Americká streamovací služba Netflix údajně plánuje v tomto týdnu spustit českou lokalizaci své nabídky filmů a seriálů. Asi pětina veškerého obsahu nově půjde zhlédnout s českým dabingem nebo s titulky, přibýt má také údajně až 150 českých snímků.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

První vlna rozšíření nabídky českých titulů na Netflixu by měla nastat už v úterý. Podle Českého rozhlasu budou moct diváci zhlédnout filmy jako Já, Olga Hepnarová, Kozí příběh nebo Trabantem až na konec světa.

Ještě v rámci příštího týdne by se pak tuzemské publikum mělo dočkat široké české lokalizace služby. Podle serveru Seznam Zprávy do nabídky přibude kolem 150 českých titulů. S dabingem nebo s titulky bude nově ke zhlédnutí dostupná asi tisícovka filmů a seriálů, tedy přibližně pětina veškerého obsahu Netflixu. Do češtiny by také mělo být přeloženo uživatelské rozhraní.

Přesné datum spuštění lokalizace zatím vedení Netflixu odmítá prozradit. Web Seznam Zprávy v pátek upozornil na to, že by se tak mělo stát závěrem příštího týdne. Je ale možné, že se z důvodu pohřbu Karla Gotta vedení rozhodlo původní datum změnit. Redakce Aktuálně.cz se ohledně spuštění české lokalizace obrátila na centrálu Netflixu, ta se ale zatím nevyjádřila.

Netflix se svou českou lokalizací bude snažit překonat soupeře v blížícím se podzimním souboji streamovacích platforem na českém trhu, 1. listopadu totiž spustí svou službu on-line televize Apple TV+, která slibuje propracovanou lokalizaci za cenu přibližně třikrát nižší než Netflix.

před 32 minutami

Erdogan změnil názor, s viceprezidentem USA Pencem se nakonec setká

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se ve čtvrtek setká s americkým viceprezidentem Mikem Pencem a ministrem zahraničí Mikem Pompeem. Informoval o tom šéf komunikací turecké vlády. Dříve totiž Erdogan setkání v rozhovoru s televizí Sky News odmítl s tím, že bude jednat pouze se svým protějškem Donaldem Trumpem a nechal se slyšet, že americkou delegaci, která chce jednat o nynější turecké intervenci v Sýrii, odkáže na jejich protějšky v turecké vládě.

Zástupci vlády USA letí do Turecka ve středu, ve čtvrtek pak mají začít oficiální jednání. Pompeo řekl, že cílem mise je najít řešení situace v Sýrii a ne rozbít americko-turecké vztahy.

před 40 minutami

Basketbalisté Nymburka zahájili Ligu mistrů výhrou nad Bambergem

Basketbalisté Nymburka zahájili základní skupinu Ligy mistrů vítězstvím 91:71 nad Bambergem. Domácí v pražské hale Královka vykročili za výhrou nad čtvrtým celkem minulého ročníku už v první čtvrtině, kterou vyhráli o 19 bodů.

Středočeši soupeře v úvodním dějství dokonale zaskočili. Do zápasu vstoupili sérií 16:0 a Bamberg se poprvé prosadil až po čtyřech minutách. Nymburk i díky 13 bodům Jaromíra Bohačíka první čtvrtinu vyhrál 30:11. Ve druhé části německý tým výrazně přitvrdil v obraně a Středočeši o poločasové přestávce vedli o 18 bodů.

Po pauze převzal Bamberg aktivitu, Nymburku se přestalo dařit střelecky i na doskoku a po nepovedeném závěru třetí čtvrtiny se náskok domácích ztenčil na osm bodů. Závěrečná čtvrtina už ale byla opět v režii Nymburka, který zpřesnil střelbu a vzal si dvouciferný náskok zpět. Nejlepším střelcem zápasu byl Bohačík s 24 body.

Basketbalová Liga mistrů - skupina C, 1. kolo:

Nymburk - Bamberg 91:71 (30:11, 52:34, 65:57)

Nejvíce bodů: Bohačík 24, Booker 18, Dalton 14, Hankins 10 - B. Taylor 16, Harris a Lee po 11, K. Taylor 10. Fauly: 20:21. Trestné hody: 24/21 - 16/9. Trojky: 6:14. Doskoky: 44:43.

Basketbalistky USK Praha začaly Evropskou ligy výhrou v Rize

Basketbalistky ZVVZ USK Praha vstoupily úspěšně do nového ročníku Evropské ligy a vyhrály v Lotyšsku nad TTT Riga 73:66. Nejlepšími střelkyněmi v barvách českých šampionek a obhájkyň třetího místa byly shodně se 17 body Alyssa Thomasová a Valériane Ayayiová. Další zápas čeká svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové za týden ve Francii proti Bourges.

1. kolo Evropské ligy basketbalistek:

Skupina A:

TTT Riga - ZVVZ USK Praha 66:73 (14:20, 32:37, 43:58)

Nejvíce bodů: Drammehová 13, Harperová, Strautmaneová obě 12 - Thomasová, Ayayiová obě 17, Jonesová 12. Fauly: 18:18. Trestné hody: 21/16 - 20/13. Trojky: 6:6. Doskoky: 37:41.