Nova bude vylučovat federální pěchotu a líné stavebníky

Kultura Kultura, Red Kul
5. 8. 2009 16:55
Novinkami je Česko Slovenská SuperStar a show Dům snů
Foto: Aktuálně.cz

Praha - S novým designem za pomoci oblíbených seriálů i nových reality show k ještě vyšší sledovanosti. Tak se dají shrnout slova generálního ředitele Petra Dvořáka o podzimním schématu TV Nova.

A podle něj je na co navazovat. Nova neskomírá, naopak prý celková sledovanost narostla ve skupinách 15-54 i 15+.  Navíc je ke spokojenosti inzerentů Nova nejmladší televize a má vyšší množství lidí mladších 55 let: čtyřiasedmdesát oproti průměrným devětašedesáti procentům.

Na představení schématu - koncipovaném jako "mediální veletrh" -  Dvořák ve své zahajovací one man show ohlásil, že přes pomluvy, že vysílá balast, aby ušetřila, Nově vzrostla na jaře sledovanost v primetimu o dvě procenta. V červnu dokonce padl rekord: v kombinovaném součtu Nova a Nova Cinema byla průměrná sledovanost v primetimu přes 50 procent.

Foto: Aktuálně.cz

Jestli hledat nějaký celkový dojem z podzimního schématu, pak se snad nabízí použít právě přirovnání k veletrhu se stánky, kde se prezentovaly jednotlivé pořady s herci a moderátory a mezi nimiž se proplétali zhusta bulvární novináři.

Na výstavní plochu se probojuje ten, kdo má dost hvězd a potenciálu, aby si našel zákazníky přiměřeného věku. Jiné vazby tu neexistují a u celoplošné komerční stanice s ambicí lídra na malém trhu asi ani nemohou.

Ozzák má na podzim pauzu

Pochopitelně se tak vrací se seriál Ordinace v růžové zahradě, který pravidelně sledují dva miliony lidí; od 27. srpna se začíná vysílat pátá série. O tři dny později startuje Ulice, jež bude podle ředitele Dvořáka zase válcovat konkurenční zpravodajství.

Nevrátí se ovšem jeden z nejúspěšnějších a nejlépe hodnocených pořadů Novy, sitcom Comeback. Resp. Nova hodlá na podzim zopakovat první a část druhé řady příběhů rockera Ozáka a jeho rodiny, na jaře pak má přijít třetí řada. Pokud by skutečně existovaly rozpory mezi Novou a kreativním producentem Tomášem Baldýnským, které ovšem Dvořák rezolutně vyvracel, třeba by se je do té doby podařilo srovnat.

Hlavní novinkou, na kterou Nova sází, je Česko Slovenská Super Star , kterou chystá od 6. září společně s TV Markíza. Prý je to poprvé v evropské historii, kdy se na tento pořad spojí dvě samostatné země.

Foto: Aktuálně.cz

Federálnímu rozměru, který může do poněkud skomírající české Superstar přinést nové „národnostní" napětí, odpovídá i složení moderátorů (Leoš Mareš, Adela Banášová) i porotců: Marta Jandová, Ondřej Hejma, Pavol Habera a Dara Rolinsová.

Druhým tahounem má být časosběrná reality show Dům snů. Klasickou sestavu exotů v uzavřené vile tu vystřídají každou středu od 9. září partnerské páry, které budou pod dohledem Jana Musila společně stavět nízkoenergetický dům za třináct milionů a navzájem se vyhazovat. O tom, kdo vzejde vítězně z finálové dvojice a bude v něm pak bydlet, rozhodnou už diváci.

Vzhledem k rodinnému mamko-taťkovskému založení Čechů by mohl Dům snů fungovat lépe než Big Brother, jehož první série prohrála s konkurenční reality show VyVolení na Primě. Navíc je pro tu spokojenější část starost o bydlení náplní i zdrojem relaxace, zatímco pro tu druhou palčivým problémem - a tedy zdrojem snění i závisti, což je směs, která dobře pohání reality show.

O MTV ještě nic neřekneme

Foto: Aktuálně.cz

Stejně tak by se u národa pejskařů mohl chytit nový pořad Polepšovna mazlíčků - vždy v sobotu v podvečer se tu bude napravovat za pomoci veterinářky „disharmonický vztah s domácími zvířaty".

Novinkou je i Stahovák s moderátory Jiřím Mádlem a Vojtou Kotkem, který bude uvádět „zábavná videa" z internetu.

Hitparáda, jež by nahradila skončivší ESO, v podzimním schématu chybí, zřejmě se objeví až na české verzi MTV. Třetí tematický kanál Novy s hudebně lifestyleovou náplní startuje 29. listopadu, stanice ale zatím podrobnosti o programovém schématu či podílu domácí hudby nechce zveřejnit. Jen opakuje, že se bude jednat o klasické mezinárodní schéma - pod hlavičkou Novy bude česká mutace 69. kanálem celosvětové sítě MTV, která nyní působí ve 162 zemích.

Nova Cinema (současný podíl na trhu ve skupině 15 - 54 má 1,7 procenta) schéma měnit nehodlá; v její podzimní nabídce nemají chybět snímky typu Chicaga, Zkrocené hory a Zuřícího býka a seriály Zákona a pořádek: Zločinné úmysly, Plastická chirurgie a Vraždy v Midsommeru.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Na podzim se vrátí Pohlreich a přijde nová Kůstka

Mateřská Nova se na podzim hodlá pyšnit filmy, na nichž se podílela. Bobule, Taková normální rodinka nebo Sněženky a machři po 25 letech mají jedno společné - dost špatné recenze a hodně velký úspěch v kinech.

Nova, která se skrze weby tn.cz a nova.cz prezentuje jako multimediální dům, hlásí i zvýšený zájem o satelitně kabelový kanál Sport. Tady mají být novinkami UEFA Champions League a Kontinentální hokejová liga.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Johaugová vládla i v Lahti a překonala rekord Björgenové

Norská lyžařka Therese Johaugová potvrdila nadvládu ve Světovém poháru i v Lahti, kde dnes vyhrála běh na 10 km klasicky a ovládla šestý z posledních sedmi závodů. Vedoucí žena průběžného pořadí zvítězila o 3,4 sekundy před Ebbou Anderssonovou ze Švédska, třetí byla domácí Krista Pärmäkoskiová.

Johaugová v tomto ročníku zvítězila už poosmnácté a má na dosah třetí celkový triumf v seriálu, kterému kralovala už v letech 2014 a 2016. Pak olympijská vítězka ve štafetě a desetinásobná mistryně světa nesměla rok a půl závodit kvůli trestu za doping.

V distančních závodech si jednatřicetiletá Norka připsala 63. výhru a osamostatnila se na prvním místě historického pořadí před krajankou Marit Björgenovou.

Aktualizováno před 47 minutami

Dálnici D8 zavřelo ve směru na Prahu několik nehod

Dálnici D8 na Ústecku uzavřelo ve směru na Prahu několik nehod mezi 87. až 90. kilometrem, havarovalo tam zřejmě přes deset aut. Podle prvních informací čtyři lidé utrpěli zranění. Dopravu němečtí policisté odklánějí už na svém území. Vyplývá to z informací od policie, hasičů a záchranné služby. Nehody se staly poblíž sjezdu na Petrovice před 10:00.

Další zprávy