Kdo zabil Lauru Palmer? Odpovídat bude nový Twin Peaks

ČTK Kultura ČTK, Kultura
7. 10. 2014 10:18
Po pětadvaceti letech natočí David Lynch pokračování kultovního seriálu Městečko Twin Peaks.
Laura Palmer.
Laura Palmer. | Foto: Twin Peaks

Los Angeles - Kultovní televizní seriál Městečko Twin Peaks, jehož dvě sezony v devadesátých letech tvořili režisér David Lynch a scénárista Mark Frost, se po pětadvaceti letech vrátí v devítidílném pokračování v roce 2016 zpět na obrazovky.

Ostatně tak dojde na slova zavražděné Laury Palmer, která v poslední epizodě druhé řady seriálu vzkázala představiteli hlavní role Kylu MacLachlanovi, že se uvidí za pětadvacet let.

"Záhadný a zvláštní svět Twin Peaks se vrací. Jsme opravdu nadšeni," uvedl Lynch ve společném prohlášení s Markem Frostem, který se podílel na vzniku původní série. Nové díly odvysílá kabelová televizní stanice Showtime. Na Twitteru zveřejnil Lynch také krátký trailer.

Pokračování seriálu, který na počátku 90. let nadchnul nejen diváky, ale i filmové kritiky, bude zasazeno do současnosti. Tvůrci slibují, že se v něm budou řešit "dlouho očekávané odpovědi" na otázky z původního seriálu, který rozkrýval okolnosti záhadné smrti krásné studentky Laury Palmer. Zatím není jasné, zda se před kameru vrátí i původní herci.

Třicetidílný seriál, kterému předcházel pilotní film, se točí kolem zvláštního agenta FBI Dala Coopera. Ten přijel do washingtonského Twin Peaks vyřešit brutální vraždu. Cooper se během vyšetřování zamotává do podivných vztahů a tajemství obyvatel městečka.

Podívejte se na trailer k pokračování seriálu Městečko Twin Peaks, který na Twitteru zveřejnil režisér David Lynch.
Podívejte se na trailer k pokračování seriálu Městečko Twin Peaks, který na Twitteru zveřejnil režisér David Lynch. | Video:

Scenárista Mark Frost ani v nejmenším nepřipouští restart seriálu, v životě jednotlivých postav tak uběhne reálný čas. “Všem, kteří se cítili okradení, když tehdy seriál skončil tam, kde skončil, se bude líbit, jakým směrem se vydá nyní,” uvedl pro časopis Variety.

Nezaměnitelnou postmoderní estetiku seriálu dotvářela i hudební složka. Snový mix surrealistických zvuků s nezaměnitelnými znaky devadesátkového popu napsal Angelo Badalamenti. Právě tento zvuk byl určující i pro mnohé současné hudebníky - od Beach House, přes Zola Jesus či Dirty Beaches - a snad nejvíce je nepřeslechnutelný v písních Lany Del Rey.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 48 minutami

Na Svět knihy přišlo zhruba 35 tisíc lidí, přes pokles jsou pořadatelé spokojeni

Pražský veletrh Svět knihy letos podle předběžných údajů navštívilo 34 až 36 tisíc lidí, zhruba o 30 procent méně než dřív. Vzhledem k okolnostem a dopadům pandemie koronaviru to mluvčí Jana Chalupová nicméně označuje za vynikající. Akce začala ve čtvrtek a skončila v neděli večer.

V posledním předpandemickém roce dorazilo rekordních 50 tisíc lidí. Letos zřejmě hrál roli i nižší počet návštěv školáků, neboť některé vyhlásily na pondělí před svátkem volno a děti mohly odjet na prodloužený víkend. Se zájmem jsou však pořadatelé nakonec spokojeni, byť ředitel Radovan Auer ještě ve čtvrtek doufal, že by letos mohl padnout rekord.

Zdroj: ČTK
Další zprávy