Bouře mečů přivede do Hry o trůny i krále za Zdí

Kultura Kultura
27. 2. 2013 23:55
Zjistěte, jaké postavy a intriky se objeví ve třetí řadě seriálu Hra o trůny
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Zpracování cyklu Georgie R.R. Martina Píseň ledu a ohně brzy převede na televizní obrazovky jedny z nejoblíbenějších a nejintenzivnějších okamžiků celé knižní série.

Třetí kniha nazvaná Bouře mečů (A Storm of Swords) je nabita událostmi a zároveň patří k nejdelším z pěti dílů, které jsou zatím vydané. Třetí sezóna Hry o trůny bude proto zahrnovat přibližně polovinu knihy, a řada událostí tak zůstane na dovyprávění ve čtvrté sezóně.

Čtěte také
Piráti měli v roce 2012 nejradši seriál Hra o trůny

Ledově krásná ilustrace knihy. Hře o trůny chybí oheň

Ovšem i tak budou nové epizody bohaté na vzrušující pointy. Devátá část zatím neznámého jména vyvrcholí důležitou událostí, která pro scénáristy a producenty seriálu Davida Benioffa a D.B.Weisse představovala jeden z hlavních důvodů pro adaptaci knih. Autor předloh Georgie R. R. Martin opět napsal scénář k jedné z epizod,  tentokrát se má jednat o sedmý díl s názvem Chains (Řetězy). Kromě tohoto názvu je zatím znám pouze titul třetího dílu - Walk of Punishment (Pochod trestu).

Druhou epizodu napsala Vanessa Taylor a pátou Bryan Cogman. Zbytek byl vytvořen duem Benioff a Weiss.  

Král za Zdí a Královna Dračího kamene

Foto: HBO

Stejně jako v druhé sezóně přibude k dosavadním postavám řada nových hrdinů, intrikánů a zlosynů.

Do Králova přístaviště například přichází Olenna Tyrell, přezdívaná „Královna trnů", babička nové snoubenky mladého krále Margaery a sera Lorase. Olennu bude představovat slavná britská herečka Diana Rigg (V tajné službě Jejího Veličenstva).

V Západozemí přibývá spousta lidí, kteří si dělají nárok na skutečné královské tituly. Na Dračím kameni se blíže seznámíme s manželkou Stannise Baratheona, královnou Selyse, jejíž role připadla Taře Fitzgerald (Tmavomodrý svět) a jejich dceru, princeznu Shireen, si zahraje třináctiletá Kerry Ingram.

Je zajímavé, že oproti knize chybí v osazenstvu Dračího kamene Edric Bouře, bastard zesnulého krále Roberta, což fanoušky nutí k zamyšlení nad možnou změnou děje.  

Když jsme naposledy viděli Jona Sněha, byl na cestě k vůdci Divokých Mancemu Nájezdníkovi. Jelikož hrát Krále za Zdí odmítl hrát Dominic West, drsným dezertérem od Noční hlídky se stal Cierán Hinds známý mnohými postavami mužů vzbuzujících autoritu, ať už jako Julius Caesar v seriálu Řím či například marťanský král Tardos Mors z Johna Cartera. Součástí „dvora" Manceho Nájezdníka jsou šaman Orell (Mackenzie Crook) a válečník Tormund Obrozhouba (norský herec Kristofer Hivju). 

Foto: Aktuálně.cz

O kus světa jižněji se ukáže Bratrstvo bez praporů vedené Berricem Dondarrionem v podání Richarda Dormera (The Scapegoat). Dormer střídá v interpretaci postavy Davida Scotta, jenž se coby Dondarrion objevil v krátké scéně první sezóny. Mezi další významné postavy Bratrstva patří kněz Pána světla Thoros z Myru, jemuž propůjčil tvář britský komik Paul Kaye. Televizní a divadelní herec Philips McGinley se stane lučištníkem Bratrstva jménem Anguy.

Jaimemu Lannisterovi a Brienne z Tarthu se přilepí na paty Locke (postava nahrazující knižního Varga Hoata) v podání Noaha Taylora a jeho „padlý mistr" Qyburn (Anton Lesser). 

Spatříme sídlo Tullyů Řekotočí

Jelikož konečně spatříme sídlo rodu Tullyů Řekotočí, došlo také na obsazení bratra Catelyn Tully Stark. Edmure Tully bude představen jako Tobias Menzies, jenž stejně jako Hinds hrál v Římě, tentokrát postavu Bruta. Strýc Tullyuvských sourozenců Brynden dostane tvář Cliva Russella (Sherlock Holmes).

K malému Brandonovi Starkovi se na cestách připojí sourozenecká dvojice Jojena a Meery Reedových, kteří se v knižní předloze objevili již na stránkách Střetu králů (druhé knihy). Jojena bude hrát dvaadvacetiletý Thomas Sangster a  Meeru stejně stará Ellie Kendrick, která v seriálu BBC hrála oběť Holocaustu Annu Frankovou.

Foto: Aktuálně.cz

Zajímavým nováčkem do seriálu je také Iwan Rheon, známý z pseudo-superhrdinského seriálu Misfits: Zmetci, kde se proslavil jako nesmělý mladík s (původně) schopností neviditelnosti jménem Simon. Jeho postava ve Hře o trůny je zatím známá pouze jako Chlapec. Vzhledem k tomu, že má podle zpráv hrát ve scénách se zajatým Theonem Greyjoyem, fanoušci spekulují, že se jedná o Ramseyho Sněha, bastarda lorda Boltona.

Daenerys Targaryen mezitím na východním kontinentu Essos je rozhodnuta dát dohromady sílu, která by jí umožnila Západozemí dobýt. Setká se tak s pány městského státu Astopor, k nimž patří obchodník s otroky Kraznys mo Naklaz (Dan Hildebrand) a dostane se tak k možné koupi slavných válečníků Neposkvrněných, jimž velí Šedý červ (Jacob Anderson). Během své výpravy se také setká s žoldáky jménem Daario Naharis (Ed Skrein) a Prendahl ze Ghezn (Ramon Tikaram). Její novou služebnicí se stane mladá Missandei (Nathalie Emmanuel).

První epizoda třetí sezóny se v USA objeví 31. března, u nás tradičně bude seriál vysílán o den později.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co nabídne TV program?

 

Právě se děje

před 16 minutami

V červnu vzrostla důvěra v českou ekonomiku mezi spotřebiteli i podniky

Důvěra v českou ekonomiku v červnu opět stoupla, a to meziměsíčně o 4,3 bodu na 104 bodů. Potřetí v řadě přitom vzrostla důvěra spotřebitelů i podnikatelů. U spotřebitelů se zvýšila o 2,7 bodu na hodnotu 105,5 a mezi podnikateli o 4,6 bodu na 103,7 bodu, uvedl ve čtvrtek na webu Český statistický úřad. V podnikatelském prostředí se důvěra zvýšila ve všech odvětvích. V porovnání s loňským červnem jsou všechny hodnoty výrazně vyšší.

Zdroj: ČTK
Další zprávy