Kdo zabil Lauru Palmer? Odpovídat bude nový Twin Peaks

ČTK Kultura ČTK, Kultura
7. 10. 2014 10:18
Po pětadvaceti letech natočí David Lynch pokračování kultovního seriálu Městečko Twin Peaks.
Laura Palmer.
Laura Palmer. | Foto: Twin Peaks

Los Angeles - Kultovní televizní seriál Městečko Twin Peaks, jehož dvě sezony v devadesátých letech tvořili režisér David Lynch a scénárista Mark Frost, se po pětadvaceti letech vrátí v devítidílném pokračování v roce 2016 zpět na obrazovky.

Ostatně tak dojde na slova zavražděné Laury Palmer, která v poslední epizodě druhé řady seriálu vzkázala představiteli hlavní role Kylu MacLachlanovi, že se uvidí za pětadvacet let.

"Záhadný a zvláštní svět Twin Peaks se vrací. Jsme opravdu nadšeni," uvedl Lynch ve společném prohlášení s Markem Frostem, který se podílel na vzniku původní série. Nové díly odvysílá kabelová televizní stanice Showtime. Na Twitteru zveřejnil Lynch také krátký trailer.

Pokračování seriálu, který na počátku 90. let nadchnul nejen diváky, ale i filmové kritiky, bude zasazeno do současnosti. Tvůrci slibují, že se v něm budou řešit "dlouho očekávané odpovědi" na otázky z původního seriálu, který rozkrýval okolnosti záhadné smrti krásné studentky Laury Palmer. Zatím není jasné, zda se před kameru vrátí i původní herci.

Třicetidílný seriál, kterému předcházel pilotní film, se točí kolem zvláštního agenta FBI Dala Coopera. Ten přijel do washingtonského Twin Peaks vyřešit brutální vraždu. Cooper se během vyšetřování zamotává do podivných vztahů a tajemství obyvatel městečka.

Podívejte se na trailer k pokračování seriálu Městečko Twin Peaks, který na Twitteru zveřejnil režisér David Lynch.
Podívejte se na trailer k pokračování seriálu Městečko Twin Peaks, který na Twitteru zveřejnil režisér David Lynch. | Video:

Scenárista Mark Frost ani v nejmenším nepřipouští restart seriálu, v životě jednotlivých postav tak uběhne reálný čas. “Všem, kteří se cítili okradení, když tehdy seriál skončil tam, kde skončil, se bude líbit, jakým směrem se vydá nyní,” uvedl pro časopis Variety.

Nezaměnitelnou postmoderní estetiku seriálu dotvářela i hudební složka. Snový mix surrealistických zvuků s nezaměnitelnými znaky devadesátkového popu napsal Angelo Badalamenti. Právě tento zvuk byl určující i pro mnohé současné hudebníky - od Beach House, přes Zola Jesus či Dirty Beaches - a snad nejvíce je nepřeslechnutelný v písních Lany Del Rey.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Starostové shánějí podpisy pro mimořádnou schůzi k suchu. Je zbytečná, tvrdí Brabec

Hnutí Starostové a nezávislí (STAN) sbírá podpisy na svolání mimořádné schůze Sněmovny k otázce sucha a nakládání s vodou, řekl šéf sněmovního klubu Jan Farský. Na schůzi, které podle něj už přislíbili podporu Piráti, by se měly přednostně probrat vládní i opoziční návrhy, které mají boj proti suchu podpořit. Také předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová dnes řekla, že její strana schůzi podpoří.

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) svolání schůze považuje za zbytné, o otázce sucha se podle něj může diskutovat i při debatě například o vodním zákoně.

Farský uvedl, že téma sucha bylo v poslední době odsunuto do pozadí kvůli epidemii koronaviru, ale problém zůstává. "Bohužel vláda k suchu víc mluví, než dělá," řekl. Na programu mimořádné schůze k suchu by podle STAN mělo být osm předpisů, které sucho nějakým způsobem řeší. Jde o vládní zákon, několik předpisů STAN, ale i návrh KSČM, uvedl Farský.

Další zprávy