Z Hynka Čermáka se stane v novém krimi seriálu Rapl

Kultura Kultura
19. 8. 2015 10:24
Režisér Jan Pachl začal pro Českou televizi natáčet seriál Rapl, který bude sledovat osudy svérázného detektiva Kuneše v podání Hynka Čermáka.
Hynek Čermák
Hynek Čermák | Foto: Česká televize

Praha – Tvrdohlavý kriminalista Kuneš z televizního seriálu Cirkus Bukowsky bude mít vlastní třináctidílnou sérii, kterou natočí režisér Jan Pachl. Rapl vzniká stejně jako Cirkus Bukowsky v tvůrčí skupině producenta Josefa Viewegha.

„Detektiv Kuneš má zase jednou problém. Zmlátí přítele své bývalé ženy, nevypadá to s ním vůbec dobře, možná bude muset odejít od policie. Vysoce postavená nadřízená má pro něj řešení – uklidí ho na stáž do zapadlého pohraničí. Má to jen jeden háček. Jeho skutečným posláním je objasnit dva roky starou vraždu, jejíž vyšetřování uvízlo na mrtvém bodě,“ nastiňuje příběh Rapla kreativní producent České televize Josef Viewegh.

Rapl se tak stal prvním spin-offem české veřejnoprávní televize, vděčí za to kritickému a diváckému ohlasu doma i v zahraničí, podotkl ředitel programu České televize Milan Fridrich.

„Kuneše mám rád, protože je dobře napsaný, je to detektivní futrál a taková role se nedala odmítnout. Řekl bych o něm, že je to typický antihrdina, což v české seriálové dramaturgii není tak zcela běžná věc. Pro mě má spíš, řekl bych, až irskou formu. Ale určitě je zábavný,“ říká představitel hlavní role Hynek Čermák.

Seriál vzniká v Praze, filmaři se poté přesunou do Krušných hor, Jáchymova, Karlových Varů i německého pohraničí.

„Horší startovní pozici už si Kuneš vylosovat ani nemohl. Oproti Cirkusu Bukowsky bude v každé hodinové epizodě Rapla uzavřený kriminální případ a všemi třinácti díly se bude táhnout leitmotiv v minulosti neobjasněného zločinu,“ vysvětluje režisér Pachl.

Kromě Hynka Čermáka se v seriálu představí Alexander Pyško nebo Miroslav Etzler. Zároveň nebude nouze o zahraniční herce, protože řada motivů zasahuje do sousedního Německa.

 

Právě se děje

Další zprávy