Nechoďte spát! TV nabízí noční traumata

hej
16. 10. 2006 11:20
Televizní tipy Televizní nabídka na tento týden nabízí několik možností k ponocování. Tento týden můžete strávit tři filmové noci se třemi rozdílnými traumaty rodinnými, krvavými i válečnými.
Olověná vesta
Olověná vesta | Foto: Archiv ČT

V českých televizích už dlouho platí: čím hlouběji v noci je film vysílán, tím víc se na něj vyplatí počkat. V záplavě obskurních teleshoppingů, kontaktních pořadů, v nichž z vás vytahují peníze a losování sazek a sportek se totiž občas vyloupne film, který je sem z neznámých důvodů uklizen. Právě proto se na něj vyplatí upozornit.

Na mě se můžeš spolehnout - úterý 23.45 ČT2
Americký nezávislý snímek Kennetha Lonergana je komorní drama o vztahu dvou sourozenců z malého města. Ti se tu setkávají po delším odloučení za ne úplně příznivých okolností. Sammy má problémy se šéfem i s osmiletým synem Rudym, její bratr Terry jí také dělá starosti. Přichází chvíle, kdy si musí řadu věcí vyjasnit. Film z roku 2000 byl nominován na 2 Oscary za scénář a pro Lauru Linneyovou v roli Sammy. Krom Linneyové ve filmu hraje i bratr Macaulaye Culkina Rory či Mark Ruffalo a Matthew Broderick.

15 minut, foto z filmu
15 minut, foto z filmu | Foto: Archiv TV Prima

15 minut - středa 22.15 Prima
Průměrný thriller zaujme české diváky nejvíce tím, že nabídl první větší hollywoodskou roli Karlu Rodenovi. Tak je poután i v upoutávkách televize Prima jako film, v němž Karel Roden plivne do obličeje Robertu de Nirovi. Roden v tomto snímku hraje jednoho ze dvou východoevropských psychopatů, kteří si na video natáčejí své vraždy. To samozřejmě zaujme nejen krvelačná americká média, ale i newyorského detektiva Roberta de Nira, který se vydává po Rodenově stopě.

Olověná vesta - čtvrtek 23.30 ČT2
Filmový klub ČT pokračuje v profilu Stanleyho Kubricka jeho slavným válečným dramatem Olověná vesta z roku 1987. Právě v 80. letech vznikla řada filmů, které se vyrovnávaly s americkým traumatem vietnamské války. Hrdinou toho Kubrickova je voják Vtipálek nejdříve při výcviku týraný sadistickým velitelem, v druhé části filmu už na vietnamské frontě. Film získal oscarovou nominaci za scénář, v hlavní roli zazářil Matthew Modine, v těch dalších Vincent D´Onofrio a zahrál si tu i sám Stanley Kubrick.


 

 

Právě se děje

Další zprávy