Osmá série bude děsivá a rychlá, slibuje producent Živých mrtvých. Negan vyhlásil Rickovi válku

Marie Dostálová
5. 4. 2017 13:01
Producent zombie seriálu Živí mrtví slibuje, že osmá série bude mít rychlejší spád. Sedmá řada se potýkala s klesající sledovaností, stále se však jedná o velmi populární seriál, jehož nové díly se budou vysílat na podzim. Hlavní postava jménem Rick se chystá do boje s Neganem. *Článek obsahuje spoilery*
Zabije Rick Negana?
Zabije Rick Negana? | Foto: AMC

Americká televize AMC odvysílala v neděli večer poslední díl sedmé řady zombie seriálu Živí mrtví (The Walking Dead). Osmá série bude mít rychlejší tempo, slibují tvůrci.

Scott Glimpse, výkonný producent, v rozhovoru pro server IndieWire komentoval závěr řady a nastínil, co hrdiny čeká.

Upozorňujeme, že článek obsahuje spoilery.

Na konci sedmé série zemřela jedna z hlavních postav, a to Sasha, která dobrovolně spolkla smrtící pilulku. Proměnila se tak v zombie a zaútočila na Negana, který terorizuje skupinu přeživších kolem Ricka.

"Glenn a Abraham neměli na výběr a bylo to náhlé a náhodné, toto je však postava, která se rozhodla zemřít, než aby byla zneužita. Udělala, co mohla, aby zachránila své přátele a rodinu. Není to radostné, ale je v tom něco krásného," komentoval producent smrt Sashy.

Pro některé fanoušky se však nejednalo o nečekaný skon, protože médii proběhla informace, že představitelka postavy Sonequa Martin-Greenová byla obsazena do nového seriálu Star Trek: Discovery. "Byl bych raději, kdyby nikdo o její nové práci nevěděl, kdyby lidé sledovali seriál bez těchto vnějších meta článků," svěřil se producent.

Válka se blíží

Skupina Ricka je v posledním díle zrazena Mrchožrouty, kteří tajně uzavřeli dohodu s Neganem. Zoufalou situaci však zachrání posily z Království a Hilltopu. Znepřátelené komunity si vyhlásí válku.

Producent v rozhovoru uvedl, že sedmá série se více zabývala příběhy jednotlivých postav: "Chtěli jsme si to užívat, protože jsme věděli, že až dojdeme k tomu zvratu v příběhu, vyprávění bude rychlejší." Dodal, že osmá série bude mít rychlejší tempo.

A v jakém rozpoložení bude Rick v osmé sérii? "Na začátku sedmé série řekl Neganovi, že ho zabije. Všechno v prvním díle Ricka zdrtilo (smrt jeho přátel Abrahama a Glenna, pozn. red.). Jeho cesta v první půlce řady spočívala v tom, aby se z toho dostal a byl schopen bojovat. Zabít Negana vidí jako morální povinnost. Bude se soustředit na to, aby Zachránce (Saviors) porazil a vrátil světu férovost," popsal producent.

Natáčení osmé série by mělo začít v květnu, na obrazovky se nové díly dostanou na podzim. Řada bude mít celkem 16 dílů. "Myslím, že to bude velké a zároveň děsivé. A myslím to z hloubi své cynické duše," shrnul Andrew Lincoln, představitel Ricka.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Na stovkách nádraží a pošt vzniknou místa pro výdej poštovních balíků

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly ve středu obě společnosti. Výdejní místa bude provozovat vysoutěžená zásilková firma.

Výdejních boxů by po celé republice mělo být skoro 300. K dispozici budou ve 144 stanicích, například na hlavních nádražích v Plzni, Praze či Olomouci, dále také v Havlíčkově Brodě nebo Hodoníně. Se 135 místy se pak počítá i na pobočkách České pošty. Na umístění boxů ve vytyčených lokalitách bude nyní vypsána veřejná soutěž, nájemní smlouva s vítězem soutěže bude uzavřena na pět let. V následujících letech se předpokládá zřízení boxů i v dalších lokalitách.

"Naším cílem je postupně rozšířit portfolio služeb, které na nádražích mohou denně využít nejenom cestující, ale i každý kolemjdoucí. Zřízení výdejních boxů je prvním z těchto kroků, věřím, že novou službu veřejnost ocení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Sudetští Němci na sjezdu udělí cenu českému exministrovi kultury Hermanovi

Sudetoněmecké krajanské sdružení (SL) na červencovém sjezdu v Mnichově udělí bývalému českému ministrovi kultury Danielu Hermanovi nejvyšší vyznamenání, kterým je Evropská cena Karla IV. Ve středu to oznámilo krajanské sdružení, které zastupuje zájmy sudetských Němců odsunutých po druhé světové válce z Československa a jejich potomků. Mluvčí sudetských Němců Bernd Posselt v prohlášení označil Hermana za člověka, který pomáhá ostatní spojovat a usmiřovat.

Nejvyšší představitel sudetských Němců Posselt uvedl, že Herman je mimořádným křesťanským stavitelem mostů a usmiřovatelem. Cenu si Herman převezme v sobotu 17. července.

Herman navštívil sudetoněmecký sjezd v roce 2016 jako první člen české vlády. V tehdejším projevu, ve kterém sudetské Němce pozdravil oslovením milí krajané, připomněl nacistické zločiny i násilnosti Čechů při poválečném odsunu německy mluvícího obyvatelstva. Vyjádřil také lítost nad těmito událostmi. Sjezdu se Herman zúčastnil také v roce 2019, který byl kvůli pandemii nemoci covid-19 zatím poslední. Tehdy byl jedním z řečníků, kteří gratulovali dlouholeté šéfce Izraelitské kulturní obce v Mnichově a Horním Bavorsku Charlotte Knoblochové k Evropské ceně Karla IV.

Zdroj: ČTK
Další zprávy