli bude na programu druhá řada soutěže Česko Slovensko má talent, do níž se tentokrát mohou hlásit i zájemci z ciziny.  S největší pravděpodobností se postaví proti výpravnému krimiseriálu Expozitura z Novy.

V porotě talentové show střídá Martin Dejdar moderátora Jana Krause, který má dál na Primě svou páteční Show, nově natáčenou v Divadle Archa. Zůstává také publicistický pořad Soukromá dramata Janka Kroupy a Josefa Klímy i improvizační Partička.

Foto: Aktuálně.cz

V premiérových dílech se v pondělí a ve středu vrací rodinný seriál Cesty domů. Do kvalitní rodinné zábavy -  což má být priorita Primy - prý spadá i pokračování seriálu Taková normální rodinka podle Fan Vavřincové. Nové díly pod názvem Rodinka režíroval Dušan Klein, hrají v nich Jana Štěpánková, Daniela Kolářová či Jaromír Hanzlík.

Skutečná zábava s nádechem perverzity ale čeká při reality show Prostřeno!  Až příliš výmluvná přehlídka českého gastronomického kutilství a nezájmu o cokoli nového a pokračuje vždy v podvečer. O stavu české gastronomie vypovídá i série Ano, šéfe! Show šéfkuchaře Zdeňka Pohlreicha se objeví v poslední, třetí řadě. Novinkou jsou nevypípané verze , které budou k dispozici na internetové stránce televize.

Na sobotu se pak chystá se nová sociální reality show, kde budou odborníci (pochopitelně za dozoru celebrit) radit dlouhodobě nezaměstnaným, jak si osvojit nové dovednosti a najít si práci. Přibude i další reality show o zařizování bytu Moje hnízdo.

Z filmů nabídne stanice o víkendu v rámci okénka „Prima kino" všechny čtyři Smrtonosné pasti s Brucem Willisem, muzikál  Mamma Mia! či první Stmívání.

Foto: Aktuálně.cz

Ze zahraničních seriálů uvede Prima kromě dalších řad Anatomie lži a Sběratelů kostí i nový americký detektivní cyklus Hawaii Five-0. Seriál o malé elitní jednotce, jejímž úkolem je vymýtit zločin z Havajských ostrovů, je remakem slavné série z 60. a 70. let. Náladou a stylem však připomene spíš druhou polovinu 80. let. Kombinuje rychlé tempo a poměrně velkorysou „bayovskou"  akci" s plážemi a hláškováním z parťáckých filmů.

Další detektivní novinku pocházející z americké retro vlny uvede nejnovější kanál Primy - „ženský" Love. Loňský seriál Spravedlnost v krvi (Blue Bloods) se věnuje osudům několika generací policejní rodiny Reaganových z New Yorku. Její hlavu hraje Tom Selleck (seriál Magnum, spousta akčních rolí, ale i film Tři muži a nemluvně) a jeho děti mimo jiné ztvárnili Donnie Wahlberg a Bridget Moynahanová. Seriál poměrně ceněný kritiky je někdy označován jako „Sopranovi naruby". Novinkou na Love je i "lesbický" seriál Láska je láska.

Kanál Prima Cool pak uvede akční reality show Poslední bojovník (Last Man Standing) a hlásí dvě novinky z vlastní tvorby. Týdeník menZONE a pořad Těžká dřina inspirovaný sérií Dirty Jobs o  nevábných povoláních.

Retro náladu na Primě Cool zasytí od začátku vysílaná Akta X, současnou zábavu představují nové řady Teorie velkého třesku a Jak jsem potkal vaši matku. Oba posledně jmenované seriály stanice zařazuje už odpoledne ve verzi s titulky.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Halové mistrovství světa v atletice se kvůli koronaviru odkládá na příští rok

Halové mistrovství světa v atletice se letos neuskuteční. Mezinárodní federace se kvůli epidemii nového typu koronaviru v Číně dohodla s pořadateli v Nan-ťingu na odložení šampionátu na rok 2021. Světová atletika to oznámila na svém webu. V Nan-ťingu se mělo o světové medaile bojovat od 13. do 15. března.

Federace dala přednost radikálnímu řešení a šampionát rovnou zrušila, místo aby jej přeložila do jiného dějiště. Vysvětlila to nejistou situací a obavami z šíření viru mimo Čínu, což by později mohlo vést k dalšímu odkladu termínu. Světová atletika učinila rozhodnutí na doporučení lékařské komise, jež situaci konzultovala se světovou zdravotnickou organizací WHO.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy