Na udílení Mezinárodních televizních cen Emmy uspěla Sexuální výchova

Komediální seriál o dospívání Sexuální výchova, který uvádí streamovací platforma Netflix, a policejní drama Vigil od BBC uspěly na letošním udílení Mezinárodních cen Emmy. Ty jsou méně prestižní obdobou známějších televizních Emmy.

Oba vítězné projekty vznikly ve Velké Britáii. Nejlepším hercem se stal Dougray Scott, který účinkoval v seriálu Crime od Irvinea Welshe. Nejlepší herečkou porota vyhlásila Lou de Laâgeovou, hvězdu snímku Bál šílených žen natočeného Mélanie Laurentovou pro streamovací platformu Amazon Prime Video.

V 15 kategoriích soutěžilo 60 nominovaných ze 23 zemí včetně Argentiny, Norska, Číny či Kataru. Netflix slavil úspěch také s australskou reality show Láska ve spektru o milostném životě lidí s poruchou autistického spektra.

Zdroj: ČTK

Zemřel televizní a rozhlasový scenárista, dramatik Gustav Oplustil

Po krátké nemoci v pátek po poledni zemřel televizní a rozhlasový scenárista a dramatik Gustav Oplustil. Bylo mu 96 let. O jeho úmrtí informovala jeho dcera Ludmila Olbertová.

Oplustil byl nestorem tuzemské televizní zábavy. Připravoval například pořady V Praze bejvávalo blaze, Pražský písničkář, Po stopách smíchu, Kabaret U dobré pohody nebo silvestrovské programy. Spolupracoval jako dramaturg mimo jiné s režisérem Zdeňkem Podskalským. V roce 2002 byl uveden do televizní Dvorany slávy Týtý.

Rodák z Hranic na Moravě (2. srpna 1926) se ochotnicky zabýval divadlem. Působil v zájezdové skupině Divadla československé armády na Vinohradech, později dostal nabídku z televize, kde se vypracoval na šéfdramaturga v redakci zábavy.

S Podskalským vytvořil televizní veselohry Blázinec v prvním poschodí, Námluvy komtesy Gladioly či Sedm žen Alfonse Karáska. Oplustil je podepsán i pod filmy Kam slunce nechodí či Velká sázka o malé pivo.

Zdroj: ČTK
Pokračovat