Geislerová si zahraje Boženu Němcovou. I dneska vzbuzuje silné emoce, říká herečka

Magazín Magazín
12. 8. 2019 10:36
V Novém Městě nad Metují začalo podle scénáře Hany Wlodarczykové a Martiny Komárkové natáčení televizní minisérie o Barboře a Josefovi Němcových. Tvář české spisovatelce propůjčila herečka Anna Geislerová.
Aňa Geislerová jako Božena Němcová
Aňa Geislerová jako Božena Němcová | Foto: Česká televize

"Barboru poznají diváci z úhlu, který není úplně vše bořící, ale je rozhodně překvapivý. Byla to ve své době mnoho emocí vzbuzující postava a to se nezměnilo. Stejně jako každá silná osobnost budila i ona protichůdné emoce. My se jich nebojíme," popisuje minisérii České televize Geislerová.

Anna Kameníková jako mladší Božena Němcová.
Anna Kameníková jako mladší Božena Němcová. | Foto: Česká televize

Podle herečky nepůjde strnulý portrét velké spisovatelky. "Její osud je bolestný, těžký i plný vášně. To všechno je příběh velkého srdce a výjimečné ženy," dodává. Mladší podobu Boženy ztvární herečka Anna Kameníková.

V dalších rolích se představí Jan Hájek jako Josef Němec, Vladimír Javorský, Klára Melíšková, Linda Rybová, Lucie Žáčková nebo Vladimír Škultéty v roli Karla Jaromíra Erbena.

Minisérii režíruje Lenka Wimmerová, která dříve pracovala na televizních seriálech Terapie nebo Soukromé pasti.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 6 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy