Nejchytřejší Čech diváky zaujal, překonal milionovou hranici

ČTK ČTK
14. 4. 2014 14:54
První díl nové soutěže České televize vidělo přes milion diváků, pořad uvádí Roman Šmucler.
Foto: Česká televize

Praha - Soutěž Nejchytřejší Čech, jejíž první díl diváci České televize zhlédli v sobotu večer, se zařadila k pořadům s více než milionem diváků. S průměrným počtem 1,027 milionu lidí starších 15 let šlo o nejsledovanější pořad večera, řekla ČTK mluvčí televize Alžběta Plívová. Nad milionovou hranicí se přitom ve vysílání veřejnoprávní, ale i ostatních televizí ocitají zpravidla seriály.

ČT o víkendu odvysílala úvodní díl soutěže, která testuje inteligenci pomocí logických úloh, testů pozornosti nebo činností rozvíjejících kreativitu. Soupeři vybraní ze zhruba dvou tisíc přihlášených se v ní budou utkávat po šest večerů. Vrcholem pořadu, kterým provází moderátor Roman Šmucler, bude závěrečné klání, které rozhodne o udělení titulu mezi pětici finalistů.

Čechy baví soutěže i seriály

Premiérovému dílu se těsně podařilo rozšířit skupinu pořadů, v nichž ČT k obrazovce přilákala přes milion diváků. Úspěšnější z tohoto pohledu jsou z pravidelných titulů již jen seriál První republika, který naposledy sledovalo 1,34 milionu diváků, nebo Případy 1. oddělení s 1,49 milionu lidí starších 15 let. Ze zábavních pořadů se v uplynulém týdnu nad milionovou hranici v ČT dostala také talk-show Všechnopárty se 1,1 milionu diváků.

Soutěže a seriály přitom obecně patří k pořadům, které spolu se zpravodajskými relacemi přitahují pozornost diváků i na dalších televizích. Například Nova se svým vůbec nejúspěšnějším pořadem Ordinace v růžové zahradě 2 často atakuje hranici dvou milionů dospělých diváků. Další seriálový tahák Doktoři z Počátků se pak pohybuje kolem 1,5 milionu diváků nad 15 let. Vysokou sledovanost na Nově pravidelně vykazují Televizní noviny.

 

Právě se děje

před 54 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy