Český seriál Pustina míří na prestižní festival do Toronta, bude tu mít světovou premiéru

Mezinárodní filmový festival v Torontu uvede ve světové premiéře všechny epizody českého kriminálního dramatu Pustina režisérů Ivana Zachariáše a Alice Nellis, které HBO odvysílá na televizních obrazovkách letos v říjnu. Informovala o tom česká pobočka HBO. První dvě epizody osmidílné minisérie promítla televize již na festivalu v Karlových Varech, kde novináři neskrývali nadšení a nebáli se Pustinu označit za to nejlepší, co v Česku kdy v rámci televizní tvorby vzniklo. V hlavních rolích příběhu ze severních Čech se představí Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, Eliška Křenková nebo Eva Holubová. Pustinu napsal scenárista Štěpán Hulík, který stojí za úspěšným dramatem Hořící keř.
Trailer ze seriálu Pustina, který pro HBO natočil Ivan Zachariáš. | Video: HBO
 

Právě se děje

před 3 minutami

Lezec Ondra postoupil na SP v boulderingu do finále

Sportovní lezec Adam Ondra postoupil v Meiringenu na Světovém poháru v boulderingu z prvního místa do večerního finále. Po pátečním triumfu ve své kvalifikační skupině dnes na čtyřech semifinálových cestách třikrát dosáhl na vrchol, žádný z jeho 19 soupeřů nezaznamenal top více než dvakrát.

S českou olympijskou nadějí a mistrem světa v boulderingu z roku 2014 postoupili do závěrečných bojů čtyři Japonci - Tomoaki Takata, Jošiuki Ogata, Sohta Amagasa a Kokoro Fudžii - a Američan Nathaniel Coleman. Finále začne ve Švýcarsku v 19:00.

Ondra v disciplíně bouldering obhajuje konečné druhé místo z ročníku 2019, pohárové pořadí ovládl v roce 2010. V minulé sezoně SP se kvůli pandemii koronaviru uskutečnil jen jeden závod v lezení na obtížnost, který Ondra v Brianconu v roli obhájce pohárového prvenství v disciplíně vyhrál.

Zdroj: ČTK
Další zprávy