FOTO 20 let s TV Nova. Tyto pořady sledovaly miliony Čechů

Petr Novotný, symbol TV Nova 90. let
Už od dob svého vzniku začala TV Nova produkovat formát zábavných pořadů - od Novot Petra Novotného přes Čundrcountryshow Ivana Mládka, Ruskou ruletu Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse až po divácky velmi úspěšné Tele Tele.
Petr Novotný šířil mezi "Nováky" i divadelní osvětu, takto s Kateřinou Brožovou pojali Maryšu. Průměrná sledovanost Novot přesahovala koncem 90. let tři miliony diváků.
"Dobrou chuť, pokud právě obědváte," znělo z úst Vladimíra Železného každou sobotu téměř deset let. Pořad Volejte řediteli se zpočátku týkal pouze televize, postupem času se v něm hovořilo i o politice. Železný svůj pořad letos obnovil a promlouvá k divákům na TV Barrandov.
Vladimír Železný vysvětluje svůj vztah ke kreslené postavičce a maskotovi TV Nova, zajíci Zazovi.
Foto: TV Nova / koláž Aktuálně.cz
pej
4. 2. 2014 11:03
Před dvaceti lety začala vysílat televize Nova. Co Čechům dala a vzala? Připomeňte si pořady a osobnosti, které ve své době sledovaly miliony diváků.

Praha - "Tak ať je to nejlepší televize, jaká tu kdy byla," zahájil v podvečerních hodinách 4. února roku 1994 oficiální vysílání první celoplošné komerční televize v Česku její zakladatel a generální ředitel Vladimír Železný.

Nově popřály hodně štěstí do začátků významné osobnosti, jako Česku tehdy neznámý moderátor Larry King, hokejista Jaromír Jágr nebo podnikatelka a zlínská rodačka Ivana Trumpová.

U zrodu projektu televize Nova stáli kromě Vladimíra Železného i Fedor Gál, Peter Kršák, Vlastimil Venclík, Peter Hurčík a Josef Alán. Původní myšlenku ryze intelektuální stanice plné edukačních pořadů a diskusních programů se naplnit nepodařilo a TV Nova se rychle stala zábavnou platformou oslovující co nejširší divácké spektrum.

 

Právě se děje

Další zprávy