Druhá řada seriálu Stranger Things bude větší a temnější. Vrací se také Eleven

mad
7. 2. 2017 8:37
Seriál Stranger Things bude pokračovat druhou řadou letos na konci října. Tvůrci slibují nové postavy a trailer ukazuje, že se vrátí i dívka Eleven, která vládne nadpřirozenými schopnostmi.
Stranger Things - ukázka z druhé řady | Video: Netflix

Internetová televize Netflix na Super Bowlu zveřejnila půlminutový spot k druhé řadě amerického seriálu Stranger Things.

Mysteriózní seriál měl premiéru loni v červenci a získal velmi dobré ohlasy od diváků i kritiků. Na agregátoru recenzí Matacritic má seriál 76 procent a na divácké databázi IMDb dokonce 9 z 10 bodů.

V první sérii se v malém městečku Hawkins záhadně ztratil chlapec Will a zároveň se objevila dívka přezdívána Eleven, která vládla nadpřirozenými schopnostmi. Chlapcovi kamarádi spolu s mlčenlivou dívkou Willa zachránili ze spárů monstra, Eleven však zmizela.

Spot z druhé řady, která se má odehrávat v roce 1984, ukazuje, že dívka přežila. Vidíme také hlavní partu v kostýmech Krotitelů duchů a krátce děsivé pavoučí monstrum.

Druhá řada bude mít celkem devět dílů a k vidění bude celá na Halloweena neboli 31. října, jak napovídá zlověstný rudý nápis ve videu.

Tvůrci prohlásili, že druhá řada se bude soustředit na postavy z první série, ale zároveň přibudou noví protagonisté. Jedním z nich bude prodavač v elektru, kterého ztvární Sean Astin (Sam z Pána prstenů). Jeho postava bude novým přítelem Joyce (Winona Ryder).

Dalším nováčkem bude Paul Reiser (Vetřelci), který si zahraje doktora ze záhadného ministerstva energetiky.

Tvůrci také slibují, že druhá řada bude "větší a temnější".

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Komise: Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10 tisíc

Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10.000. Aktualizovaný odhad dnes podle agentury AFP zveřejnila komise, která problematiku zkoumá. Nezávislou komisi pro sexuální zneužívání v církvi (Ciase) v roce 2018 zřídila katolická církev v reakci na sérii skandálních odhalení sexuálního zneužívání ve Francii i ve světě. Komise v polovině minulého roku odhadla počet obětí na nejméně 3000, což dnes její předseda Jean-Marc Sauvé označil za "jednoznačné podhodnocení".

Komise na více než rok zřídila telefonní linku pro hlášení sexuálního zneužívání, na kterou se za tu dobu obrátilo 6500 obětí či svědků těchto násilných činů. V polovině telefonátů se jednalo o případy z 50. a 60. let minulého století, útokům častěji čelili muži a 87 procent volajících bylo v době zneužívání nezletilých, zveřejnila loni na podzim Ciase.

"Zdaleka ale nejde o všechny", upozornil dnes Sauvé. "Zásadní otázkou zůstává, kolik lidí se ozvalo. Deset procent, pět procent, méně?" dodal.

"I když je 10.000 hodně, jsme stále daleko od pravdy," komentoval nový odhad Jean-Pierre Sautreau, jež stojí v čele organizace sdružující oběti církevního zneužívání v západofrancouzském departementu Vendée. "Skutky jsou často datovány do 50. let minulého století a ti lidé již zemřeli, nebo je jim přes 80 a už o tom nechtějí mluvit," vysvětluje.

"Je to vrchol ledovce, je to rozhodně mnohem více," domnívá se rovněž Véronique Garnierová z jiného sdružení obětí.

Zpráva komise má na podzim představit celkovou diagnózu problematiky a vysvětlit, jak se církev do situace dostala. Instituce mají následně navrhnout podobu odškodnění obětí. Podle Sauvého však trauma obětí nevyřeší pouze odškodnění finanční, "obzvlášť v případě, že by jej doprovázel příkaz mlčet".

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Grammozis se stal pátým trenérem fotbalistů Schalke v sezoně

Novým trenérem fotbalistů Schalke 04 se stal Dimitrios Grammozis. S klubem z Gelsenkirchenu, který už má jen minimální šance na udržení v první lize, podepsal dva dny po odvolání kouče Christiana Grosse smlouvu do roku 2022. Ve funkci by měl podle médií zůstat i v případě sestupu.

Dvaačtyřicetiletý Grammozis byl bez angažmá od loňského léta, kdy skončil u druholigového Darmstadtu. Na lavičce Schalke je už pátým koučem v aktuální sezoně, před ním se u týmu vystřídali David Wagner, Manuel Baum, Huub Stevens a naposledy Gross.

Premiéru s mužstvem absolvuje v pátek v duelu s dalším kandidátem na sestup Mohučí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy