Producenti seriálu Vyprávěj vyhráli Nymfu v Monaku

Kultura ČTK Kultura, ČTK
11. 6. 2011 13:55
Cenu si odvážejí Filip Bobiňski a Petr Šizling
Seriál ČT Vyprávěj - Roman Vojtek
Seriál ČT Vyprávěj - Roman Vojtek | Foto: Dramedy Productions

Monako - Zlatou nymfu si z Mezinárodního televizního festivalu v Monte Carlu odvážejí producenti seriálu Vyprávěj Filip Bobiňski a Petr Šizling.

Informovala o tom Tereza Lacinová z filmové společnosti Dramedy Productions, která seriál pro ČT vyrábí, s tím, že v kategorii Nejlepší evropský producent dramatického seriálu nikdy český zástupce cenu nezískal. Bobiňski se Šizlingem uspěli v silné konkurenci, jejich soupeři byly seriály Tudorovci, Missfits či Borgiovci.

Čtěte také:
Vyprávěj? ČT nevypráví, ukazuje jen věrné kulisy
Absolutním vítězem ankety TýTý je seriál Vyprávěj
Vyprávěj chce být M.A.S.H. z totalitního Československa

Seriál Vyprávěj byl též nominován v kategoriích Nejlepší herec dramatického seriálu a Nejlepší herečka dramatického seriálu. Svatopluk Skopal a Nina Divíšková však své nominace neproměnili.

"Je to úžasné. Mohu jen poznamenat, že tento rok je pro seriál Vyprávěj velice úspěšný. Nejdříve ocenění českých diváků v anketě TýTý a nyní tato cena. Neuvěřitelné je, že jsme uspěli v opravdu silné konkurenci z celé Evropy. Proti nám bylo nominováno zhruba patnáct seriálů, z nichž některé jsou mezinárodně úspěšné a vysílají se v řadě zemí," řekl Petr Šizling.

Retro seriál Vyprávěj na osudech rodiny Dvořákových připomíná všední život v někdejším Československu od 60. let. Natáčet se začal v roce 2008, diváci ČT dosud mohli zhlédnout 42 dílů. Dalších 26 dílů mapujících příběhy hrdinů až do roku 1989 se natáčí od března; na obrazovkách se nová pokračování objeví na podzim.

Ústřední seriálovou dvojici ztvárnili Roman Vojtek a Andrea Kerestešová, vedle Skopala a Divíškové hraje jednu z hlavních rolí Veronika Freimanová.

Každý díl seriálu Vyprávěj vidělo v průměru přes 1,1 milionu diváků starších 15 let; dalších více než 350 000 lidí je zhlédlo na internetu.

Monacký festival se řadí k prestižním soutěžím od roku 1961. V roce 2001 na přehlídce uspěla herečka Tatiana Vilhelmová, když za výkon ve filmu Společnice dostala zvláštní uznání. V roce 1998 získal Stříbrnou nymfu za nejlepší režii český film režiséra Hynka Bočana a spisovatele a scenáristy Jiřího Stránského Bumerang.

 

Právě se děje

Další zprávy