Český seriál Pustina míří na prestižní festival do Toronta, bude tu mít světovou premiéru

Kultura Kultura
18. 8. 2016 16:19
Mezinárodní filmový festival v Torontu uvede ve světové premiéře všechny epizody českého kriminálního dramatu Pustina režisérů Ivana Zachariáše a Alice Nellis, které HBO odvysílá na televizních obrazovkách letos v říjnu. Informovala o tom česká pobočka HBO. První dvě epizody osmidílné minisérie promítla televize již na festivalu v Karlových Varech, kde novináři neskrývali nadšení a nebáli se Pustinu označit za to nejlepší, co v Česku kdy v rámci televizní tvorby vzniklo. V hlavních rolích příběhu ze severních Čech se představí Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, Eliška Křenková nebo Eva Holubová. Pustinu napsal scenárista Štěpán Hulík, který stojí za úspěšným dramatem Hořící keř.
Trailer ze seriálu Pustina, který pro HBO natočil Ivan Zachariáš. | Video: HBO
 

Právě se děje

před 5 minutami

Trump má nejmenší podporu ze všech amerických prezidentů, věří mu jen 34 procent Američanů

Počínání amerického prezidenta Donalda Trumpa schvaluje na konci jeho prezidentského mandátu 34 procent Američanů. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na průzkum společnosti Gallup. Podle ní je Trump jediným americkým prezidentem, s nímž nikdy nesouhlasilo alespoň 50 procent dotazovaných. Hodnocení prezidenta je diametrálně odlišné mezi voliči Republikánské a Demokratické strany.

Souhlas s Trumpovou politikou se od voleb výrazně snížil. V posledním průzkumu před volbami souhlasilo s prezidentovým chováním 46 procent lidí. Průzkum společnosti Gallup se uskutečnil od 4. do 15. ledna, je tedy velice pravděpodobné, že z části zachytil ohlas obsazení Kapitolu Trumpovými příznivci ze 6. ledna.

Podle Gallupu k propadu podpory přispěly také neochota přiznat porážku, vývoj epidemie covidu-19 či druhý impeachment.

Agentura také uvádí, že Trump je jediným prezidentem od roku 1938, kterému se nikdy nepodařilo získat 50 procent a více respondentů s pozitivním míněním. Nejblíže tomu Trump byl na začátku loňského roku, kdy jeho počínání schvalovalo 49 procent respondentů.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy