ČT prodlouží Události o 10 minut a přesune Regiony

Jitka Gráfová
2. 5. 2008 22:00
Lokální zprávy budou od 30. 6. součástí hlavní relace

Praha - Prima vyrukuje s posunem zpráv,  Z1 nabídne úplně nové zprávy a Česká televize prodlouží hlavní relaci. Od 30. června budou jejich Události o deset minut delší, tým moderátorů hlavních zpráv zůstává nezměněn.

"Hlavní Události v 19 hodin na ČT1 a ČT24 rozšíří vysílací čas na 35 minut," potvrdil pro Aktuálně.cz mluvčí televize Ladislav Štícha.

Současné Události v regionech - které nyní začínají v 19:25 - a Večerník/Report se totiž slučují do jedné pětadvacetiminutové regionální relace ve třech různých samostatných vydáních; vysílat se budou 17.45 hodin a ponesou název Události v regionech. Moderovat je budou Jitka Sluková a Jan Hrubeš.

Podle ředitele zpravodajství Milana Fridricha tato programová změna vychází vstříc divákům.

"Zachováváme pětadvacetiminutové ryze regionální vysílání ve třech vydáních - pro Čechy, Jižní Moravu a Severní Moravu se Slezskem, jak nám ukládá zákon. Zároveň nabídneme víc regionálních zpráv celostátně v Událostech," vysvětluje Fridrich.

Foto: Česká televize

Zprávy z regionálního dění podle něj zpestří hlavní zpravodajství, "protože se dotýkají všednodenního života každého z nás a přinesou v jedné relaci ucelený obrázek o událostech dne".

V rozšíření hlavních Událostí vidí plus i generální ředitel Jiří Janeček. "Další rozšíření zpravodajství je progresivní systémovou změnou, díky níž televize veřejné služby nabízí v rámci kompletního celodenního zpravodajského servisu ještě víc prostoru regionům - chceme tak zohlednit fakt, že důležité věci se neodehrávají pouze v zahraničí nebo v Praze."

Česká televize tvrdí, že programovou změnou zároveň posiluje firemní značku pro hlavní relaci.  Zpravodajství bude teď stát na třech pilířích.

Jolana Voldánová odchází na mateřskou
Jolana Voldánová odchází na mateřskou | Foto: ČT
Čtěte také:
Kociánová i Knížák budou tvářemi zpravodajské Z1
Prima prohrála boj o zprávy, vrátí je na sedmou večerní
Prima útočí na Televizní noviny. Lidskými osudy
Zprávy na Primě už tak netáhnou, přesto Nově ubraly

V 17.45 hodin to budou na ČT1 a ČT24 právě troje nové Události v regionech z pražské, brněnské a ostravské Redakce zpravodajství.

V 19 hodin na ČT1 a ČT24 Události jako vlajková loď celého zpravodajství a ve 22.30 Události, komentáře, analytický diskusní pořad vysílaný ve všední dny na ČT2 a ČT24.

Programový posun u Událostí v regionech na 17.45 si vyžádal úpravu schématu na ČT24. Pravidelné Interview ČT24 se od 30. června přesouvá z půl šesté na 12.30 hodin.

Moderátory zůstávají Daniela Drtinová a František Lutonský, zato bude nová dramaturgie vycházející z obdobných duelů v zahraničních televizích.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nezaměstnanost v květnu vzrostla na 3,56 procenta. Podle Maláčové je to slušné číslo

Ve sněmovní debatě o vládní pomoci lidem během epidemie koronaviru to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). V dubnu byla nezaměstnanost 3,4 procenta, analytici růst na 3,6 procenta odhadli. Oficiální údaje má Úřad práce ČR zveřejnit v pátek.

Ministryně Maláčová označila květnový výsledek ze velmi slušné číslo. Nemyslí si však, že na této úrovni zůstane. Skutečná situace se podle ní ukáže spíše až v září.

Další zprávy