Galerii elity národa rozšíří Hana Zagorová. Už 40 let jsem nejela tramvají, přiznala v dokumentu

Kultura Kultura
13. 1. 2017 11:03
Obnovený cyklus Galerie elity národa (GEN), který se na obrazovku České televize vrací po 15 letech, zahájí portrét zpěvačky Hany Zagorové. Čtvrtá série portrétů mimořádných českých osobností Galerie elity národa odstartuje 15. ledna. Režisérem dokumentu o Zagorové je autor projektu GEN Fero Fenič.
Hana Zagorová
Hana Zagorová | Foto: Febio / Česká televize

Proslavily ji hity jako Studánko stříbrná, Mimořádná linka nebo Je naprosto nezbytné. Portrétem zpěvačky Hany Zagorové odstartuje v neděli večer cyklus GEN, ve kterém se představí desítky českých sportovců, umělců i osobností veřejného života.

GEN o Haně Zagorové vypráví o klíčových okamžicích jejího života a režijně ho vedl Fero Fenič. „Přiznám se, že původně jsem chtěl zůstat jen v pozici vedoucího projektu a sám do něho jako režisér nevstupovat. Ale nakonec jsem se nechal přesvědčit svým okolím, že když už jsem téměř patnáct let nic nenatočil, měl bych naopak právě teď ukázat, že jako režisér stále ještě něco umím a moji kolegové mi mohou důvěřovat a naslouchat bez obav,“ tvrdí Fenič.

"Pan režisér mi říkal, že to není přehlídka profesních úspěchů, a chtěl natočit něco, co ještě nikdo nenatočil,“ říká Hana Zagorová, podle které Fenič trval na tom, aby výsledný materiál byl originální.

Divák se tak nedozví nic o tom, že natočila přes 800 písniček a prodala více než 11 milionů desek, ale zato se zjistí, že už 40 let nejela tramvají.

Diváci uvidí například portréty herců Viktora Preisse a Josefa Somra, politika Petra Pitharta, jaderné fyzičky Dany Drábové, hudebníka Davida Kollera, političky Madleine Albrightové nebo potomka šlechtického rodu Zdeňka Sternberga.

První díl cyklu GEN se v ČT objevil 4. ledna 1993 a byl věnován tehdejšímu předsedovi vlády a pozdějšímu prezidentovi České republiky Václavu Klausovi.

Hana Zagorová (GEN) | Video: Febio
 

Právě se děje

před 19 minutami

Šárka Havránková z Policejního prezidia ČR byla zvolena viceprezidentkou Interpolu pro Evropu. Mezinárodní policejní organizace to uvedla na Twitteru.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 37 minutami

V mešitě na východě Afghánistánu došlo k výbuchu, zemřelo nejméně 29 lidí

Nejméně 29 lidí přišlo o život a přes 100 dalších bylo zraněno při explozi v mešitě ve východoafghánské provincii Nangarhár. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní představitele. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Mluvčí provinčního guvernéra uvedl, že výbuch nastal v době, kdy se v mešitě shromáždili věřící k pátečním modlitbám. "V důsledku exploze spadla střecha," řekl mluvčí a dodal, že mezi oběťmi jsou také děti. Podle některých afghánských úředních zdrojů mešitu zasáhl minometný granát odpálený povstalci, podle jiných uvnitř explodovala bomba.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Také Sparta vyzve Barcelonu. Utká se s ní ve futsalové Lize mistrů

Futsalisté Sparty Praha se v elitní fázi Ligy mistrů utkají s vysněnou Barcelonou, ukrajinským Chersonem a Minskem. Rozhodl o tom dnešní los ve švýcarském Nyonu. Čtyřčlennou skupinu bude od 19. do 24. listopadu hostit běloruská metropole. Do Final Four pro nejlepší čtyři týmy soutěže postoupí pouze vítězové každé ze čtyř skupin.

Další zprávy