Berdychův gang ožil. V seriálu, který nemá obdoby

Jitka Gráfová
12. 5. 2008 10:47
Nova natáčí další kriminální cyklus
Seriál Expozitura
Seriál Expozitura | Foto: Archiv TV Nova

Praha -  Z gynekologie, chirurgie a pediatrie vyráží seriálové štáby k policii. Natáčí se další kriminální cyklus. Má pracovní název Expozitura a bude vyprávět příběh na motivy skutečných činů neslavně proslulého Berdychova gangu.

Expozitura je ovšem zcela jiného charakteru než Kriminálka Anděl, kterou v současné době Nova rovněž natáčí.

Bude vyprávět příběh na motivy skutečných kriminálních činů tzv. Berdychova gangu, který se specializoval na loupeže, únosy a vydírání, jimiž získal desítky milionů korun. Gang měl propojení s elitními policisty. Díky nim znal policejní taktiky, používal policejní výstroj, výzbroj a padělané doklady.

Seriál začíná tím, že mladá policistka je čerstvě přidělená ke krajské expozituře Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, aby se podílela na vyšetřování nejzávažnějších trestných činů.

Seriál Expozitura
Seriál Expozitura | Foto: Archiv TV Nova

"Jenže pak začíná postupně zjišťovat, že ne ve všech případech, které v jednotlivých dílech řeší, jsou odhaleni skuteční viníci. Postupně se stává nepohodlnou jak podsvětí, tak i špičkám policie, a s důkazy o jejich vzájemném úzkém propojení se stává štvanou zvěří," říká mluvčí Novy Veronika Šmítková.

V každém díle se uzavře jeden dílčí případ, ale celým seriálem se táhne kontinuální linka - příběh vztahu policistky a jejího parťáka.

Čtěte také: Stropnický bude šéfovat Kriminálce Anděl

Scénář vychází z přímé zkušenosti autorů, investigativních reportérů TV Nova, Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří při tvorbě publicistického pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychův gang rozkrývali.

Natáčení má být plné akčních scén, honiček i přestřelek a potrvá přibližně jeden rok, "Jedná se o velmi náročný projekt, který nemá v dějinách české televize obdoby," tvrdí Šmítková.

Seriál Expozitura
Seriál Expozitura | Foto: Aktuálně.cz

Seriál vzniká v dílně Radka Bajgara a Petra Erbena, ze které vzešla i divácky úspěšná Ulice.
Režie se ujme Petr Kotek a Ivan Pokorný. V hlavních rolích si zahraje  Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský nebo  Pavel Zedníček.

Dále diváci uvidí Jana Novotného, Zuzanu Bydžovskou, Jana Kanyzu, Michala Pavlatu, Maroše Kramára, Davida Prachaře, Vladimíra Kratinu, Sabinu Královou, Jiřího Korna, Lucii Zedníčkovou, Jiřího Štěpničku a další.

"Kolik bude mít seriál dílů, zatím neprozradíme, stejně jako datum nasazení," uzavírá mluvčí.

 

Právě se děje

Další zprávy