ČT prodlouží Události o 10 minut a přesune Regiony

Jitka Gráfová
2. 5. 2008 22:00
Lokální zprávy budou od 30. 6. součástí hlavní relace

Praha - Prima vyrukuje s posunem zpráv,  Z1 nabídne úplně nové zprávy a Česká televize prodlouží hlavní relaci. Od 30. června budou jejich Události o deset minut delší, tým moderátorů hlavních zpráv zůstává nezměněn.

"Hlavní Události v 19 hodin na ČT1 a ČT24 rozšíří vysílací čas na 35 minut," potvrdil pro Aktuálně.cz mluvčí televize Ladislav Štícha.

Současné Události v regionech - které nyní začínají v 19:25 - a Večerník/Report se totiž slučují do jedné pětadvacetiminutové regionální relace ve třech různých samostatných vydáních; vysílat se budou 17.45 hodin a ponesou název Události v regionech. Moderovat je budou Jitka Sluková a Jan Hrubeš.

Podle ředitele zpravodajství Milana Fridricha tato programová změna vychází vstříc divákům.

"Zachováváme pětadvacetiminutové ryze regionální vysílání ve třech vydáních - pro Čechy, Jižní Moravu a Severní Moravu se Slezskem, jak nám ukládá zákon. Zároveň nabídneme víc regionálních zpráv celostátně v Událostech," vysvětluje Fridrich.

Foto: Česká televize

Zprávy z regionálního dění podle něj zpestří hlavní zpravodajství, "protože se dotýkají všednodenního života každého z nás a přinesou v jedné relaci ucelený obrázek o událostech dne".

V rozšíření hlavních Událostí vidí plus i generální ředitel Jiří Janeček. "Další rozšíření zpravodajství je progresivní systémovou změnou, díky níž televize veřejné služby nabízí v rámci kompletního celodenního zpravodajského servisu ještě víc prostoru regionům - chceme tak zohlednit fakt, že důležité věci se neodehrávají pouze v zahraničí nebo v Praze."

Česká televize tvrdí, že programovou změnou zároveň posiluje firemní značku pro hlavní relaci.  Zpravodajství bude teď stát na třech pilířích.

Jolana Voldánová odchází na mateřskou
Jolana Voldánová odchází na mateřskou | Foto: ČT
Čtěte také:
Kociánová i Knížák budou tvářemi zpravodajské Z1
Prima prohrála boj o zprávy, vrátí je na sedmou večerní
Prima útočí na Televizní noviny. Lidskými osudy
Zprávy na Primě už tak netáhnou, přesto Nově ubraly

V 17.45 hodin to budou na ČT1 a ČT24 právě troje nové Události v regionech z pražské, brněnské a ostravské Redakce zpravodajství.

V 19 hodin na ČT1 a ČT24 Události jako vlajková loď celého zpravodajství a ve 22.30 Události, komentáře, analytický diskusní pořad vysílaný ve všední dny na ČT2 a ČT24.

Programový posun u Událostí v regionech na 17.45 si vyžádal úpravu schématu na ČT24. Pravidelné Interview ČT24 se od 30. června přesouvá z půl šesté na 12.30 hodin.

Moderátory zůstávají Daniela Drtinová a František Lutonský, zato bude nová dramaturgie vycházející z obdobných duelů v zahraničních televizích.

 

Právě se děje

před 58 minutami

České házenkářky na úvod Eura prohrály se Švédskem

České házenkářky vstoupily do mistrovství Evropy v Dánsku porážkou 23:27 s favorizovaným Švédskem. Svěřenkyně trenéra Jana Bašného v úvodním utkání základní skupiny B v Herningu dlouho držely krok, na startu druhého poločasu dokonce vedly o tři branky, ale závěr patřil Seveřankám.

V dalším duelu se český tým v sobotu utká s Ruskem a v pondělí zakončí skupinu proti Španělsku. Do další fáze turnaje, kterou budou dvě šestičlenné skupiny, postoupí první tři celky.

Švédsko a Česko se měly utkat už v březnu v kvalifikaci, kvůli koronaviru ale byly oba zápasy zrušeny a na šampionát se dostaly stejné týmy jako předloni. Kvůli přetrvávající pandemii se celý turnaj hraje bez diváků.

Zatímco český tým kvůli koronaviru nehrál zápas více než rok, Švédky stihly před šampionátem čtyři přípravná utkání. Svěřenkyně kouče Bašného se ale favoritek, s nimiž se jim v posledních letech nedařilo, nezalekly a od úvodu držely krok.

Seveřanky, šestý tým z předloňského Eura, sice v prvním poločase většinu času vedly, ale maximálně o dva góly. Mezi tyčemi v české brance se dařilo Kudláčkové, která působí ve švédském Kristianstadu, a i díky jejím zákrokům držel outsider v poločase nadějnou remízu 13:13.

Vstup do druhého dějství vyšel českému celku ještě lépe. Národní tým dal úvodní tři branky a chvíli měl překvapivý třígólový náskok. Pak přišla rozhodující fáze utkání.

Švédky po sérii čtyř branek otočily stav a ve 42. minutě vedly 19:18. Seveřanky se uklidnily a postupně navyšovaly náskok. V 56. minutě upravila Strömbergová už na 27:21 a bylo rozhodnuto.

Utkání skupiny B mistrovství Evropy házenkářek v Dánsku:

Švédsko - Česko 27:23 (13:13)

Sestava a branky Česka: Kudláčková, Novotná - Knedlíková 2, Konečná, Maňáková, Kvášová 2, Kordovská 2, Mikulášková, Hurychová 2, Šustková, Marčíková 3, Stříšková, Zachová, Kovářová, Jeřábková 8, Malá 4.

Nejvíce branek Švédska: Blohmová 5. Rozhodčí: Antičová, Jakovljevičová (obě Srb.). Sedmimetrové hody: 10/5 - 6/4. Vyloučení: 7:4. Bez diváků.

Rusko - Španělsko 31:22 (13:11)

Skupina D:

Německo - Rumunsko 22:19 (13:10), Norsko - Polsko 35:22 (17:13).

Zdroj: ČTK
Další zprávy