Na snobskou střední v Beverly Hills se vracejí kamery

Irena Hejdová Irena Hejdová
2. 9. 2008 7:30
V seriálu 90210 se znovu objeví Kelly a Brenda
90210: Noví hrdinové
90210: Noví hrdinové | Foto: CW

Praha - Beverly Hills 90210 bylo podle plastikových měřítek 90. let cool, sexy a provokativní. To znamená učebnicový příklad výchovného teenagerského seriálu, jehož vypulírovaní hrdinové neměli - třeba na rozdíl od rodící se grungeové subkultury - s realitou skoro nic společného.

Těžko tedy říct, co znamená, že jeho seriálový nástupce 90210 - jehož první díl už v úterý odvysílá americká stanice CW - bude podle autorů ještě víc cool, víc sexy a ještě provokativnější.

Možná to úplně nevědí ani sami tvůrci: informací je pomálu, nebyly novinářské projekce a nikdo nedostal před premiérou recenzní DVD.

Každopádně ale tuší, že dnes platí i pro slušňáky jiné standardy, a tak by podle výkonného producenta Gabe Sachse v novém pokračování určitě mělo být méně mentorského, kazatelského tonu. „Hele, nejsme blbí," řekl agentuře AP. „Víme, že lidi se chtěj bavit a tamto už je moc nezajímá."

Beverly Hills 90210
Beverly Hills 90210 | Foto: Aktuálně.cz

Sachs se svým partnerem Jeffem Judahem mají na kontě mimo jiné ceněný seriál Machři a šprti - podílel se na něm i král americké (teenagerské) komedie Judd Apatow. Původně měl na pokračování Beverly Hills 90210 pracovat Rob Thomas, tvůrce slavného Veronika Mars; avšak záhy projekt opustil a vystřídala ho zmíněná dvojice.

„My s Jeffem píšeme tak, jak píšem,"  říká Sachs. „Všechno u nás vychází ze skutečných emocí."

Původní seriál o dětech kalifornských zbohatlíků, kteří se perou se stejnými problémy jako jejich o něco chudší vrstevníci, běžel v USA v letech 1990 - 2000 a probral řadu „horkých témat" od drogové závislosti po nechtěná těhotenství.

Byl to i  jeden z prvních velkých seriálů svého druhu, který se dostal do Česka. A tak dnešní třicátníci dospívali podle kalifornské plážové kultury i nekonečných rozprav o čemkoliv uváděných známou větou „Chceš si o tom promluvit?".

Za seriálem stálo známé duo Darren Star a výkonný producent Aaron Spelling, jehož dcera Tori ztvárnila jednu z hlavních hrdinek, cudnou Donnu.

„Dokázali si vytvořit fakt věrnou fanouškovskou základnu,"  vzpomíná Sachs. „My s Jeffem v to můžem jen doufat." Televize CW hodlá cílové publikum hledat především mezi ženami od 18 do 34 let.

„Má to pořád lesk Aarona Spellinga, ale Gabe a Jeff přidali svůj smysl pro humor," charakterizuje 90210 Rob Estes, který vystupoval v navazujícím seriálu Melrose Place a v 90210 ztvární otce ústřední sourozenecké dvojice.

Nepůjde prý ani o remake, ani o pokračování; tvůrci nových příběhů ze snobské kalifornské střední školy slibují „úplně čerstvý pohled" na život studentů.

90210: Následníci sourozenců Walshů - Annie a Dixon
90210: Následníci sourozenců Walshů - Annie a Dixon | Foto: CW

90210 začíná stejně jako jeho předchůdce. Z amerického středozápadu se do slunného Los Angeles přistěhuje nová rodina s dvěma dětmi. Walshovi byli z Minnesoty, Wilsonovi jsou z Kansasu.V Beverly Hills se neobjeví zčistajasna, ale kvůli alkoholismu jejich babičky, bývalé filmové hvězdy.

Dvojčata Brendu a Brandona nahradí Annie a její adoptovaný bratr Dixon - do jeho role tak může být v zájmu multikulturní politické korektnosti obsazen herec černé pleti.

Ústředním milostným trojúhelníkem původního seriálu byl konflikt mezi kamarádkami Brendou a Kelly a „drsným" Dylanem. Toho v novém seriálu nahradí surfař Ethan Ward, který chodí s následnicí Kelly - snobskou, zlotřilou, a manipulátorskou Naomi.

Beverly Hills 90210
Beverly Hills 90210 | Foto: Aktuálně.cz

Dále tu je Silver, která na YouTube věší svá videa, a arabský přistěhovalec Navid Shirazi, podle některých zpráv homosexuál.

Pozornost starších diváků aspoň ze začátku určitě přitáhne nostalgická přítomnost tváří z původního seriálu.

V 90210 se aspoň mihnou představitelka Brendy Shannen Doherty, která se vrací režírovat školní muzikál, její bratr v podání Jasona Priestleyho i bývalá kamarádka Kelly, tedy Jennie Garth jako školní poradkyně.

A vrátí se kupodivu i jedna z nejstarších postav seriálu, kavárník Nat, vlastník podniku Peach Pit.

Původně se mluvilo i o účasti Tori Spelling. „Na začátku léta jsme si mysleli, že ano, ale osobní důvody ji přinutily účast odmítnout," říká mluvčí CW Paul McGuire.

Nejspíše tím naráží na to, že Spellingová před nedávnem porodila druhé dítě, bulvár mluví i o přemrštěných finančních požadavcích.

Neuslyší tak původní znělku, kterou autoři znovu použili, ani nenavštíví Peach Pit, kde Nat servíroval hrdinům své hamburgery.

Oproti původní sérii bude v novém seriálu  mít značný prostor product placement. „Nepřeroste vám přes hlavu - ale myslím, že je důležité ukázat věci, které mladí lidé skutečně používají," slibuje Sachs.

Podle českých televizí je zatím brzy bavit se o tom, jestli seriál koupí, čeká se na americké ohlasy.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy