Aféry a pohřeb Charlieho Sheena trhaly rekordy

Pavel Kroulík
23. 9. 2011 8:03
V seriálu Dva a půl chlapa se předvedl Ashton Kutcher
Foto: Aktuálně.cz

Los Angeles  - Charlie Sheen vládne televizním žebříčkům, ať je živý, nebo mrtvý, a nemusí se na obrazovce ani objevit. Stačí, když je v rakvi.

V březnu byl problémový herec vyhozen ze seriálu Dva a půl chlapa a po zbytek sezóny ho CBS nevysílala. Producenti ovšem nechtěli o výnosný pořad přijít a jako Sheenova nástupce tak vybrali od deváté sezony herce Ashtona Kutchera, manžela Demi Moore.

A diváci byli na tuto změnu velmi zvědaví, takže první díl nové řady sledovalo 28,7 milionu diváků. Ten samý den byl navíc Sheen „opékán na grilu" na stanici Comedy Central. Vtipy ohledně sexuálního života, drog i kariéry dělali na Sheenův účet mimo jiné Mike Tyson nebo člen Jackass Steve-0.

Čtěte také:
Dva a půl chlapa: Sheena nahradí Ashton Kutcher
Z výtržníka Sheena se zřejmě stane plachý dobrák

Sheenovo opékání si nenechalo ujít 6,4 milionu diváků. Což rovněž znamená rekord pro celebritózní sérii Comedy Central Roasts, ve které často nekorektnímu homoru včetně narážek na zemřelé partnery čelila třeba Pamela Anderson, Donald Trump či William Shatner.

Foto: Aktuálně.cz

Sheen hrál v seriálu Dva a půl chlapa dobře zaopatřeného sukničkáře Charlieho Harpera. Postava mu vynesla post nejlépe placeného herce v americké televizi - až 1,8 milionu dolarů za epizodu - a také popularitu, díky níž mu ledacos procházelo.
Dva a půl chlapa byl nejsledovanější komediální seriál na americké obrazovce; průměrně zajímal okolo 15 milionů diváků. Na výsledek prvního dílu deváté série vysílaného tento týden ovšem za Sheenova angažmá seriál nikdy nedosáhl.

A to měl Sheenův pohřeb navíc konkurenci nejen v jeho grilování, ale i v premiéře nové řady Dancing With the Stars. V populární reality show na stanici ABC se mimo jiné objevil první transsexuál za dobu konání soutěže - Chaz Bono, dcera a nyní syn zpěvačky Cher.

Se Sheenem má jeho nástupce Kutcher částečně podobnou image okouzlujícího sukničkáře a sympatického dareby, který věčně paří. Rozdíl je ale v tom, že třiatřicetiletý herec nemá drogové skandály, je pracovně spolehlivý a mladší.

CBS a Warner Bros, kteří „Chlapy" společně produkují, nicméně dali už v létě najevo, že Kutcher nebude novým představitelem Sheenovy postavy, ale napíší mu vlastní figuru. V prvním díle nové řady je tedy Charlie pohřben (za účasti mnoha bývalých milenek) a jeho dům kupuje Kutcher, který představuje „láskou zklamaného  internetového miliardáře se sklonem procházet se nahý".

Foto: Aktuálně.cz

První recenze Kutcherův výkon chválí s tím, že nejméně na tuto sezónu má seriál vystaráno. Podle Entertainment Weekly byl „Kutcher dobrý skoro jako Sheen se svou pokerovou tváří ... a každopádně potvrdil, že na to má". TV Guide dokonce předpovídá, že s Kutcherem může seriál přežít nejméně tak dlouho jako se Sheenem.

Podle The Los Angeles Times byl první díl „slibným začátkem restartu" a herec přinesl „jisté změkčení a křehkost do seriálu, který byl místy až příliš zahořklý, misantropický a misogynský a měl temperament středního věku".  Otázka samozřejmě je, zda právě tím neplnil roli mužských fantazií. Hezoun Kutcher by ovšem mohl být za Scheena dobrou výměnou, aby přitáhl jiné diváky.

Sám Sheen by se však také mohl vrátit na obrazovku. V létě řekl, že bude natáčet pilotní díl k seriálu Anger Management, který má být založen na stejnojmenném hollywoodském filmu z roku 2003. U nás se komedie s Jackem Nicholsonem a Adamem Sandlerem promítala pod názvem Kurs sebeovládání. Zatím však nejsou známy žádné podrobnosti; ví se jen, že vznikne pilotní díl a teprve pak se bude seriál nabízet ke koupi. 

Předloha vypráví o plachém dobrákovi v podání Sandlera, který se kvůli náhodnému incidentu dostane do kursu sebeovládání. Ten vede psychiatr ztvárněný Nicholsonem, který se po dalším Sandlerově incidentu nastěhuje dokonce k němu domů. Nakonec mu přebere snoubenku a Sandler se přestane ovládat…

Právě tuto postavu by měl hrát Sheen a je jasné, že nebyla zvolena náhodou. Mohla by mu zařídit stejnou službu, jakou mu dlouho dělala role v seriálu Dva a půl chlapa. Tedy naznačit divákům, že ve skutečnosti je milý chlapík, kterého ke všemu jen výjimečně donutily okolnosti. A zachránit mu tak kariéru.

People's Choice Awards - Natalie Portman a Ashton Kutcher
People's Choice Awards - Natalie Portman a Ashton Kutcher | Foto: Reuters

Sheen dostal výpověď na přelomu února a března poté, co opakovaně kritizoval a urážel producenta Chucka Lorreho i Warner Bros. Television. V té době bylo už natáčení zastaveno kvůli jeho problémům se závislostí. Po vyhazovu se díky internetu a sociálním sítím stal hvězdou médií, která sledovala každý jeho krok a každé bizarní prohlášení o tvůrcích seriálu i jeho dalších plánech.
 
Ukázalo se však, že přízeň médií netrvá věčně ani v případě excentrika Sheena. V té době herec začal mluvit o tom, že by se rád do své ikonické role proutníka vrátil, a zmírnil dokonce invazi urážek. Warneři ale dali jasně najevo, že to už nepřichází v úvahu.

Každopádně pro média Sheen stále hraje polepšeního hříšníka a na předávání cen Emmy popřál seriálu vše dobré. V této souvislosti se také objevila zpráva, že jeho spor, ve které žádá od Warner Bros. náhradu ve výši sto milionů, se blíží smírné dohodě.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy