Na "nový Top Gear" dohlížejí právníci, Clarkson se bojí žaloby. Místo studia se natáčí ve stanu

pv
31. 10. 2016 13:27
Moderátor Jeremy Clarkson musel společně se svým týmem při natáčení nového pořadu The Grand Tour udělat řadu změn, aby se vyhnul žalobě ze strany BBC. Show se totiž stejně jako Top Gear zabývá testováním aut a právníci se obávali, aby je britská veřejnoprávní televize nezažalovala kvůli napodobování. Místo studia se proto natáčelo ve stanu a vyškrtly se desítky potenciálních hostů. Show začne Amazon Prime vysílat od 18. listopadu.
Trailer na pořad The Grand Tour, který se začne vysílat 18. listopadu na internetové televizi Amazon Prime. | Video: Amazon

Britský moderátor Jeremy Clarkson přiznal, že se při vytváření nového televizního pořadu The Grand Tour řídil mimo jiné obavou z žaloby od BBC.

Clarkson v rozhovoru pro The Sunday Times uvedl, že musel z The Grand Tour vyškrtnout například desítky potenciálních hostů a místo studia se pořad natáčel ve stanu. "Právníci nás upozornili, že nemůžeme pořad uvádět ze statického místa, protože i když to byla původně naše myšlenka, vlastní ji nyní BBC," objasnil 56letý moderátor.

Clarkson odešel z Top Gearu společně se svými kolegy Jamesem Mayem a Richardem Hammondem poté, co byl obviněn z napadení producenta. Trojice se později dohodla na podmínkách se společností Amazon Prime

V pořadu nebude chybět testovací trať, která je podle názoru producentů základní podmínkou každé automobilové show. Místo aerodromu v Dunsfoldu se ale tvůrci rozhodli natáčet na bývalém letišti poblíž Swindonu.

Na obtíže s přípravami již dříve poukázal výkonný producent pořadu Andy Willman, který si pro deník The Telegraph postěžoval na tlak ze strany právníků. "Bylo to čím dál směšnější. Měli jsme například natáčet část pořadu v Namibii. Přišli za námi právníci s tím, že jsme v Top Gearu natáčeli v Botswaně a řekli jsme, že je tady nádherná krajina. Tak si prý máme dát pozor, abychom to nepoužili znovu. Museli jsme tak uvést, že stojí místní krajina kvůli právním podmínkám za prd," uvedl producent.

Podle něj se diskuse s právníky nad formátem nového pořadu často dostávala do nesmyslných úrovní. "Řešilo se, jestli si ze sebe budou moci Richard, James a Jeremy navzájem dělat srandu, aby se pořad moc nepodobal Top Gearu," dodal.

My se neměníme

I proto Jeremy Clarkson ujistil všechny fanoušky ve víkendovém rozhovoru pro The Sunday Times, že pořad sice prošel změnami, jeho hlavní náplň se ale nemění. "Obecně vzato je to to samé. Show moderujeme my tři a jsme takoví, jací jsme. May je pomalý, Hammond je malý a já jsem bombastický. A tlustý. A to nemůžete změnit," objasnil moderátor.

The Grand Tour se začne vysílat 18. listopadu na internetové televizi Amazon Prime a první řada bude mít 12 epizod. Náklady na každou z nich se odhadují na zhruba 140 milionů korun.

Aféra Dieselgate mě šokovala, nevěřil jsem, že je něco takového možné, srovnával jsem se s tím tři týdny, říká Martin Jahn. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

Další zprávy