Charlie Sheen se vrátí na obrazovku jako plachý dobrák

Pavel Kroulík
31. 10. 2011 14:48
Od léta má hrát v seriálu Anger Management

Los Angeles - Charlie Sheen, který jaře dostal na jaře vyhazov ze seriálu Dva a půl chlapa, se příští léto vrátí na obrazovky. Drogovými a alkoholovými excesy proslulý herec by měl hrát v seriálu Anger Management, který má vysílat kabelovka FX. Znovu se tak ukázalo, že Sheenovi projde takřka cokoli.

Scénář jeho nového seriálu bude vycházet ze stejnojmenné komedie s Jackem Nicholsonem a Adamem Sandlerem, jež se u nás promítala pod názvem Kurs sebeovládání. Klíčovou postavou Sheenova plánovaného návratu je Joe Roth, jenž produkoval pilotní díl seriálu pro Debmar-Mercury. Televizní divize studia Lionsgate poté seriál nabídla televizím ke koupi (stejně postupuje u většiny svých pořadů).

Foto: Aktuálně.cz

Roth produkoval už původní Kurs sebeovládání a se Sheenem spolupracoval na snímcích Mladé pušky a První liga. Sheen je spoluvlastníkem seriálu, což mu prý dává nebývalou kreativní kontrolu. FX odvysílá nejprve deset epizod, a když se seriál chytne, nabídne prý od podzimu 2014 dalších 90 dílů.

Zatím si Sheen na nedostatek zájmu diváků ztěžovat nemůže. Začátek nové řady seriálu Dva a půl chlapa, kde se je Sheen pohřben a nahrazuje ho Ashton Kutcher, sledovalo před měsícem rekordních 28,7 milionu diváků - tedy mnohem víc než kterýkoli jiný díl. A to se Sheen na obrazovce vůbec neobjevil, jen „byl v rakvi".

Předloha nového seriálu, ve které se mihne i známý cholerik, tenista John McEnroe, vypráví o plachém dobrákovi v podání Sandlera, který se kvůli náhodnému a výjimečnému incidentu v letadle dostane do kursu sebeovládání. Ten vede psychiatr v podání Nicholsona, který se po dalším Sandlerově incidentu nastěhuje dokonce k němu domů a neustále na něho dohlíží. Nakonec mu ještě přebere snoubenku a Sandler se skutečně přestane ovládat…

Foto: Aktuálně.cz

Právě tuto postavu by měl nyní hrát Sheen a je jasné, že nebyla zvolena náhodou. Sandlerova role by mohla i nadále zlehčovat jeho excesy a naznačovat divákům, že ve skutečnosti je „milý chlapík", kterého ke všemu jenom výjimečně donutily okolnosti. Podobně mu kariéru dlouhá léta zachraňovala role zaopatřeného sukničkáře v seriálu Dva a půl chlapa. 

Navíc má být Sheen v seriálu v pozici slabšího a utlačovaného - k čemuž bude ovšem potřebovat silného protihráče. Sehnat herce, který by k Sheenovi sednul, nezastínil ho, ale přitom nad ním v příběhu de facto dominoval, bude obtížné; pokud se tedy tvůrci seriálu rozhodnou okopírovat model původního celovečerního filmu. O dalším obsazení ale doposud není nic známo.

Postava Charlieho Harpera v seriálu Dva a půl chlapa vynesla Sheenovi post nejlépe placeného herce v americké televizi - 1,8 milionu dolarů za epizodu. Hercova obliba léta neklesala, přestože jiným celebritám typu Britney Spearsové nebo Mela Gibsona podobně nespolehlivé chování málem ukončilo kariéru.

Sheenovi však pomohlo, že hrál postavu podobnou sobě; jeho hrdina se dokonce jmenoval Charlie. Seriál ovšem ukazoval mnohem sympatičtější tvář hejska a proutníka a díky této nadsázce tak publikum vidělo Sheena a jeho eskapády jako vyvádění "roztomilého nezbedy".

Foto: Aktuálně.cz

Sheen dostal výpověď na přelomu února a března poté, co opakovaně kritizoval a urážel producenta Chucka Lorreho i Warner Bros. Television. V té době bylo už natáčení zastaveno kvůli jeho problémům se závislostí na drogách a alkoholu. Televize zároveň oznámila, že pro zbytek sezony zastavuje výrobu. V zákulisí se ale šeptalo, že producenti výnosný seriál neopustí. To se potvrdilo v květnu, kdy oznámili, že Sheena nahradí od deváté sezony zmíněný Kutcher, manžel Demi Moore.

Sheen se po vyhazovu stal díky internetu a sociálním sítím hvězdou médií, která sledovala každý jeho krok a každé bizarní prohlášení o tvůrcích seriálu i jeho dalších plánech. Jeho hláška „winning" i slova o tom, že má tygří krev a podlí producenti mu nezabrání v další kariéře, takřka zlidověla a dostal se až na trička. 

Ukázalo se však, že přízeň médií netrvá věčně ani v případě takového excentrika. Sheen tak začal mluvit o tom, že by se rád do své ikonické role proutníka vrátil, a zmírnil dokonce invazi urážek. Warneři ale dali jasně najevo, že to už nepřichází v úvahu.

Každopádně pro média Sheen momentálně hraje polepšeného hříšníka a na nedávném předávání cen Emmy popřál seriálu Dva a půl chlapa vše dobré. Následně se objevila zpráva, že jeho spor, ve které žádá od Warner Bros. náhradu ve výši sto milionů, se vyrovná mimosoudní dohodou.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Řada pojišťoven pojistí Čechům riziko covid-19 v celé Evropě

Řada pojišťoven v letní sezoně pojistí Čechům léčebné výlohy v souvislosti s nemocí covid-19 i v zemích, které ministerstvo zahraničí označuje jako rizikové nebo vysoce rizikové, tedy v celé Evropě. Některé tyto pojistky zlevňují. Pojišťovny pouze nekryjí riziko koronaviru v zemích, kam ministerstvo zahraničí přímo zakáže cestovat. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy