reklama
 
 

Česká televize odmítá vysílat Manéž, stěžuje si Polívka. Neobdrželi jsme ani námět, brání se ČT

Aktualizováno 24. 2. 2016 13:46
Herec Boleslav Polívka si stěžuje, že Česká televize (ČT) už nechce točit dříve úspěšný pořad Manéž a ani mu nesdělila důvod svého rozhodnutí. ČT na svou obranu uvedla, že o další, v pořadí již 54. díl zájem má. Dosud ale neobdržela námět. Podle bulvárních médií měla veřejná přestřelka ještě dohru. Herec a bavič byl údajně upozorněn televizí, že pokud nezanechá osobních invektiv, bude to mít vliv na jeho další působení na obrazovce veřejnoprávní televize.

Praha – Herec Boleslav Polívka tvrdí, že Česká televize nechce již pokračovat v natáčení jeho pořadu Manéž. Televize oponuje, že o nový díl zájem má, jenže zatím nemá od produkce show námět. Přitom o něj žádala už loni v červenci, řekla mluvčí brněnského studia ČT Hana Orošová.

Bolek Polívka přitom podle deníku Blesk v lednu prohlásil, že televize bez odůvodnění neustále natáčení nových dílů odkládá na neurčito. "Vlastně nám nikdo pořádně nevysvětlil a neřekl, že ta Manéž nebude, pořád se to nějak odkládá, všichni jsou anonymní, připomíná mi to chování kdysi předrevolučních pracovníků," řekl Polívka, čímž nepřímo přirovnal dění v televizi ke komunistickému režimu.

Veřejné osočování se ale České televizi nelíbilo, proto podle serveru Aha! udělila komikovi důrazné varování. "Bolka si po tomto prohlášení zavolali z brněnské televize a vyčetli mu, že jako tvář ČT, která mimo jiné hraje v prestižním seriálu Případy 1. oddělení, veřejně televizi kritizuje! A řekli mu, že už by se to nemělo opakovat, jinak si podkopává nohy," cituje zdroj Aha!.

Zatím není jasné, zda pokračování Manéže uvidí kromě návštěvníků Manéže Bolka Polívky Tour 2016 i televizní diváci. "Pokud dostaneme zajímavý námět na další díl či díly, budeme v natáčení rádi pokračovat," uvedla Orošová.

Dosud poslední díl ČT uvedla v červnu 2014, první se vysílal už v roce 1987. V každém díle diváci viděli několik divadelních skečů samotného Polívky i hostů, které si do pořadu zval. V únoru se Polívka vydá na šestidílné turné, které začne v Brně. Mezi jeho hosty budou například Jiří Stivín, skupina Horkýže Slíže, Milan Lasica, Pavel Liška, Arnošt Goldflam či Anna Polívková.

"Turné je taková náplast na naši bolístku, že nám někdo pořádně nevysvětlil a neřekl, že Manéž už nebude. Pořád se to odkládá a všichni jsou anonymní. Připomíná mi to chování předrevolučních pracovníků," řekl v úterý Polívka. Zmínil, že lidé se ho ptají, kdy bude další televizní díl. "Ale nevím. Lidem to chybí a nám taky," doplnil Polívka.

Loni už absolvoval turné po devíti slovenských městech a všude bylo vyprodáno.

Život je umíráním roztržen, kdo by k němu neměl respekt, říká herec Bolek Polívka. Dodává, že ho baví šarvátky mezi muži a ženami, pokud je to s úsměvem a s humorem, nesmí to jít do extrému. | Video: Daniela Drtinová |  21:26

autor: ČTK | 22. 1. 2016 9:33

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama