reklama
 
 

Česko Slovensko bude hledat talent Susan Boyleové

29. 4. 2010 7:44
Nejpopulárnější show se dočká česko-slovenské verze

Praha - Televize Prima společně se slovenskou stanicí JOJ představí celosvětově nejpopulárnější soutěž talentů, pro našince nazvanou Česko Slovensko má talent. Začne se vysílat na podzim a vítěz získá 100 tisíc eur.

Do show se může přihlásit kdokoliv, kdo "věří ve svůj talent".  daleka nepůjde jen o zpěv: v americké verzi například vyhrál břichomluvec Terry Fator.

"Je to pro nás samozřejmě obrovský úspěch. Diváci uvidí světový fenomén, originál té nejlepší a největší světové talentové show. Jednání byla náročná, protože o show měla obrovský zájem i konkurence, " říká generální ředitel PrimY Marek Singer.

Obě stanice se dohodly s majitelem licence FremantleMedia, i když některá média ještě krátce předtím napsala, že soutěž uvede Nova.

Celosvětově úspěšný formát už vysílala pod názvem Slovensko má talent slovenská soukromá televize Markíza, která chystá s Novou podobný pořad. Podle Blesku a Aha! ale nestihly Nova a Markíza o licenci na soutěž požádat, a rozhodly se proto vysílat podobný program z vlastní dílny.

Nova tvrdí, že nejde o kopii talentu, ale o vlastní autorský program. Pokud se však budou pořady podobat, nevyloučila zástupkyně FremantleMedia Andrea Gavačová soudní spor.

Soutěž Česko Slovensko má talent je podle ní jen jedním z formátů, na kterých se firma bude se stanicemi Joj a Prima podílet. Půjde prý o nadstandardní partnerskou spolupráci dlouhodobého charakteru.

Čtěte také:
Svět dál sní se Susan Boyle o vítězství opravdovosti

Na festivalu Broadcast Awards 2010 udělila porota tomuto formátu cenu za Nejlepší zábavný pořad roku. Právě v britské odnoži soutěže se objevila Susan Boyleová, tehdy nenápadná 47letá žena, která svým zpěvem dobyla internet a svět, i když ji nakonec ve finále porazila skupina tanečníků.

I na Slovensku vyhráli tanečníci: v prosinci 2008 si svými breakdancovými představeními na Markíze vytancovala výhru skupina Old School Brothers.

V Česku a na Slovensku už loni zafungoval jiný "federální" projekt - společná soutěž Česko Slovenská SuperStar; tu vysílala Nova s Markízou.

autor: Kultura | 29. 4. 2010 7:44

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama