Miroslav Etzler sexuálně obtěžuje Tatínkovu holčičku

Irena Hejdová Irena Hejdová
22. 10. 2008 13:00
Soukromé pasti pokračují příběhem o zneužívání dětí
Soukromé pasti: Tatínkova holčička
Soukromé pasti: Tatínkova holčička | Foto: TV Nova

Praha - Sedmým dílem dnes na obrazovkách TV Nova pokračuje ambiciózní cyklus Soukromých pastí.

Trumf podzimní nabídky nejsledovanější české televize podle reakcí překračuje rozměr pouhého následníka komunálních Bakalářů a přináší žhavá témata. A v aktuálním dílu jde zatím nejvíc na dřeň.

Už jeden z předchozích filmů, v němž se poměrně detailně probírala problematika lesbického milostného vztahu, mohl některé tradiční sledovače primetimeové nabídky poněkud vyděsit.

Ale diváci očividně o Soukromé pasti stojí. Cyklus se krátce po svém startu zařadil mezi nejsledovanější pořady televize Nova, s průměrným share 46,65 procent v kategorii 15-54 let.

Průměrně tak každý z dosud odvysílaných dílů vidělo 1435 tisíc diváků, což je více, než kolik sleduje například podvečerní Ulici či další novinku Comeback.

Soukromé pasti: Anna Geislerová
Soukromé pasti: Anna Geislerová | Foto: Tv Nova
Čtěte také:
Soukromé pasti nejsou noví Bakaláři

Nejsledovanější byl hned druhý díl Fajn brigáda, v němž si Sandra Nováková v roli vysokoškolské studentky přivydělává na studium jako luxusní prostitutka. V kategorii 15-54 let měl film podle mluvčí Novy Michaely Fričové share 48,68 procent, celkem ho vidělo 1529 tisíc diváků. 

Soukromé pasti: Tatínkova holčička
Soukromé pasti: Tatínkova holčička | Foto: TV Nova

V dnešním dílu přichází ke slovu další vážnější téma - sexuální zneužívání dětí v jejich vlastní rodině. Patnáctiletá Veronika vyrůstá v rodině s matkou a nevlastním otcem, který ji vychovává odmala.

V době, kdy se začne měnit v ženu, si jí ale začne všímat trochu víc. Vykládá vše starostí o její zdraví a obavou z toho, zda k ní její první přítel není hrubý.

Citlivé téma podle scénáře Petry Ušelové se režiséru Petru Slavíkovi podařilo ztvárnit odpovídajícími prostředky. Výrazně k tomu přispěli herci - Miroslav Etzler v roli zvrhlého otce, Vanda Hybnerová jako nevšímavá matka a především debutující Berenika Kohoutová v roli Veroniky.

"Jdi se sprchnout, já tě přijdu do pokoje prohlídnout," pronese otec ve filmu k dceři a v divácích v té chvíli začíná vřít krev. Zpracování ovšem nepřekračuje míru, i když jeho drastické vyznění může být šokující. Ovšem stejně jako téma.

Podle psycholožky PhDr. Tamary Cenkové má u nás každá čtvrtá dívka a každý sedmý chlapec zkušenost s nějakou formou sexuálního obtěžování.

"Ta čísla jsou děsivá, proto je třeba o tomto problému otevřeně mluvit. Zneužívané děti bohužel nejčastěji tyto události tají a nesou si velice vážné následky po celý život," vysvětluje psycholožka. 

Soukromé pasti: Tatínkova holčička
Soukromé pasti: Tatínkova holčička | Foto: TV Nova

I proto se tvůrci cyklu rozhodli toto téma do Soukromých pastí zařadit. "Sexuální zneužívání v rodině se ukázalo být tak častým problémem, dokonce i v jiných sociálních vrstvách, než by člověk předpokládal, že se před tím nedaly zavřít oči. Do Soukromých pastí tohle téma patří a zdálo se nám zbabělé vyhnout se mu," řekla Tereza Kopáčová, šéfka projektu.

Podle Cenkové příběh filmu odráží situaci v mnoha rodinách. "Statistická čísla mluví pouze o těch případech, které byly v řešení, ale daleko více je případů, které nikdy nespatří světlo spravedlnosti," upozorňuje Cenková.

Film s ironickým titulem Tatínkova holčička vysílá TV Nova v rámci Soukromých pastí ve středu 22. října 2008 ve 20 hodin.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy