Na Nově bude diváky od podzimu pokoušet Berdychův gang

ČTK Pavel Kroulík, ČTK
2. 8. 2011 8:04
Vracejí se Soukromé pasti i sitcom Comeback
Foto: Aktuálně.cz

Praha -  Televize Nova ve svém podzimním programu vsadí na českou hranou tvorbu. V prvé řadě jde o seriál Expozitura na motivy činů Berdychova gangu, který napsali někdejší investigativní hvězdy této stanice Josef Klíma a Janek Kroupa.

Seriál byl natočen již před několika lety, doposud se však nevysílal kvůli krizi. Má 16 dílů a ve dvou časových rovinách podává kauzy známé zločinecké skupiny, která prorostla do policejních špiček a podílela se na nejzávažnější kriminální činnosti. 

Foto: Aktuálně.cz

Hlavními postavami jsou členové elitní policejní jednotky, která byla vytvořena pro stíhání nejvyšších pater organizovaného zločinu a pro boj s mafií, ale dostala se na druhou stranu barikády. V seriálu se v jedné z posledních rolí objeví Vladimír Dlouhý, dále Hana Vagnerová, Robert Jašków, Pavel Zedníček či Jan Dolanský. Formát se už prodal do Spojených států a Ruska. 

Podle analytiků se Expozitura zřejmě bude vysílat v neděli proti Československo má talent na Primě. Jedná se prý o nejdražší projekt v dějinách Novy, protože „každé auto, které mělo vybuchnout, skutečně vybuchlo".  Podle kuloárů stál jeden díl až deset milionů korun; generální ředitel Novy Jan Andruško však odmítl říct, na kolik je seriál přišel, ale i to, kdy ho budou dávat.

To byl ostatně častý jev tiskové konference, která se nesla v jakémsi jednosměrně oznamovacím PR stylu. Toto vyznění podporoval i fakt, že ji moderovaly ikonické tváře Novy Lucie Borhyová a Ray Koranteng, protože se živě přenášela na tn.cz. Velkou část prezentace tvořily živé vstupy z ateliérů, kde se točily pořady pro podzimní schéma.

Foto: Aktuálně.cz

Z nich Nova ohlásila také čtyři nové díly cyklu Soukromé pasti, které budou mít oproti předchozím částem prodlouženou stopáž z 60 na 75 minut. Televize tento cyklus ráda prezentuje coby seriál „o závažných společenských tématech", na kterém se podílejí výteční scenáristé a herci. Dosavadní díly v průměru sledovalo 1,5 milionu lidí. Nové díly mají zpracovat příběhy nešťastného manželství nebo muže, kterému zabili ženu.

S novými díly se vrátí i sitcom Comeback, který se prý může pochlubit velkou komunitou fanoušků navázanou na sociální sítě i a novácký video portál VOYO. Pokračovat budou seriály Ordinace v růžové zahradě a Ulice, které sledují 2 miliony, potažmo 1,1 milionu diváků.

Z domácí filmové tvorby Nova na podzim uvede 2Bobule, Doktora od Jezera hrochů, Jménem krále, Kajínka či jeden z největších kinohitů poslední doby, Ženy v pokušení. Na řadě z nich se koprodukčně podílela, sama nyní začíná točit film Okresní přebor, který se časově odehrává před seriálem stejného jména.  Zda se však budou točit nové díly této série, televize neřekla.

Foto: Aktuálně.cz

Ze zahraniční seriálové tvorby Nova uvede na podzim sedmou sérii seriálu Dr. House a další řadu Kriminálky Miami. Ze zahraničních filmů pak Cruisovu Valkýru, Oko dravce, batmanovského Temného rytíře, prvních pět filmů s Harry Potterem či všechny čtyři díly Indiana Jonese.

Nova Cinema - která měla nedávno rekordní pětinový podíl na sledovanosti v prime timu - odvysílá například filmy Madisonské mosty, Gejša, Tristan a Isolda, Amores Perros: Láska je kurva, Desperado, 6. batalion, Babel či World Trade Center.

Stanice Nova Sport bude každé úterý a středu vysílat přímé přenosy vybraných zápasů fotbalové Ligy mistrů, v pátek potom zápasy české Gambrinus ligy. Přenosy plánuje i z hokejové Tipsport Extraligy a evropské kontinentální ligy KHL. TV Nova a Nova Sport nabídnou i přímé přenosy Formule 1.

Televize podle Andruška nic nemění na svém cíli udržet si kombinovanou sledovanost od 40 do 45 procent podílu na divácích. Ředitel na jeden z dotazů potvrdil, že zvažují návrat politické talk show. Odmítl však spekulace, že by jednal o přestupu Václava Moravce. Moderátor podle některých médií dostal „nabídku, která se neodmítá", a navíc prý na Kavčích horách cítí tlaky.

 

Právě se děje

před 9 minutami

V Ostravě vykolejila tramvaj po srážce s autem, dva lidé jsou zranění

Dva lidé v pátek utrpěli zranění při srážce tramvaje a osobního auta v Ostravě. Oba zranění byli v automobilu. Tramvaj po nehodě vykolejila, řekli mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková a mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Policejní mluvčí Soňa Štětínská řekla, že řidič auta zřejmě tramvaji nedal přednost při odbočování. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají svědky, aby se přihlásili. Zraněnými byli osmašedesátiletá žena a sedmačtyřicetiletý muž. "Žena utrpěla lehké zranění hlavy. Muž měl těžší zranění v oblasti zad a podezření na otřes mozku," řekl Humpl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy