Prima chystá druhý kanál. Zaútočí hlavně na ženy

Jitka Gráfová
10. 5. 2008 22:00
Pracovní název nese Prima klub, nabídne i regiony
Foto: TV Prima

Praha - Televize Prima chystá další kanál. Bude tematicky zaměřen především na ženy, ale odpadový prý nebude.

"Pracovní název stanice Prima klub, ale není to definitivní," uvedl pro Aktuálně.cz mluvčí Ladislav Pavlík. Druhý kanál by nejdříve měl běžet jen dvanáct hodin denně, postupně by program měl vyplnit celý den.

Mělo by se jednat o tematický kanál, jeho přesné zaměření ale mluvčí Primy Ladislav Pavlík nechtěl prozradit. Některé spekulace mluví o tom, že bude zaměřen především na ženy.

Podle předsedy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Václava Žáka by měl nový kanál vysílat zábavné pořady, filmy, magazíny a seriály.

Nebude to odpadový kanál, říká generální ředitel Marek Singer
Nebude to odpadový kanál, říká generální ředitel Marek Singer | Foto: Ludvík Hradilek

Žánrové zaměření lehce odkryl i generální ředitel Marek Singer. "Druhý kanál jako Nova chystáme, odkladový nebude. Pokud se vám líbí Ošklivka Katka, tak se vám určitě bude líbit i nový kanál," uvedl v už dříve v on-line rozhovoru na Aktuálně.

O novém kanálu jednal na začátku týdne s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání.„Žádáme licenci pro program, ke kterému budou vkládat své zpravodajství naše regionální televize," dodává mluvčí Primy.

Prima žádá licenci pro satelitní a kabelové vysílání. Prima by mohla získat licenci do čtyř týdnů, neboť zasedání vysílací rady je na programu 20. a 21. května a následující 3. a 4. června. Po získání licence pak musí ze zákona stanice začít vysílat do 365 dnů.

Infobox

Prima Klub není tzv. kompenzační licence, pro kterou jí nebo regionálním televizím vznikne nárok na digitální vysílání.

Prima by mohla získat dvě kompenzační licence, když přihlásí k Technickému plánu přechodu od zemského analogového k
digitálnímu vysílání a vrátí analogové licence jak pro celoplošnou Primu, tak pro své regionální stanice.

Nárok na satelitní a kabelovou licenci má ze zákona víceméně každý, kdo o ni požádá, neboť musí splnit jen několik základních podmínek. To je rozdíl oproti licenci pro nastupující pozemní digitální vysílání - na které rada původně vypsala výběrové řízení, jehož součástí byla řada zákonných podmínek.

Nedávno tak získala licenci sportovní kabelová a satelitní stanice Sport 5 či program, který je jednou z mutací hudebního kanálu MTV.

"Nový kanál Primy bude provozovatel televize využívat pro své regiony. Program bude šířen přes satelit, v jednotlivých regionech se pak do něj přes pozemní vysílače budou připojovat regionální televize patřící pod Primu se svým programem," říká Žák

Kdy bude druhý kanál spuštěn, se přesně neví; datum je prý závislé i na přijetí Technického plánu přechodu k digitalizaci.

Loni na podzim rozjela svůj druhý kanál Nova, na pár filmových premiér tu divákům nabízí reprízy, starší odvysílané filmy a k tomu seriály od rodinných komedií až po akční.

„S druhým kanálem jsme velmi spokojeni a naše očekávání nezklamal,"  uvedla pro Aktuálně.cz mluvčí televize Nova Veronika Šmítková.

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA zakázaly kvůli podpoře Madury vstup do země kubánskému ministrovi vnitra

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalila cestovní sankce na druhého vysokého kubánského politika. Zesiluje tak tlak na zemi kvůli pokračující podpoře vlády venezuelského prezidenta Nicoláse Madury. Zákaz vstupu do země se týká kubánského ministra vnitra, kterým je Julio César Gandarilla Bermejo, kvůli jeho účasti na hrubém porušování lidských práv ve Venezuele, oznámil americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Vyzval také další země, aby se připojily k USA.

Zákaz je spíše symbolickým krokem. Pompeo dodal, že Bermejo je také zodpovědný za svévolné zatčení a zadržení tisíců kubánských občanů a nezákonné uvěznění více než 100 politických vězňů na Kubě. Jeho ministerstvo dohlíželo na mučení politických disidentů, zadržených a vězňů, a také na vraždu některých těchto osob policejními a bezpečnostními silami.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie v Hongkongu opět použila slzný plyn. Demonstranti se bránili benzinovými bombami

Nové násilí vypuklo v neděli ráno místního času u obléhaného kampusu polytechnické univerzity v Hongkongu, uvedla agentura Reuters. Po několika klidných hodinách, kdy demonstranti spali na trávníku a v univerzitní knihovně, policie opět použila slzný plyn. Aktivisté na oplátku použili proti policistům benzinové bomby, některé z nich zapálily stromy mimo areál.

Některé části kampusu vypadají v neděli spíše jako pevnost s barikádami a černě oděnými protestujícím na hradbách, kteří mají improvizované zbraně, jako cihly bedny zápalných bomb, luky a šípy. Polytechnická univerzita je poslední z pěti univerzit, který zůstává obsazen aktivisty. Ti ji vyžívají jako základnu pro blokování nedalekého silničního tunelu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy