Návrat Jiřího Babici! Na TV Barrandov bude vařit se Sapíkem

ČTK ČTK
5. 8. 2015 16:44
Lidový kuchař Jiří Babica se po rozchodu s TV Nova opět vrací na televizní obrazovky, a to v pořadu TV Barrandov nazvaném Babica vs Sapík.
Foto: Hermína

PrahaTV Barrandov uvede v podzimním programu třeba seriál Podvodníci podle skutečných kauz nebo návrat Jiřího Babicy na obrazovky, oznámila mluvčí televize Barbora Šenfeldová. Dále se bude objevovat i dřívější tvorba, jako talkshow Exkluziv Kateřiny Brožové a Sejdeme se na Cibulce či zábavné pořady Kurňa, co to je? a Vtip za stovku.

Televize přichází i s novou reality show Tchýně. Moderovat ji bude Monika Štiková, která se zatím objevovala hlavně na stránkách bulvárních deníků se svou dcerou Ornellou. Podle televize bude Štiková v pořadu rodinám, které mají problémy, radit, jak situaci zlepšit.

V pořadu Babica vs Sapík se zase na obrazovky vrátí kuchař Jiří Babica, který měl dříve kulinářský pořad na televizi Nova. Babica, jenž je podle TV Barrandov "milovaný širokou veřejností", bude v novém pořadu vystupovat se známým kuchařem Jaroslavem Sapíkem.

Skupinu Barrandov tvoří televizní kanály TV Barrandov, KINO Barrandov a Barrandov PLUS. V letošním roce ji má ještě doplnit hudební program Muzika.

Chtělo to dost zkoušení, než jsme přišli na ten správný postup, říká šéfkuchař pražského Lokálu Marek Janouch. Výsledkem možná není žádná vysoká gastronomie, ale má všechno, co má správný smažák mít. | Video:
 

Právě se děje

před 52 minutami

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Vojtěcha Filipa k legiím

Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Filip v nedávném rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské komunální politiky nařkl z neofašismu. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky.

"Žádný výrok, který by poškodil dobré jméno československých legií, jsem neřekl. Řekl jsem, že v České republice existují lidé, kteří mají různý názor na československé legie," hájil se Filip.

Zdroj: ČTK
Další zprávy