reklama
 
 

Galerii elity národa rozšíří Hana Zagorová. Už 40 let jsem nejela tramvají, přiznala v dokumentu

13. 1. 2017
Obnovený cyklus Galerie elity národa (GEN), který se na obrazovku České televize vrací po 15 letech, zahájí portrét zpěvačky Hany Zagorové. Čtvrtá série portrétů mimořádných českých osobností Galerie elity národa odstartuje 15. ledna. Režisérem dokumentu o Zagorové je autor projektu GEN Fero Fenič.

Proslavily ji hity jako Studánko stříbrná, Mimořádná linka nebo Je naprosto nezbytné. Portrétem zpěvačky Hany Zagorové odstartuje v neděli večer cyklus GEN, ve kterém se představí desítky českých sportovců, umělců i osobností veřejného života.

GEN o Haně Zagorové vypráví o klíčových okamžicích jejího života a režijně ho vedl Fero Fenič. „Přiznám se, že původně jsem chtěl zůstat jen v pozici vedoucího projektu a sám do něho jako režisér nevstupovat. Ale nakonec jsem se nechal přesvědčit svým okolím, že když už jsem téměř patnáct let nic nenatočil, měl bych naopak právě teď ukázat, že jako režisér stále ještě něco umím a moji kolegové mi mohou důvěřovat a naslouchat bez obav,“ tvrdí Fenič.

"Pan režisér mi říkal, že to není přehlídka profesních úspěchů, a chtěl natočit něco, co ještě nikdo nenatočil,“ říká Hana Zagorová, podle které Fenič trval na tom, aby výsledný materiál byl originální.

Divák se tak nedozví nic o tom, že natočila přes 800 písniček a prodala více než 11 milionů desek, ale zato se zjistí, že už 40 let nejela tramvají.

Diváci uvidí například portréty herců Viktora Preisse a Josefa Somra, politika Petra Pitharta, jaderné fyzičky Dany Drábové, hudebníka Davida Kollera, političky Madleine Albrightové nebo potomka šlechtického rodu Zdeňka Sternberga.

První díl cyklu GEN se v ČT objevil 4. ledna 1993 a byl věnován tehdejšímu předsedovi vlády a pozdějšímu prezidentovi České republiky Václavu Klausovi.

Hana Zagorová (GEN) | Video: Febio |  01:36

autor: Kultura | 13. 1. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama