Berdychův gang ožil. V seriálu, který nemá obdoby

Jitka Gráfová
12. 5. 2008 10:47
Nova natáčí další kriminální cyklus
Seriál Expozitura
Seriál Expozitura | Foto: Archiv TV Nova

Praha -  Z gynekologie, chirurgie a pediatrie vyráží seriálové štáby k policii. Natáčí se další kriminální cyklus. Má pracovní název Expozitura a bude vyprávět příběh na motivy skutečných činů neslavně proslulého Berdychova gangu.

Expozitura je ovšem zcela jiného charakteru než Kriminálka Anděl, kterou v současné době Nova rovněž natáčí.

Bude vyprávět příběh na motivy skutečných kriminálních činů tzv. Berdychova gangu, který se specializoval na loupeže, únosy a vydírání, jimiž získal desítky milionů korun. Gang měl propojení s elitními policisty. Díky nim znal policejní taktiky, používal policejní výstroj, výzbroj a padělané doklady.

Seriál začíná tím, že mladá policistka je čerstvě přidělená ke krajské expozituře Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, aby se podílela na vyšetřování nejzávažnějších trestných činů.

Seriál Expozitura
Seriál Expozitura | Foto: Archiv TV Nova

"Jenže pak začíná postupně zjišťovat, že ne ve všech případech, které v jednotlivých dílech řeší, jsou odhaleni skuteční viníci. Postupně se stává nepohodlnou jak podsvětí, tak i špičkám policie, a s důkazy o jejich vzájemném úzkém propojení se stává štvanou zvěří," říká mluvčí Novy Veronika Šmítková.

V každém díle se uzavře jeden dílčí případ, ale celým seriálem se táhne kontinuální linka - příběh vztahu policistky a jejího parťáka.

Čtěte také: Stropnický bude šéfovat Kriminálce Anděl

Scénář vychází z přímé zkušenosti autorů, investigativních reportérů TV Nova, Josefa Klímy a Janka Kroupy, kteří při tvorbě publicistického pořadu Na vlastní oči kauzu Berdychův gang rozkrývali.

Natáčení má být plné akčních scén, honiček i přestřelek a potrvá přibližně jeden rok, "Jedná se o velmi náročný projekt, který nemá v dějinách české televize obdoby," tvrdí Šmítková.

Seriál Expozitura
Seriál Expozitura | Foto: Aktuálně.cz

Seriál vzniká v dílně Radka Bajgara a Petra Erbena, ze které vzešla i divácky úspěšná Ulice.
Režie se ujme Petr Kotek a Ivan Pokorný. V hlavních rolích si zahraje  Hana Vagnerová, Robert Jašków, Jan Dolanský nebo  Pavel Zedníček.

Dále diváci uvidí Jana Novotného, Zuzanu Bydžovskou, Jana Kanyzu, Michala Pavlatu, Maroše Kramára, Davida Prachaře, Vladimíra Kratinu, Sabinu Královou, Jiřího Korna, Lucii Zedníčkovou, Jiřího Štěpničku a další.

"Kolik bude mít seriál dílů, zatím neprozradíme, stejně jako datum nasazení," uzavírá mluvčí.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy