Kde se teď dál bude plkat o Sexu ve městě?

Irena Hejdová Irena Hejdová
16. 2. 2008 9:00
Pozici kultovního seriálu se snaží zaujmout nové pořady
Nástupci Sexu ve městě: Kašmírová mafie
Nástupci Sexu ve městě: Kašmírová mafie | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Zatímco finišují dokončovací práce na celovečerním filmu Sex ve městě, o jeho místo na televizním nebi se bije hned několik nových seriálů.

Všechny chtějí zaujmout pozici modního průvodce po životě dnešních žen, které řeší řadu sexuálních, partnerských i profesních problémů a útrapy jim pomáhají snášet jen lodičky od Manola Blahnika, nová kabelka od Marca Jacobse a šaty od Jeana Paula Gaultiera.

Sex ve městě
Sex ve městě | Foto: Aktuálně.cz
Čtěte více
Rozhovor s Carrie Bradshawovou? Zaplaťte 2000 dolarů

O FILMU: Carrie zase zažije Sex ve městě. V kině

Sex ve městě po šesti sezonách skončil na obrazovkách v roce 2004. O uvolněnou pozici nejšikéznějšího pořadu teď zápolí hlavně dva seriály: Kašmírová mafie televize ABC a Džungle rtěnek konkurenční NBC.

Kašmírová mafie se začala vysílat před měsícem. Stejně jako v Sexu ve městě jsou hrdinkami čtyři kamarádky z New Yorku. Znají se už od studií na obchodní škole a snaží se skloubit rozjeté hvězdné kariéry s komlikovaným osobním životem.

Sex ve městě
Sex ve městě | Foto: Reuters

K tomu jim napomáhá i "pánský klub" Kašmírová mafie, v němž si mohou podiskutovat o svých problémech. A zasedá v něm sestava opravdu hvězdná.

Je mezi nimi nakladatelka Mia, kterou ztvárnila hvězda seriálu Ally McBealová či filmů Charlieho andílci a Kill Bill Lucy Liu. Manažerku Zoe hraje Frances O´Connor, v hotelnictví zaměstnanou Juliet pak Miranda Otto známá mimo jiné z Války světů, z Tenké červené linie či z Pána prstenů. Poslední do čtveřice je Bonnie Somerville v roli marketingové přebornice Caitlin.

Kašmírová mafie má zatím šest odvysílaných dílů a krom obsazení i další trumfy. Produkuje ji stvořitel Sexu ve městě Darren Star a pozici modní návrhářky tu obsadila stejně jako u Sexu ve městě Patricia Field, která se podílí i na celovečerním filmu a stvořila kostýmy pro komedii Ďábel nosí Pradu.

Nástupci Sexu ve městě: Džungle rtěnek
Nástupci Sexu ve městě: Džungle rtěnek | Foto: Aktuálně.cz

Konkurenční Džungle rtěnek sází na méně hvězdné obsazení, ale zato stejně jako Sex ve městě vzniká podle předlohy Candace Bushnell. Na obrazovkách NBC měla premiéru teprve 7. února, zatím se tedy vysílaly dva díly.

Opět se odehrává v New Yorku, jen ústřední partičku tvoří tři kamarádky. Hlavní hvězdou je Brooke Shields v roli Wendy. Kariéru odstartovala v devíti letech a v patnácti ji proslavilo romantické drama Modrá laguna.

Od té doby je spíše televizní hvězdičkou, stejně jako Kim Raverová jako šéfeditorka v oblíbeném modním časopisu Nico, či Lindsay Price jako návrhářka Victory.

Oba pořady by rády navázaly na úspěch Sexu ve městě, který se pro fanynky stal ikonou udávající modní trendy. Zatím mají ale spíše smíšené recenze.

"Oba seriály se příliš okatě snaží napodobit Sex ve městě, chybí jim ale to hlavní - ironický nadhled nad mýty o sexu, módě a štěstí," jak napsal New York Times.


 

 

 

Právě se děje

Další zprávy