Popelka, Star Trek i Mrazík. 25 tipů na filmy a pohádky, které poběží o Vánocích v televizi

Zuzana Mocková Zuzana Mocková
24. 12. 2015 10:40
Nejen pohádkami je český televizní divák přes Vánoce živ. Kromě klasik jako Tři oříšky pro Popelku, Mrazík nebo Tajemství staré bambitky nabídnou české kanály i tuzemské drama Domácí péče, komedii Diktátor nebo adaptaci komiksu Sin City.
Jiří Kodet, Kristýna Nováková-Fuitová, Emília Vášáryová v Pelíškách
Jiří Kodet, Kristýna Nováková-Fuitová, Emília Vášáryová v Pelíškách | Foto: Space Films

Pelíšky

24. 12. od 21:55 na ČT1

Hned po Popelce uvede Česká televize oblíbenou komedii Pelíšky z roku 1999. Scénář Petra Jarchovského je zasazen do doby příjezdu ruských vojsk na konci 60. let. Film, který režíroval Jan Hřebejk, získal řadu Českých lvů. Ve snímku inspirovaném knihou Petra Šabacha si zahráli například Miroslav Donutil, Jiří Kodet, Emília Vášáryová a Eva Holubová.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Bývalá hlavní hygienička Rážová vede hygienu v motolské nemocnici

Bývalá hlavní hygienička Jarmila Rážová vede od začátku května oddělení nemocniční hygieny a epidemiologie v pražské Fakultní nemocnici Motol. Na pozici vystřídala Vilmu Benešovou, která odešla do důchodu. Zpravodajskému webu Seznam Zprávy to potvrdila mluvčí největší české nemocnice Pavlína Danková. Hlavní hygieničkou, která je současně náměstkyní ministra zdravotnictví, byla Rážová od loňského června do poloviny letošního března. Funkci, ze které byla odvolána, po ní převzala Pavla Svrčinová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy