reklama
 
 

Byla jsem dvakrát znásilněna, už nechci mlčet, prozradila Evan Rachel Woodová ze seriálu Westworld

30. 11. 2016
Herečka Evan Rachel Woodová, který je známá jako Dolores ze seriálu Westword, se na sociální sítí svěřila, že byla dvakrát znásilněna. Kvůli tomu se také pokusila o sebevraždu. V otevřeném dopise píše, že není dobré mlčet a přiznává, že s následky bojuje dodnes. Uživatelé v diskusi pod dopisem oceňují hereččinu odvahu zveřejnit traumatizující zážitky.

Americká herečka Evan Rachel Woodová, známá ze seriálu Westworld, se v polovině listopadu časopisu Rolling Stone svěřila, že zažila fyzické, psychické a sexuální zneužití.

Prohlášení poté upřesnila otevřeným dopisem, který nyní zveřejnila na svém twitterovém účtu: "Ano. Byla jsem znásilněna. Svou druhou polovičkou." Znovu byla znásilněna majitelem baru: "Poprvé jsem si nebyla jistá tím, zda je to znásilnění, když to udělal partner/ka. A kdo by mi taky věřil."

"Nevěřím, že žijeme v době, kdy můžeme nadále mlčet. Já rozhodně nemohu. Mělo by se o tom mluvit a nezametat to pod koberec, jako by se nic nestalo. Je to vážný problém," pokračuje herečka.

Devětadvacetiletá Woodová, která se otevřeně hlásí ke své bisexualitě, v dopise používá genderově neutrální termín, není tak jasné, jakého pohlaví zmínění lidé byli.

Když byla znásilněna podruhé, myslela si, že je to její vina, neboť byla vystrašená a málo se bránila: "Bylo to před mnoha lety a samozřejmě teď už vím, že to nebyla má vina a nebylo to v pořádku."

Herečka v rozhovoru také hovořila o pokusu o sebevraždu, který učinila ve 22 letech. V dopise píše, že pokusu předcházela znásilnění: "To se stalo předtím, než jsem se pokusila zabít a jsem si jistá, že to bylo jedním z mnoha faktorů."

Uživatelé v diskusi pod dopisem oceňují hereččinu odvahu zveřejnit traumatizující zážitky. Někteří se svěřují s podobnými příběhy a vyjadřují Woodové podporu: "Obdivuju vaši odvahu s tím vyjít ven takto veřejně. Doufám, že to podnítí ostatní ženy a bude to pro ně útěchou," píše uživatel Lex Starwalker.

autor: mad | 30. 11. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama