reklama
 
 

Byla jsem dvakrát znásilněna, už nechci mlčet, prozradila Evan Rachel Woodová ze seriálu Westworld

30. 11. 2016 11:15
Herečka Evan Rachel Woodová, který je známá jako Dolores ze seriálu Westword, se na sociální sítí svěřila, že byla dvakrát znásilněna. Kvůli tomu se také pokusila o sebevraždu. V otevřeném dopise píše, že není dobré mlčet a přiznává, že s následky bojuje dodnes. Uživatelé v diskusi pod dopisem oceňují hereččinu odvahu zveřejnit traumatizující zážitky.

Americká herečka Evan Rachel Woodová, známá ze seriálu Westworld, se v polovině listopadu časopisu Rolling Stone svěřila, že zažila fyzické, psychické a sexuální zneužití.

Prohlášení poté upřesnila otevřeným dopisem, který nyní zveřejnila na svém twitterovém účtu: "Ano. Byla jsem znásilněna. Svou druhou polovičkou." Znovu byla znásilněna majitelem baru: "Poprvé jsem si nebyla jistá tím, zda je to znásilnění, když to udělal partner/ka. A kdo by mi taky věřil."

"Nevěřím, že žijeme v době, kdy můžeme nadále mlčet. Já rozhodně nemohu. Mělo by se o tom mluvit a nezametat to pod koberec, jako by se nic nestalo. Je to vážný problém," pokračuje herečka.

Devětadvacetiletá Woodová, která se otevřeně hlásí ke své bisexualitě, v dopise používá genderově neutrální termín, není tak jasné, jakého pohlaví zmínění lidé byli.

Když byla znásilněna podruhé, myslela si, že je to její vina, neboť byla vystrašená a málo se bránila: "Bylo to před mnoha lety a samozřejmě teď už vím, že to nebyla má vina a nebylo to v pořádku."

Herečka v rozhovoru také hovořila o pokusu o sebevraždu, který učinila ve 22 letech. V dopise píše, že pokusu předcházela znásilnění: "To se stalo předtím, než jsem se pokusila zabít a jsem si jistá, že to bylo jedním z mnoha faktorů."

Uživatelé v diskusi pod dopisem oceňují hereččinu odvahu zveřejnit traumatizující zážitky. Někteří se svěřují s podobnými příběhy a vyjadřují Woodové podporu: "Obdivuju vaši odvahu s tím vyjít ven takto veřejně. Doufám, že to podnítí ostatní ženy a bude to pro ně útěchou," píše uživatel Lex Starwalker.

autor: mad | 30. 11. 2016 11:15

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama