reklama
 
 

Jan Kraus končí na ČT. Chybět jim prý nebude

26. 5. 2010 13:06
Od podzimu má soudcovat show Česko Slovensko má talent

Praha - Herec a moderátor Jan Kraus končí v České televizi se svým pořadem Uvolněte se, prosím. "Nemohu pracovat pro televizi, která dlouhodobě vystupuje jako můj nepřítel," citoval Krause server iDnes.

Mluvčí ČT Ladislav Šticha potvrdil, že televize nabízela Krausovi v těchto dnech smlouvu na druhé pololetí tohoto roku, moderátor se však rozhodl ve spolupráci nepokračovat.

Krausovi končila smlouva na první pololetí a ČT mu podle Štichy nabídla prodloužení za stejných podmínek. Kraus se oproti dřívějšku nezúčastnil osobně jednání a zaslal pouze řediteli výroby mail s tím, že v pořadu nebude pokračovat, uvedl mluvčí.

Zároveň ale Šticha řekl, že České televizi nebude jeho pořad chybět, neboť má a připravuje několik podobných talk show. "Máme cenami Týtý ověnčeného Karla Šípa s pořadem Všechnopárty, připravuje se pořad Haliny Pawlowské Mamba show," vypočítal. Není ovšem vyloučeno, že by se Kraus se svým pořadem mohl vrátit.

Kraus měl kvůli své talk show několikrát s vedením televize spory. Kvůli nim podle svých slov dokonce loni na podzim rezignoval na funkci předsedy Českého filmového a televizního svazu. Obával se prý, že by se tyto spory mohly přenášet i na FITES.

Krátce se předtím dostal do sporů s Radou ČT kvůli dílu, ve kterém byla hostem zpěvačka Helena Vondráčková. Tu Kraus nechal podle radního Josefa Pavlaty bez přerušení mluvit o jejím sporu se zpěvačkou Martou Kubišovou, aniž by dal kvůli vyváženosti prostor druhé straně.

Proti tomu se Kraus v několika médiích ohradil s tím, že Uvolněte se, prosím není zpravodajský ani publicistický pořad. V srpnu si zase Kraus stěžoval, že ČT nechce reprízovat z politických důvodů díl s poslankyní zelených Kateřinou Jacques, kde ji zaskočila otázka, co je to biomasa.

Televizní sestřih z jeho pravidelných představení v pražském divadle Ponec patří k nejsledovanějším pořadům ČT a získal několik prestižních cen (ELSA, TýTý). Obdobný pořad měl i ve slovenské TV JOJ.

Kraus, jenž vždy opatřil k velkým kritikům fungování ČT jako veřejnoprávní instituce, od podzimu zasedne v porotě reality show Česko Slovensko má talent. Spolu s ním tu budou rozhodovat zpěvačka Lucie Bílá a slovenský producent a manažer Jaro Slávik.

"Podívejte, oni mi snížili honorář, a tím přišli o jakékoli exkluzivity a konkurenční doložky, ale sobě platy nesnížili. A já jsem mohl proto podepsat ten Talent. Upřímně, oni se toho pořadu chtějí zbavit rok a půl a jenom chtějí, aby to nebylo na nich," tvrdí Kraus na iDnes.

Na přímý dotaz, zda svou výpověď nedal právě kvůli nabídce televize Prima, ale jen reagoval: "To ani nejde dělat jinak než naplno."

autoři: Kultura, ČTK | 26. 5. 2010 13:06

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama