Obama přilákal nejvíc lidí k televizi. Sám i s Homerem

5. 11. 2008 16:10
Na Halloween volil Homer Obamu a zemřel

Los Angeles - Barack Obama v té době ještě nebyl prezidentem, ale už prokázal, že bude pomáhat obyčejným lidem včetně Springfieldu.

Seriál Simpsonovi o víkendu slavil další z řady úspěchů. V neděli se vysílal další halloweenský speciál, který započal svou každoroční tradici v roce 1990, a pro žlutou rodinku to znamenalo nejlepší sledovanost za posledních pět let ve skupině diváků od 19 do 49 let.

Letošní devatenáctý díl The Simpsons Treehouse of Horror si na Foxu podle peoplemeterů nenechalo ujít celkem 12,5 milionu diváků a divaček.

Foto: Reuters

Oproti světové sérii v baseballu, Kriminálce Las Vegas a taneční soutěži Dancing with Stars nejde o rekord - jejich čísla se v týdenním přehledu pohybovala okolo hranice 19 a 20 milionů. Ale v přímé konkurenci je v neděli porazil jen magazín Sunday Night Football a Zoufalé manželky.

Čtěte více: Simpsonovi trhají rekordy. Nejen ve žluté barvě

Nejsledovanějším pořadem minulého týdne vůbec byla Obamova placená televizní reklama, která ho stála 3,5 milionu dolarů a vidělo ji přes 25 milionů lidí. A byl to podle všeho demokratický kandidát, který pomohl i Simpsonovým.

Letošní Halloween se odehrával několik dní před prezidentskými volbami, a v upoutávkách na speciál navíc tvůrci avizovali, že se Simpsonovi vyjádří k tématu Obama vs. McCain.

Speciál sestával ze tří miniepizod a krátkého prologu. Jedna epizoda si dělala legraci z robotického filmu Transformers, v další Homer zabil George Clooneyho, Prince a Neila Armstronga; celebrity se pak potkávají v nebi, kde John Lennon řídí Žlutou ponorku.

Foto: Bontonfilm

Poslední epizoda, kde byl hlavním hrdinou odstrkovaný chlapec Milhaus, odkazovala na kreslený seriál o pejskovi Snoopym a jeho dětských přátelích.

Na Obamu došlo hned na začátku, aniž se tu ovšem objevil přímo. Skeč má zhruba tento obsah: Homer jde do volební místnosti, ovšem nevejde se kvůli své tloušťce za standardní plentu, tudíž musí jít volit k novému stroji.

Ten však chybně zaznamenává hlas pro Baracka Obamu jako hlas pro Johna McCaina. Rozzuřený Homer stroj nakopne a ten jej na oplátku zákeřně vcucne a vyplivne mrtvého ven.

Volební prolog:

Někteří fanoušci seriálu a McCaina na republikánském webu zalitovali: Víme, že spousta celebrit podporuje Obamu, ale mrzí nás, že je mezi nimi Homer.

A někteří komentátoři nicméně škodolibě připomínají, že tatík ze Springfieldu je typickým voličem Obamy a není divu, že při cestě k volebnímu stroji prohlásí, že je čas na změnu. 

Jeden z autorů seriálu Al Jean oponoval, že nevyjadřovali podporu Obamovi, ale šlo o satiru na "podezřelost volebního procesu" - přes veškerou poťouchlost naznačující, že republikáni při volbách podvádějí, ovšem scénka nevzbudila žádnou oficiální kontroverzi.

Naproti tomu se ozvala organizace The Gay, Lesbian and Straight Education Network, která se snaží zbavit slovo gay negativního nádechu. Zástupcům této organizace se nelíbila věta "The Grand Pumpkin is super gay" - kterou pronese známý raubíř Nelson, když šikanuje Milhause.

Super teplá dýně:


Baracka Obamu, stejně jako další osobnosti, je možné simpsonizovat si na této stránce: http://simpsonizeme.com

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy