Kraus i Mr.GS budou mít možná na Primě soupeře

Jitka Gráfová
9. 5. 2008 14:15
Televize uvažuje o talk show, moderátora zatím nemá
Jan Kraus
Jan Kraus | Foto: Česká televize

Praha - Sarkastický Jan Kraus a špičkující dvojice Genzer-Suchánek možná budou mít  další konkurenci. Prima uvažuje, že do programu zařadí pro ni nový formát - talk show.

"Něco velmi zajímavého se připravuje," uvedl už dřív v on-line rozhovoru generální  ředitel Marek Singer. Podobně tajemný je i mluvčí televize Ladislav Pavlík.

"Mohu potvrdit, že televize Prima o tom silně uvažuje. Více ale o připravovaném pořadu  prozradit nemohu," řekl jen.

Podle kuloárů ale televize už hledá vhodného adepta na post moderátora. Postavit se Krausovi i  Genzerovi se Suchánkem, bude nicméně úkol hodně těžký.

Česká televize má v této oblasti svoje stálice: kromě Jana Krause s jeho pátečním Uvolněte se, prosím také  Karla Šípa s jeho Všechnopárty. A vypadá to, že tak tomu bude i  na podzim.

Richard Genzer
Richard Genzer | Foto: Bleskově

"Zatím nic nenasvědčuje nějakým zásadním změnám. Úspěšnost a oblíbenost je  stále velmi velká a sledovanost patří pravidelně k nejvyšším v našem vysílání -   pohybuje se přes milion diváků," okomentoval pro Aktuálně.cz mluvčí České televize Ladislav Šticha budoucnost Krausovy talk show.

Dokonce se na letní televizní okurkovou sezonu chystá speciál s nejlepšími dialogy  moderátora a jeho hostů. Záznamy vycházejí i na DVD.

Foto: TV Prima
Nova odstartuje druhý program. A žádný kanál
Ředitel Primy online: Zvyk vrátil naše zprávy zpět

Se svojí talk show je spokojená i Nova, která nedávno vyrukovala s pořadem Mr.GS. I v něm si Richard Genzer a Michal Suchánek zvou  hosty, kteří ovšem mezi vtípky a narážkami a klasickými nechuťárnami moderátorské dvojice hrají až druhé housle.

Sledovanost pořadu se průměrně blíží k milionu. Jestli ji televize nasadí i na podzim, ale   zatím potvrzeno není. Zájmu určitě pomáhá i to, že MR. GS vyplňuje mezeru v X-Faktoru.

"Pokud jde o nasazení po prázdninách, tak to je předčasná otázka, podzimní schéma Novy ještě není finálně schváleno," míní mluvčí Novy Veronika Šmítková.

Foto: Ludvík Hradilek

Jasné není ani to, jestli Prima stihne do podzimu vybrat vhodného moderátora a připravit první díly.  Zatím je jisté, že svoje místo v podzimním schématu dostane s novými díly pořad o hubnutí.

Nově prý televize hledá i optimální podobu pořadu 5 proti 5, který zatím pozastavila. "Pořad 5 proti 5 jsme neukončili, na obrazovky se vrátí v jiném čase," uvedl v on-line rozhovoru generální ředitel Marek Singer.

Nova zase nedávno odkryla, že chystá vlastní sitcom Comeback, který vypráví o kdysi slavném popovém  zpěvákovi.

Tímto směrem se ovšem Prima vydávat nechce "Tento formát v Čechách prostě dělat neumíme. Například Přátelé byli vytvářeni několika  týmy scénáristů najednou. Je to velmi těžké řemeslo, které se v Evropě nikomu moc nedaří," míní Singer.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy