Prima na jaře pustí do Arény národů Čechy a býka

Kultura ČTK Kultura, ČTK
24. 1. 2012 18:01
V březnu stanice spustí novou videotéku Prima Play
Foto: TV Prima

Praha - Hlavním tahákem jarního vysílání televize Prima má být nová rodinná show Aréna národů. Prima ji uvede na hlavním kanálu Prima family od 11. února.

Od března Prima uvede také zábavní pořad Česká 30 s Martinem Dejdarem a seznamovací reality show Hotel Paradise. V březnu Prima spustí novou videotéku Prima Play.

V třináctidílné Aréně národů se představí osm národů, kromě Čechů například Rusové, Francouzi nebo Arméni, kteří spolu soupeří v nejrůznějších disciplínách.

"Je to koncept, který vychází z dříve oblíbených Her bez hranic. Soutěž se bude vysílat celé jaro," řekl programový ředitel Primy Petr Vladyka. Český tým bude mít patnáct soutěžících a v rolích moderátorů se představí Aleš Háma s Alešem Valentou.

Aréna národů je koprodukčním pořadem osmi televizí; pořadatelským státem je Francie a francouzská televize také pořad finančně zaštiťuje.  V každém díle se české družstvo utká se třemi jinými a výsledky se sčítají. Přibližně třetina až polovina soutěží je prý "zpestřena přítomností živého býka".

Foto: TV Prima

Nová internetová videotéka s názvem Prima Play bude spuštěna v březnu. Podle generálního ředitele Primy Marka Singra bude nabízet přístup k obsahu bez registrace a zdarma. K dispozici budou tří kanály Primy doplněné prémiovým obsahem v podobě filmů a záběrů ze zákulisí.

Česká 30 je nový pořad, ve kterém bude moderátor Martin Dejdar uvádět "nejvtipnější, nejtrapnější nebo nejerotičtější scény z českého filmu". Od 1. března ho bude uvádět kanál Prima family.

Seznamovací reality show Hotel Paradise se odehrává v Dominikánské republice, kde se budou nezadané páry pokoušet o seznámení. Jde o společný projekt se slovenskou partnerskou televizí Joj a bude se vysílat souběžně na obou televizních stanicích. Prima ji odvysílá společně na Prima family i Prima Love.

Prima family dále uvede nové díly seriálů Cesty domů a Zázraky života, pátou řadu kuchařské show Prostřeno nebo novou řadu show Farmář hledá ženu.

Prima Cool se ve svém vysílání bude snažit poskytnout návod jak přežít v apokalyptickém světě a uvede třeba reality show Experiment kolonie a konspirační seriál Událost. Prima Love chystá kromě show Hotel Paradise také pořad z prostředí showbyznysu Top Star Love.

Již dříve představily jarní vysílací schéma televizní stanice Nova a Barrandov. Nova uvede na jaře hudební show Hlas Česko Slovenska, český seriál První krok režiséra Jiřího Vejdělka, který je z prostředí taneční akademie a také například nový sitcom Helena.

TV Barrandov odvysílá zpravodajský pořad Dobré ráno Česko!, který budou moderovat Martina Kociánová a Tomio Okamura. Diváci se také mohou těšit na historický seriál Borgia a šestidílný italský seriál Strach milovat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie v Kazachstánu zatkla 100 lidí na protivládním protestu

Při protivládní demonstraci svolané do největšího kazašského města Almaty policie zatkla 100 lidí. Demonstraci svolali oponenti vlády. Protestů začalo přibývat od loňské rezignace tehdejšího prezidenta Nursultana Nazarbajeva, který byl u moci téměř tři desetiletí. Nazarbajev za svého nástupce navrhl svého blízkého spolupracovníka, který pak zvítězil v narychlo vyhlášených volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy