reklama
 
 

Souboj Titánů to nebyl, ale cítila jsem vzájemný respekt, říká Daniela Drtinová k Show Jana Krause

Aktualizováno 27. 4. 2016 23:00
Novinářka a moderátorka DVTV Daniela Drtinová si vyzkoušela interview z opačné strany - coby host na červeném gauči v Show Jana Krause. Zatímco na své hosty se pečlivě připravuje, na Jana Krause se prý připravit vůbec nedá. Trému však neměla. "Nikdy nemívám problém ze střetu se silnými muži, vždy jen s těmi slabými. Cítila jsem vzájemný respekt, což mi udělalo velkou radost," říká.

Novinářka a moderátorka DVTV Daniela Drtinová se objevila ve středeční večerní Show Jana Krause na Primě. Co vzešlo z duelu obávané moderátorky a obávaného moderátora? Souboj Titánů?

"Souboj Titánů to nebyl. Nikdy nemívám problém ze střetu se silnými muži, vždy jen s těmi slabými. Cítila jsem vzájemný respekt, což mi udělalo velkou radost," říká Daniela Drtinová. "Jan Kraus pojal náš rozhovor velmi překvapivě a vlastně geniálně i s ohledem na stávající politickou situaci, v propojení na naši 'krizi v ČT' před dvěma a půl lety," dodává.

O moderátorce DVTV, jinak vystudované právničce, je známo, že se na své hosty pečlivě připravuje. Jenže nyní se role obrátily a ona byla v pozici hosta.

"Na Jana Krause se připravit nedá, protože vůbec nevíte, co vás čeká, hosté nedostávají ani okruhy. Měla jsem v hlavě pár myšlenek a vět, o nichž jsem si myslela, že by mi mohly pomoct v nějakých těžších situacích, ale na ně vůbec nedošlo," konstatuje Daniela.

Každopádně pro ni byla cenná zkušenost zkusit si rozhovor "v opačném gardu". "Vyzkoušela jsem si na vlastní kůži ten pocit nejistoty, který asi prožívají naši hosté, když jdou k nám do DVTV," usmívá se.

Trému ale prý neměla, spíše šla do pořadu s pocitem odpovědnosti, aby to Janu Krausovi nezkazila. Měla na paměti těch čtyři sta lidí, kteří si koupili lístek.

"Před živým publikem je to jiné, je v tom úplně jiná dynamika, ale naštěstí máme za sebou s DVTV sérii Roadshow, kde jsme si tento formát vyzkoušeli, takže to bylo o trochu snazší. Ale pocit odpovědnosti je pořád stejný."

Její kolega z DVTV Martin Veselovský si již pobyt na červeném gauči u Jana Krause vyzkoušel předloni. Pro radu si ale k němu nezašla. "Nechala jsem se kompletně překvapit. Skočila jsem naslepo do propasti," směje se a dodává:  "Celý ten proces je zvláštní. Rozhovor začne a host vůbec neví, kam povede jeho cesta v příštích minutách. Jestli do rozhovorového ráje, nebo pekla."

První minuty prý tápala, neboť nevěděla, co se od ní čeká, zda zábava, nebo vážnější obsah. V druhé třetině ale již vycítila Krausův záměr a pak už vše šlo bez problémů. "Je to alchymie. Ale nejlepší samozřejmě asi je, když tam jde host s tím, že se od něj nic nečeká, a užije si to," uzavírá.

Češi mají lepší potenciál, než jak se dneska projevujou, ale bude to trvat ještě dlouho, říká moderátor Jan Kraus. Dělení na levici a pravici nemá rád, považuje to za kamufláž politického snažení. | Video: DVTV |  17:36

autor: Zuzana Hronová | 27. 4. 2016 17:10

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama