Vodníci, Kancl, Bastardi, Hruška aneb Poznáte v TV na podzim

Kultura Kultura
8. 8. 2014 16:22
Co bude v českých televizích k vidění letos na podzim? Novinek je poskrovnu, převládají osvědčené formáty.
Je libo Ordinaci, nebo Kancl?
Je libo Ordinaci, nebo Kancl? | Foto: Aktuálně.cz, Profimedia

Praha - Česká televize, Nova, Prima a Barrandov odhalily svá podzimní vysílací schémata, v nichž převládají osvědčené formáty, ale i několik novinek.

Televize Nova svůj vysílací plán na podzim představila minulý týden – ten odstartuje již 18. srpna desátou řadou populárního seriálu Ulice, o týden později přijde také desátá řada Ordinace v růžové zahradě 2 nebo seriál Doktoři z Počátků, jenž uvidí diváci na obrazovkách 26. srpna.

Koncem měsíce začnou také pravidelné publicistické pořady jako Víkend, Prásk! nebo Střepiny, poslední den prázdnin 31. srpna odstartuje i čtvrtá řada Kriminálky Anděl.

Kromě nových pořadů jako hudebního Chart show a kulinářského Vaříme s Láďou Hruškou chystá Nova také televizní premiéry populárních českých veseloher jako Babovřesky, Kameňák 4 a Donšajni nebo i krimi Příběh kmotra.

Barrandov sází na zábavu

TV Barrandov na podzim chystá původní seriály a nové zábavní formáty. V pondělním prime-time budou moci diváci zhlédnout pokračování původního sitcomu Ona a On s Kateřinou Brožovou a Markem Vašutem, který naváže na zářijové reprízy novými díly v říjnu.

Mnoho pozornosti bude jistě vzbuzovat i úterní vysílací slot, kam dorazí seriálová verze trilogie Bastardi Tomáše Magnuska – původní seriál ze školního prostřední problémových částí České republiky vznikl sestřihem záběrů z hotových filmů a novými dotáčkami. Magnusek také v říjnu uvede šestnáctidílný seriál Stopy života z prostředí psychiatrické léčebny.

Zábavní formáty na Barrandově zastupují nové relace jako soutěž Kurňa, co to je? nebo talkshow Aleše Cibulky Sejdeme se na Cibulce, které budou pravidelně vysílány v pondělí.

Veronika Žilková.
Veronika Žilková. | Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Úterní večer zase připadá novému publicistickému pořadu Týden v Ringu, v němž bude šampion v boxu Viktor Pála a moderátor Václav Tittelbach diskutovat s politiky. V dalších dnech se diváci mohou těšit například na poradnu Veroniky Žilkové Co mi nedá spát, bulvární dokumenty Tajemství nebo pořadu Exkluziv Kateřiny Brožové, jenž má vyhrazený čas v sobotu.

Česká televize jako alternativa

Neviditelní - nový seriál ČT.
Neviditelní - nový seriál ČT. | Foto: ČT

Ve vysílacím programu s názvem Velký podzimní festival České televize se nabízí hned trojice seriálových novinek. Třináctidílný komediální seriál Neviditelní o vodních lidech žijících mezi námi uvede ČT 1 na obrazovky na začátku září v hlavní roli s Jiřím Langmajerem, Jiřím Bartoškou, Ivanou Chýlkovou nebo Kryštofem Hádkem.

Vážněji laděným počinem bude naopak Život a doba soudce A. K. – opět třináctidílný seriál má být „současným, reálným a vnitřně dramatickým příběhem mladého muže, složitě se prodírajícího civilními soudními spory.“ V titulní roli se představí David Švehlík, dále také například Jiří Bartoška nebo Zuzana Norisová.

Kancl.
Kancl. | Foto: ČT

Nejvíce pozornosti v médiích bude však směřováno k českému remaku kultovního britského seriálu Kancl stanice BBC. Šestidílná domácí předělávka, kterou natočil Milan Šteindler v hlavní roli s Václavem Koptou, slibuje ctění tradice originálu, a to při dodržení autentické dokumentární estetiky a civilních hereckých výkonů. Sitcom, jenž se odehrává v prostorech brněnské pobočky velkoobchodu s papírem, láká diváky ke sledování sloganem „Trapnost ještě nikdy nebyla tak zábavná.“

Osmy.
Osmy. | Foto: ČT

Na obrazovky ČT se také vrátí další díly kriminálního seriálu Cirkus Bukowsky, cyklus televizních filmů Nevinné lži nebo autorský cyklus televizních dramat České století, jenž nabídne čtyři nové epizody týkající se zásadních událostí českých dějin. Diváky nejspíše nejvíce zaujmou díly týkající se prezidentů Václava Havla a Václava Klause, které poprvé v televizní historii ztvárnili herci Marek Daniel a Jaroslav Plesl. Premiéru si odbude také série televizních filmů Jiřího Stracha Osmy, tentokrát v žánru černé komedie.

Mezi novými zábavnými pořady se nachází i nekorektní skečová show Pečený sněhulák nebo komická soutěž Boj o koláč, jako nové dokumentární seriály ČT nasadí například Paterčata, zachycující osudy jedné romské rodiny, nebo ambiciózní Raport o Velké válce, což je unikátní kronika osudů českých vojáků za první světové války. Projekt za příležitosti stoletého výročí války zaštítila Česká televize Ostrava.

V programu, jenž má být alternativou klasickým komerčním televizím, však nechybí ani oceňované zahraniční tituly. Premiéru si odbude také druhá řada seriálu Ve jménu vlasti, třetí řada kriminálního Zločinu, čtvrtá řada Panství Downton nebo druhá řada populárního fantasy Hra o trůny.

Prima má prima víno

Podzimní vysílací schéma odhalila televize Prima v jihomoravském Mikulově – toto místo si příhodně vybrala v souvislosti s novým seriálem Vinaři, který platí za hlavní podzimní novinku.

Svatby v Benátkách, seriál Prima TV.
Svatby v Benátkách, seriál Prima TV. | Foto: Archiv TV Prima

Seriál s podtitulem Život jako víno, v němž si zahrál hlavní roli Václav Postránecký, nabídne jednou týdně v nedělním prime-timu. Úterky a čtvrtky budou patřit stále populárnějším Svatbám v Benátkách, pondělky a středy na druhou stranu zabere osvědčený seriál Cesty domů, které nabídne svou třetí řadu.

Prima kromě nových dílů zavedených pořadů jako Prostřeno, Show Jana Krause nebo TopStar Magazín nabídne i několik zábavních novinek. Zdeněk Pohlreich například představí novou cook show Teď vaří šéf!, premiéru bude mít také nová talkshow Richarda Genzera a Michala Suchánka TGM: Talkshow Geni a Míši. Osvědčená talkshow Partička však z vysílání nezmizí.

Foto: Aktuálně.cz

Debutovat bude také zábavní pořad Překvápko, v němž se budou celebrity převlékat za obyčejné lidi, nebo dva soutěžní pořady s všeříkajícími názvy Muži proti ženám a Kdo je kdo? Prima Kino uvede české premiéry některých hollywoodských hitů jako Hobit: Neočekávaná cesta nebo bondovky Skyfall.

Na co se mohou těšit diváci stanic Prima Cool a Prima Love? První jmenovaný začne od září vysílat nové seriály jako Da Vinciho démoni, Ospalá díra, Spartakus: Válka zatracených nebo poslední řadu oblíbeného seriálu Dexter. Romanticky laděná Love zase pokračováními Jak prosté, Castle na zabití nebo Jak jsem poznal vaši matku.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Dálnice D11 z Hradce do Jaroměře se autům otevře 17. prosince

Dokončovaný úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře se motoristům otevře 17. prosince. Stát bude 4,1 miliardy korun bez DPH. Jde o největší současnou stavbou na území Královéhradeckého kraje, řekl ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl. Na úseku u Smiřic se v sobotu konal den otevřených dveří.

"Za necelé tři měsíce po dálnici budou jezdit auta. Diskutujeme dnes s lidmi přípravy silnic. Je to samozřejmě trochu sebeprezentace, ale chceme ukázat, že příprava a stavba dálnice není jednoduchá," řekl Mátl.

Stavba je rozdělena na dva úseky z Hradce Králové do Smiřic a ze Smiřic do Jaroměře. Stavba trasy do Jaroměře začala v dubnu 2019, z Hradce do Smiřic se buduje od února 2019.

"My jsme dokonce zrychlili, stavba se měla otevírat až v příštím roce během průběhu léta, podařilo se nám se zhotovitelem vyjednat zkrácení lhůty o osm měsíců. Příprava dálnice trvá daleko déle, to jsou někdy i desítky let," řekl Mátl. Šest až deset let příprava podle Mátla zabere vždycky.

D11 z Prahy do Hradce Králové a na státní hranici s Polskem začal stát budovat v roce 1978 a od roku 2017 dálnice končí v Hradci Králové. Z plánovaných 154 kilometrů dálnice se jezdí zhruba po 91 km. Stavba z Hradce do Jaroměře navazuje na úsek dálnice z Hradce Králové, měří 22,4 kilometru. Vede podél současné silnice první třídy na Jaroměř a Náchod. Za Jaroměří se napojí na silnici I/37.

Zdroj: ČTK
Další zprávy