Na TV Barrandov bude harašit Bubílková i Kristelová

Kultura Kultura, Red Kul
26. 8. 2009 7:10
Televize připravila seriál z vězeňského prostředí

Praha - Pokud by ještě platilo, že TV Barrandov chce být stanicí pro Husákovy děti, pak si někde zjistili, že dědictví gulášového socialismu udělalo ze silných populačních ročníků popkulturní schizofreniky - rozkročené mezi normalizační minulostí a současností, která se s ní snaží vyrovnat, ale leckdy spíš navazuje na její dědictví trapnosti.

Křest knihy Jana Saudka Tramvaj noci - Jan Saudek, Ivan Mládek
Křest knihy Jana Saudka Tramvaj noci - Jan Saudek, Ivan Mládek | Foto: Jiří Herman, www.hermina.cz

Diváky Barrandova totiž zajímá důchodcovské prskání v Politické střelnici Zuzany Bubílkové i přiboudlé sexuální narážky Jana Saudka, který se ve své talkshow stylizuje do role lidového neumětela. To jsou nejúspěšnější pořady domácí zábavy, ve kterých bude Barrandov pokračovat na podzim.

Chybět nebude Jaroslav Dušek

Pokračovat nicméně bude i Feničův cyklus České milování, stejně jako sitcom Ivana Mládka, ke kterému se ve vlastní tvorbě připojí od příštího týdne vždy v pondělí a ve středu seriál z ženské věznice Odsouzené; ve federálním hereckém obsazení, do kterého patří i Pavel Kříž,  ho TV Barrandov vyrábí společně se slovenskou TV JOJ.

Hlavní aktérkou je Eva odsouzená za dopravní nehodu způsobenou v opilosti. Barrandov Odsouzené nasazuje tak, aby nebyly v přímé konkurenci s nováckou Ordinací v růžové zahradě.

Příznivci Barrandova nepohrdnou ani staršími českými snímky ze života svých rodičů. Takzvané české filmové pátky - které nabízejí široké rozpětí od klasiky po bizarní normalizační komedie - jsou jednou z nejúspěšnějších částí schématu. Na podzim nabídnou Světáky a komiksovou Jessii i Pension pro svobodné pány.

Party Top Star magazinu - Zdeněk Pohlreich
Party Top Star magazinu - Zdeněk Pohlreich | Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz
Čtěte také:
ČT: místo tance zpěv a místo seriálu tahanice
Nova bude vylučovat federální pěchotu a líné stavebníky
Na podzim se vrátí Pohlreich a přijde nová Kůstka

Právě sledovanost českých filmů prý přesahovala tříprocentní share - tedy podíl z těch, kdo se právě dívají na některou z televizí. Tento cíl si stanice, která začala vysílat v lednu, stanovila po roce existence. Na konci červenci Barrandov ohlásil dosažení této hranice i v celodenním podílu.

Soboty mají patřit původní zábavě, ve které Barrandov zužitkuje stáj promotéra Janise Sidovského, který pro televizi pracuje. Jednu sobotu v měsíci obsadí Jaroslav Dušek, který poslední dobou nemůže chybět u žádné dobré zábavy; tady bude uvádět pořad Filmový úlet, s.r.o., v němž bude nabízet slavné momenty a scénky z kinematografie.

Show šéfkuchaře Ramseyho

Tk TV Barrandov - Zuzana Bubílková
Tk TV Barrandov - Zuzana Bubílková | Foto: Roman Souček

Naopak kritika socialistického šlendriánu a kutilství, která stojí za úspěchem šéfkuchaře Pohlreicha na Primě, možná přiměla Barrandov k nákupu americké reality show Pekelná kuchyně, ve které Gordon Ramsay vybírá pro svou restauraci nejlepšího šéfkuchaře. K tomu na Barrandově přibrali i akční rodinnou soutěž Drtivá porážka.

Ze zahraničních filmů získala TV Barrandov pro podzimní vysílání úspěšnou komedii Woodyho Allena Vicky Cristina Barcelona i jeho starší filmy včetně slavných titulů Hana a její sestry nebo Purpurová růže z Káhiry. Divákům nabídne i road movie Moje borůvkové noci, čtvrtého Ramba nebo Vějíř lady Windermenové - ale také příběhy italského účetního Fantozziho.

Čtěte také:
TV Barrandov nudu nezahání, ale posiluje

A konečně je tu zpravodajský magazín 90 minut, jenž mění délku a obsazení. Pod novým názvem 60 minut jej budou moderovat Kateřina Kristelová s Kateřinou Hrachovcovou.

Sama doma snídá vpodvečer

"Principem pořadu je, aby si lidé po práci odpočinuli a pobavili se. Zaměříme na svět večírků, navíc tu budou hrát živé kapely, nebudou chybět reportáže ze světa filmu nebo to, jakým způsobem se oblékají filmové hvězdy," říká šéfredaktor zpravodajství Jaroslav Spěváček.

Kateřina Kristelová změnila image
Kateřina Kristelová změnila image | Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Navíc si prý reportéři vyzkoušejí různá povolání a budou mít zajímavé hosty, čímž se pořad se možná stane jakýmsi mixem poradny Sama doma, Víkendu a Snídaně s Novou.

Na místo programového ředitele stanice nastupuje od října Petr Sládeček, který pracoval pro Novu i ČT a s Ferem Feničem připravoval televizi Febio. Při prezentaci podzimních novinek ale řekl, že se jeho zásahy projeví až v příštím roce.

Jako profesionál by minimálně by mohl definitivně napravit hodnocení, které televizi přisoudil na jaře Kamil Fila měsíc poté, co začala vysílat, a charakterizoval tak asi jediný spojovník skoro všech pořadů: "Přese všechnu mentální očistu, již jsem rituálně provedl, ale nemohu působení celoplošné televize, jež chce být konkurentkou ČT, Novy a Primy, popsat jinak než ubíjející svou amatérskostí."

 

Právě se děje

Aktualizováno před 49 minutami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Trump jako první prezident USA přišel na akci odpůrců potratů. Dřív patřil do opačného tábora

Šéf Bílého domu Donald Trump pokládá za "nesmírnou čest", že se dnes stal prvním prezidentem Spojených států, který se zúčastnil každoročního protipotratového shromáždění ve Washingtonu. Akce zvaná Pochod pro život, kterou organizátoři poprvé svolali v roce 1974, se na washingtonské parkové promenádě National Mall koná ve výroční den rozhodnutí Nejvyššího soudu USA, jenž před 46 lety legalizoval umělé přerušení těhotenství.

Trump byl před dvaceti lety stoupencem interrupcí a jeho kritici občas připomínají jeho slova z roku 1999, že je "v každém případě pro (potraty)". Od té doby ale radikálně změnil názor, podle agentury AP ve snaze získat na svou stranu věřící voliče bílé pleti. Dnes v projevu ke shromážděným obvinil opoziční demokraty, že prosazují "radikální a extrémní postoje". Pochválil účastníky dnešní akce a řekl, že "nenarozené děti nikdy neměly v Bílém domě pevnějšího zastánce".

Další zprávy