Prima chystá druhý kanál. Zaútočí hlavně na ženy

Jitka Gráfová
10. 5. 2008 22:00
Pracovní název nese Prima klub, nabídne i regiony
Foto: TV Prima

Praha - Televize Prima chystá další kanál. Bude tematicky zaměřen především na ženy, ale odpadový prý nebude.

"Pracovní název stanice Prima klub, ale není to definitivní," uvedl pro Aktuálně.cz mluvčí Ladislav Pavlík. Druhý kanál by nejdříve měl běžet jen dvanáct hodin denně, postupně by program měl vyplnit celý den.

Mělo by se jednat o tematický kanál, jeho přesné zaměření ale mluvčí Primy Ladislav Pavlík nechtěl prozradit. Některé spekulace mluví o tom, že bude zaměřen především na ženy.

Podle předsedy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Václava Žáka by měl nový kanál vysílat zábavné pořady, filmy, magazíny a seriály.

Nebude to odpadový kanál, říká generální ředitel Marek Singer
Nebude to odpadový kanál, říká generální ředitel Marek Singer | Foto: Ludvík Hradilek

Žánrové zaměření lehce odkryl i generální ředitel Marek Singer. "Druhý kanál jako Nova chystáme, odkladový nebude. Pokud se vám líbí Ošklivka Katka, tak se vám určitě bude líbit i nový kanál," uvedl v už dříve v on-line rozhovoru na Aktuálně.

O novém kanálu jednal na začátku týdne s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání.„Žádáme licenci pro program, ke kterému budou vkládat své zpravodajství naše regionální televize," dodává mluvčí Primy.

Prima žádá licenci pro satelitní a kabelové vysílání. Prima by mohla získat licenci do čtyř týdnů, neboť zasedání vysílací rady je na programu 20. a 21. května a následující 3. a 4. června. Po získání licence pak musí ze zákona stanice začít vysílat do 365 dnů.

Infobox

Prima Klub není tzv. kompenzační licence, pro kterou jí nebo regionálním televizím vznikne nárok na digitální vysílání.

Prima by mohla získat dvě kompenzační licence, když přihlásí k Technickému plánu přechodu od zemského analogového k
digitálnímu vysílání a vrátí analogové licence jak pro celoplošnou Primu, tak pro své regionální stanice.

Nárok na satelitní a kabelovou licenci má ze zákona víceméně každý, kdo o ni požádá, neboť musí splnit jen několik základních podmínek. To je rozdíl oproti licenci pro nastupující pozemní digitální vysílání - na které rada původně vypsala výběrové řízení, jehož součástí byla řada zákonných podmínek.

Nedávno tak získala licenci sportovní kabelová a satelitní stanice Sport 5 či program, který je jednou z mutací hudebního kanálu MTV.

"Nový kanál Primy bude provozovatel televize využívat pro své regiony. Program bude šířen přes satelit, v jednotlivých regionech se pak do něj přes pozemní vysílače budou připojovat regionální televize patřící pod Primu se svým programem," říká Žák

Kdy bude druhý kanál spuštěn, se přesně neví; datum je prý závislé i na přijetí Technického plánu přechodu k digitalizaci.

Loni na podzim rozjela svůj druhý kanál Nova, na pár filmových premiér tu divákům nabízí reprízy, starší odvysílané filmy a k tomu seriály od rodinných komedií až po akční.

„S druhým kanálem jsme velmi spokojeni a naše očekávání nezklamal,"  uvedla pro Aktuálně.cz mluvčí televize Nova Veronika Šmítková.

 

 

Právě se děje

před 31 minutami

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy