Na TV Barrandov bude harašit Bubílková i Kristelová

Kultura Kultura, Red Kul
26. 8. 2009 7:10
Televize připravila seriál z vězeňského prostředí

Praha - Pokud by ještě platilo, že TV Barrandov chce být stanicí pro Husákovy děti, pak si někde zjistili, že dědictví gulášového socialismu udělalo ze silných populačních ročníků popkulturní schizofreniky - rozkročené mezi normalizační minulostí a současností, která se s ní snaží vyrovnat, ale leckdy spíš navazuje na její dědictví trapnosti.

Křest knihy Jana Saudka Tramvaj noci - Jan Saudek, Ivan Mládek
Křest knihy Jana Saudka Tramvaj noci - Jan Saudek, Ivan Mládek | Foto: Jiří Herman, www.hermina.cz

Diváky Barrandova totiž zajímá důchodcovské prskání v Politické střelnici Zuzany Bubílkové i přiboudlé sexuální narážky Jana Saudka, který se ve své talkshow stylizuje do role lidového neumětela. To jsou nejúspěšnější pořady domácí zábavy, ve kterých bude Barrandov pokračovat na podzim.

Chybět nebude Jaroslav Dušek

Pokračovat nicméně bude i Feničův cyklus České milování, stejně jako sitcom Ivana Mládka, ke kterému se ve vlastní tvorbě připojí od příštího týdne vždy v pondělí a ve středu seriál z ženské věznice Odsouzené; ve federálním hereckém obsazení, do kterého patří i Pavel Kříž,  ho TV Barrandov vyrábí společně se slovenskou TV JOJ.

Hlavní aktérkou je Eva odsouzená za dopravní nehodu způsobenou v opilosti. Barrandov Odsouzené nasazuje tak, aby nebyly v přímé konkurenci s nováckou Ordinací v růžové zahradě.

Příznivci Barrandova nepohrdnou ani staršími českými snímky ze života svých rodičů. Takzvané české filmové pátky - které nabízejí široké rozpětí od klasiky po bizarní normalizační komedie - jsou jednou z nejúspěšnějších částí schématu. Na podzim nabídnou Světáky a komiksovou Jessii i Pension pro svobodné pány.

Party Top Star magazinu - Zdeněk Pohlreich
Party Top Star magazinu - Zdeněk Pohlreich | Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz
Čtěte také:
ČT: místo tance zpěv a místo seriálu tahanice
Nova bude vylučovat federální pěchotu a líné stavebníky
Na podzim se vrátí Pohlreich a přijde nová Kůstka

Právě sledovanost českých filmů prý přesahovala tříprocentní share - tedy podíl z těch, kdo se právě dívají na některou z televizí. Tento cíl si stanice, která začala vysílat v lednu, stanovila po roce existence. Na konci červenci Barrandov ohlásil dosažení této hranice i v celodenním podílu.

Soboty mají patřit původní zábavě, ve které Barrandov zužitkuje stáj promotéra Janise Sidovského, který pro televizi pracuje. Jednu sobotu v měsíci obsadí Jaroslav Dušek, který poslední dobou nemůže chybět u žádné dobré zábavy; tady bude uvádět pořad Filmový úlet, s.r.o., v němž bude nabízet slavné momenty a scénky z kinematografie.

Show šéfkuchaře Ramseyho

Tk TV Barrandov - Zuzana Bubílková
Tk TV Barrandov - Zuzana Bubílková | Foto: Roman Souček

Naopak kritika socialistického šlendriánu a kutilství, která stojí za úspěchem šéfkuchaře Pohlreicha na Primě, možná přiměla Barrandov k nákupu americké reality show Pekelná kuchyně, ve které Gordon Ramsay vybírá pro svou restauraci nejlepšího šéfkuchaře. K tomu na Barrandově přibrali i akční rodinnou soutěž Drtivá porážka.

Ze zahraničních filmů získala TV Barrandov pro podzimní vysílání úspěšnou komedii Woodyho Allena Vicky Cristina Barcelona i jeho starší filmy včetně slavných titulů Hana a její sestry nebo Purpurová růže z Káhiry. Divákům nabídne i road movie Moje borůvkové noci, čtvrtého Ramba nebo Vějíř lady Windermenové - ale také příběhy italského účetního Fantozziho.

Čtěte také:
TV Barrandov nudu nezahání, ale posiluje

A konečně je tu zpravodajský magazín 90 minut, jenž mění délku a obsazení. Pod novým názvem 60 minut jej budou moderovat Kateřina Kristelová s Kateřinou Hrachovcovou.

Sama doma snídá vpodvečer

"Principem pořadu je, aby si lidé po práci odpočinuli a pobavili se. Zaměříme na svět večírků, navíc tu budou hrát živé kapely, nebudou chybět reportáže ze světa filmu nebo to, jakým způsobem se oblékají filmové hvězdy," říká šéfredaktor zpravodajství Jaroslav Spěváček.

Kateřina Kristelová změnila image
Kateřina Kristelová změnila image | Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Navíc si prý reportéři vyzkoušejí různá povolání a budou mít zajímavé hosty, čímž se pořad se možná stane jakýmsi mixem poradny Sama doma, Víkendu a Snídaně s Novou.

Na místo programového ředitele stanice nastupuje od října Petr Sládeček, který pracoval pro Novu i ČT a s Ferem Feničem připravoval televizi Febio. Při prezentaci podzimních novinek ale řekl, že se jeho zásahy projeví až v příštím roce.

Jako profesionál by minimálně by mohl definitivně napravit hodnocení, které televizi přisoudil na jaře Kamil Fila měsíc poté, co začala vysílat, a charakterizoval tak asi jediný spojovník skoro všech pořadů: "Přese všechnu mentální očistu, již jsem rituálně provedl, ale nemohu působení celoplošné televize, jež chce být konkurentkou ČT, Novy a Primy, popsat jinak než ubíjející svou amatérskostí."

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy