Slavní Přátelé se opět sejdou před kamerou. Nový díl seriálu v květnu odvysílá HBO

ČTK ČTK
22. 2. 2020 10:54
Více než 15 let po poslední epizodě postavy Rachel, Moniky, Phoebe, Joeyho, Chandlera a Rosse ze seriálu Přátelé natočí další, speciální díl. Informovala o tom chystaná streamovací služba HBO Max, která se divákům představí v květnu. Nová epizoda Přátel má být jedním z hlavních lákadel pro nové předplatitele, kterým HBO Max nabídne i všech 236 starších epizod natočených v letech 1994 až 2004.
Postavy seriálu Přátelé.
Postavy seriálu Přátelé. | Foto: Reuters

"Spojíme se s Davidem (Schwimmerem), Jennifer (Anistonovou), Courteney (Coxovou), Mattem (LeBlancem), Lisou (Kudrowovou) a Matthewem (Perrym) pro speciální pořad HBO Max, který dáme k dispozici společně s celou knihovnou všech dílů Přátel," uvádí programový ředitel stanice Kevin Reilly.

Jakou bude mít nové setkání postav ze seriálu podobu, nechtěl upřesnit. Řekl jen, že nová epizoda se ponese ve stejném duchu, jako když se kdysi šestice přátel s diváky setkávala kdysi.

Herci budou mít při natáčení zároveň roli producentů. Podle serveru Variety.com každý dostane za své angažmá 2,5 milionu dolarů, což je v přepočtu asi 57 milionů korun.

"A je to tady…" komentoval oznámení HBO na Instagramu Matthew Perry, představitel Chandlera. Nadšení na sociálních sítích projevily i tisíce fanoušků.

Americký seriál Přátelé patřil k nejúspěšnějším televizním projektům z přelomu století. Během deseti let se stal fenoménem, poslední epizodu na stanici NBC v květnu 2004 sledovalo jen v Americe přes 52 milionů diváků. Přes pozdější časté spekulace o možném návratu to bylo naposledy, co se Přátelé v premiéře objevili.

 

Právě se děje

Další zprávy