Hvězdy Pobřežní hlídky znovu pohromadě

mor
5. 11. 2006 17:49
Santa Monica - Dva pravděpodobně nejslavnější plavčíci kalifornských pláží Pamela Anderson a David Hasselhoff se znovu oblékají do plavek, aby připomněli zlaté časy jak sobě, tak divákům.
Foto: baywatch.com

Spolu s dalšími klíčovými postavami Pobřežní hlídky Traci Binghamovou, Jeremy Jacksonem a Donnou D'Errico se tento týden sešli v hotelu Casa Del Mar na pobřeží Tichého oceánu v Santa Monice, aby oslavili vydání prvních dvou sérií seriálu na DVD.

"Je to ohromně vzrušující událost. Přála bych si, aby se na seriál podívali i moje děti a řekli si, jo, moje matka, to byla kočka," nechala se slyšet Pamela, matka tří synů, osmiletého Dylana, desetiletého Brandona a patnáctiletého Roberta Ritchieho, který jí přibyl poté, co si před rokem vzala Kida Rockyho.

První díly Pobřežní hlídky se na televizní obrazovky dostaly už v roce 1989. Erika Eleniak alias Shauni a Billy Warlock jako Ediie vytvořili zamilovaný pár, který řešil nejen svoje soukromí, ale především zachraňoval desítky životů v každé epizodě.

S červeným plovákem v ruce po plážích už tehdy běhal i Hasselhoff, jehož role starostlivého otce a náčelníka pobřežní stráže Mitche Buchannona pomohla seriálu ke slávě.

Foto: baywatch.com

"Nemám ponětí, co z toho seriálu udělalo takovou bombu," tvrdí Hasselhoff. "Snad to, že jsme nikoho nezabíjeli, ale zachraňovali životy." 

Během dvanácti let vzniklo celkem 11 sérií, na nichž se vystřídalo osmnáct režisérů a nespočet herců. Včetně Pamely Anderson, která se v Pobřežní hlídce začala pod jménem C. J. Parker objevovat od 16. epizody 3. série. Poslední díl seriálu vznikl v roce 2001. 

"Každý den byla sranda. Byla to nejlepší práce mého života, protože co může být lepšího, než všechen čas trávit na pláži se svými dětmi a psem," říká Pamela.

Výpravné DVD s kompletní první a druhou sezónou vyšlo v USA 31. října, v Evropě je ale v prodeji již od června. V budoucnu se na trhu objeví postupně všechny série.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Festival Malá inventura začal udílením cen České divadelní DNA

Asociace nezávislých divadel Českých republiky, režisér Jakub Čermák za inscenaci souboru Depresivní děti touží po penězích a Divadlo X10 se stali držiteli cen Česká divadelní DNA za mimořádný počin na poli nového divadla. Ocenění za dlouhodobý přínos, rozvoj a podporu nového divadla získal časopis Svět a divadlo, cenu za podporu a prezentaci české kultury v zahraničí obdržela předsedkyně občanského sdružení Tanec Praha Yvona Kreuzmannová. Předáním cen ve čtvrtek večer v pražském divadle Studio Hrdinů začal 18. ročník festivalu Malá inventura. Ten na více než 20 místech v Praze nabídne pět desítek inscenací, potrvá 10 dnů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Irský premiér Leo Varadkar podal demisi

Irský premiér Leo Varadkar ve čtvrtek podal demisi. V čele vlády nicméně zůstane do doby, než se podaří zvolit jeho nástupce. V Irsku se na počátku února konaly předčasné parlamentní volby. Tři velké strany získaly zhruba stejný počet mandátů a cesta k vytvoření nové vlády je vzhledem k jejich vzájemné nevraživosti složitá. Kvůli rozložení sil není vyloučené ani to, že se budou konat další předčasné volby.

Poslanci takzvaného Dáilu, tedy dolní komory irského parlamentu, se ve čtvrtek sešli na ustavující schůzi. Podle očekávání se žádné ze tří velkých stran nepodařilo získat dostatek hlasů, aby byl její kandidát zvolen novým premiérem.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Tesla může vykácet část lesa na pozemku pro továrnu u Berlína, rozhodl soud

Americký výrobce elektromobilů Tesla může pokračovat v kácení lesa na pozemku nedaleko Berlína, kde chce vybudovat první továrnu v Evropě. Rozhodl o tom dnes berlínský vrchní správní soud, který zamítl stížnosti dvou ekologických organizací. Proti rozhodnutí se nelze odvolat, informovala agentura DPA.

Přípravu pozemku na výstavbu továrny v braniborské obci Grünheide, která leží několik kilometrů jihovýchodně od německé metropole, pozastavil vrchní správní soud v pondělí, aby mohl posoudit stížnosti ochránců přírody. Dnes rozhodl, že americká firma splnila všechny zákonné požadavky nutné ke kácení lesa. Před začátkem vegetačního období hodlá Tesla vykácet borovicový les na rozloze 90 hektarů.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Nové Mexiko žaluje internetovou společnost Google, firma prý sbírala osobní údaje školáků

Generální prokurátor Nového Mexika Hector Balderas zažaloval americkou internetovou společnost Google. Tvrdí, že firma v tomto státě získala osobní údaje školáků, čímž porušila jejich právo na soukromí. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Google podle Balderase využil řadu svých produktů, jako je například e-mailová služba Gmail, ke sběru informací o studentech ve věku do 13 let, a to bez souhlasu jejich rodičů.

Balderas již předloni podal podobnou žalobu na Google a několik dalších technologických podniků, ve které firmy obvinil z nezákonného sběru údajů z mobilních aplikací určených dětem. Firmy pochybení popírají, na rozhodnutí soudu se stále čeká.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 hodinami

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Trump na rozsudek reagoval sdělením, že bude případ sledovat a v určité chvíli učiní patřičné rozhodnutí. Stone má podle něj velkou šanci na "naprosté očištění".

Zdroj: ČTK
Další zprávy