Fila: Šíp už nemůže hrát hlupáka. Minišou je utrpení pro hosta i diváky

Pandemie zavinila, že v Česku není možné natáčet tradiční talkshow s více lidmi. Nový pořad Minišou Karla Šípa je toho podle kritika Kamila Fily důkazem.
Podívejte se na videorecenzi k pořadu Minišou Karla Šípa. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Pořad dlouhý 50 minut, kdy si dva lidé u stolu povídají bez diváků, nepřipomíná show, ale spíš slow TV. "Jako kdybyste se dívali na plápolající oheň v krbu," říká v nadsázce Fila.

"Za normálních okolností hraje Karel Šíp při natáčení Všechnopárty poručíka Columba, který říká ‚nic nevím, nerozumím, vysvětlete mi to’. A tím hosta rozpovídá. V Minišou u Jiřího Suchého, který je ve vysokém seniorním věku, už musí hostovi napovídat a vést ho, dělat mu externí paměť," myslí si Fila.

Podle něho je pořad spíš utrpení, které snad s koncem lockdownu skončí.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Zelení jsou v průzkumu nejsilnější německou stranou, strana Merkelové ztrácí

Zelení se po nominaci spolupředsedkyně Annaleny Baerbockové kandidátkou na kancléřku stali jasně nejsilnější politickou stranou v Německu. Hlas by jim podle aktuálního průzkumu Trendbarometer televize RTL dalo 28 procent voličů. Vládní konzervativní unie CDU/CSU dosluhující kancléřky Angely Merkelové, která byla dosud vůdčí parlamentní silou, se propadla na druhé místo s 21 procenty hlasů.

Ještě před týdnem unie v tomto průzkumu vedla, nyní si ale pohoršila o sedm procentních bodů. Koalici CDU/CSU tak po rozhodnutí, že kancléřským kandidátem bude předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) Armin Laschet, čeká úkol získat zpět důvěru voličů. Čas mají do 26. září, kdy Němci vyberou nové složení Spolkového sněmu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy