Geislerová si zahraje Boženu Němcovou. I dneska vzbuzuje silné emoce, říká herečka

Magazín Magazín
12. 8. 2019 10:36
V Novém Městě nad Metují začalo podle scénáře Hany Wlodarczykové a Martiny Komárkové natáčení televizní minisérie o Barboře a Josefovi Němcových. Tvář české spisovatelce propůjčila herečka Anna Geislerová.
Aňa Geislerová jako Božena Němcová
Aňa Geislerová jako Božena Němcová | Foto: Česká televize

"Barboru poznají diváci z úhlu, který není úplně vše bořící, ale je rozhodně překvapivý. Byla to ve své době mnoho emocí vzbuzující postava a to se nezměnilo. Stejně jako každá silná osobnost budila i ona protichůdné emoce. My se jich nebojíme," popisuje minisérii České televize Geislerová.

Anna Kameníková jako mladší Božena Němcová.
Anna Kameníková jako mladší Božena Němcová. | Foto: Česká televize

Podle herečky nepůjde strnulý portrét velké spisovatelky. "Její osud je bolestný, těžký i plný vášně. To všechno je příběh velkého srdce a výjimečné ženy," dodává. Mladší podobu Boženy ztvární herečka Anna Kameníková.

V dalších rolích se představí Jan Hájek jako Josef Němec, Vladimír Javorský, Klára Melíšková, Linda Rybová, Lucie Žáčková nebo Vladimír Škultéty v roli Karla Jaromíra Erbena.

Minisérii režíruje Lenka Wimmerová, která dříve pracovala na televizních seriálech Terapie nebo Soukromé pasti.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Maltská policie zadržela podnikatele Fenecha na jeho jachtě

Maltská policie zadržela podnikatele Yorgena Fenecha, majitele společnosti 17 Black. Podle listu Times of Malta ho zatkla na jeho jachtě.

Stalo se tak den poté, co se objevily informace, že policie také zadržela muže, kterého považuje za zprostředkovatele vraždy novinářky Daphne Caruanaové Galiziové. Třiapadesátiletá novinářka, která na svém blogu psala o korupci ve vládních kruzích, zahynula při výbuchu bomby ve svém voze v říjnu 2017. Její smrt vyvolala v Evropě zděšení i pochybnosti o vládě práva ve středomořském ostrovním státě.

Zdroj: Zahraničí , ČTK
Další zprávy