reklama
 
 

Hořící keř chce z Monte Carla přivézt tři Zlaté nymfy

2. 5. 2013 18:11
Televizní minisérie o Janu Palachovi bude soutěžit na prestižní přehlídce

Praha - Minisérie o Janu Palachovi Hořící keř má tři nominace na Zlatou nymfu mezinárodního televizního festivalu v Monte Carlu.

Hořící keř, který pro společnost HBO Europe natočila režisérka Agnieszka Hollandová, bude v Monte Carlu soutěžit kategorii minisérií v konkurenci dalších osmi projektů, pocházejících z Německa, Velké Británie, Itálie a z produkcí dalších televizí.

Čtěte také
Recenze: Hořící keř přináší patos bez sentimentu

Dobro není fotogenické, říká Agnieszka Hollandová

Drama o následcích alarmujícího činu Jana Palacha a počátcích normalizace v posrpnovém Československu má naději na zisk hned tří Zlatých nymf. Kromě díla samotného se o ně budou ucházet i jeho protagonisté - Ivan Trojan v kategorii Nejlepší herec a Jaroslava Pokorná v kategorii Nejlepší herečka.

Předloni v monackém knížectví zabodovali producenti seriálu Vyprávěj Filip Bobiňski a Petr Šizling z filmové společnosti Dramedy Productions, která ho pro Českou televizi vyrábí. Seriál byl nominován také v hereckých kategoriích; Svatopluk Skopal a Nina Divíšková však nominace neproměnili.

Monacký festival, který se letos uskuteční od 9. do 13. června, se řadí k prestižním soutěžím od roku 1961. V roce 2001 na přehlídce uspěla herečka Tatiana Vilhelmová, když za výkon ve filmu Společnice dostala zvláštní uznání. V roce 1998 získal Stříbrnou nymfu za nejlepší režii film režiséra Hynka Bočana a spisovatele a scenáristy Jiřího Stránského Bumerang.

Polská scenáristka, režisérka a absolventka pražské FAMU Agnieszka Hollandová bude letos na přelomu června a července v čele hlavní mezinárodní poroty karlovarského festivalu. Její třídílnou minisérii Hořící keř tam uvidí fanoušci na filmovém plátně. Nedávno byla placenou televizí HBO uvedena na obrazovkách v 15 evropských zemích.

autoři: Kultura, ČTK | 2. 5. 2013 18:11

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama