Šestá série Hry o trůny bude epická, rozpočet na epizodu se vyšplhal na 240 milionů

Marie Dostálová
31. 3. 2016 7:00
Rozpočet na jednu epizodu seriálu Hra o trůny stoupl z původních šesti na deset milionů dolarů (zhruba 240 milionů korun). Tvůrci lákají na epickou bitvu, která má být dosud největší v historii populární knižní adaptace. Spekulace, že Jon Sníh může být oživen, nadále trvají. Herečka Carice van Houten, která hraje kněžku Melisandru, však potvrdila, že Sníh je opravdu mrtev. Jak to ve skutečnosti bude, zjistí fanoušci 24. dubna, kdy má premiéru první díl šesté série.
Promo upoutávka na šestou sérii | Video:

Rozpočet epizody šesté série seriálu Hra o trůny se vyšplhal až na 10 milionů dolarů, což je v přepočtu zhruba 240 milionů korun. Odhalil to americký časopis The Entertainment Weekly.

Dřívější zprávy uváděly, že průměrný rozpočet epizody v druhé sérii byl kolem šesti milionů dolarů. Tvůrci tehdy stanici HBO žádali, aby jim navýšila rozpočet epizody Oheň a voda (Blackwater), což byl předposlední díl druhé série, ve které se odehrála bitva na Černovodě. Epizoda nakonec stála osm milionů dolarů, připomíná The Telegraph.

Hra o trůny se nyní svým rozpočtem přibližuje historickému seriálu Řím (2005), který měl rozpočet kolem 10 milionů dolarů za epizodu. Seriál produkovaly stanice BBC a HBO a často v něm účinkovaly stovky komparzistů.

Producent a scenárista šesté série Bryan Cognan časopisu The Entertaintment Weekly řekl, že diváci se mohou těšit na dosud největší bitvu, která bude zahrnovat "stovky lidí na jedné straně bitevního pole a další armádu na druhé straně". Bitvu režíroval několik týdnů Miguel Sapochnik, který má za sebou velmi chválenou epizodu Tvrdodomov (Hardhome) z páté série, v níž bílí chodci napadnou divoké.

Fanoušci stále spekulují, zda je Jon Sníh skutečně mrtev. Na konci páté série jej pobodali členové Noční hlídky. Herci ze seriálu se opakované vyjádřili, že postava je skutečně mrtvá. Herec Kit Harington (Sníh) byl však vyfocen na place a objevil se i na plakátě k šesté sérii.

Alfie Allen, který hraje Theona Greyjoye, novináři z deníku Toronto Sun řekl: "Uvidíme Jona Sněha v šesté sérii? No, možná. Možná ne. Možná v nějakém flashbacku." Carice van Houten známá v seriálu jako kněžna Melisandra, která má moc postavu oživit, však prohlásila: "Je opravdu mrtvý." A dodala, že chápe, jak je pro lidi těžké smířit se s tím, že zemřela postava takového dobráka.

První díl šesté série bude mít premiéru 24. dubna.

 

Právě se děje

Další zprávy