FOTO 20 let s TV Nova. Tyto pořady sledovaly miliony Čechů

Petr Novotný, symbol TV Nova 90. let
Už od dob svého vzniku začala TV Nova produkovat formát zábavných pořadů - od Novot Petra Novotného přes Čundrcountryshow Ivana Mládka, Ruskou ruletu Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse až po divácky velmi úspěšné Tele Tele.
Petr Novotný šířil mezi "Nováky" i divadelní osvětu, takto s Kateřinou Brožovou pojali Maryšu. Průměrná sledovanost Novot přesahovala koncem 90. let tři miliony diváků.
"Dobrou chuť, pokud právě obědváte," znělo z úst Vladimíra Železného každou sobotu téměř deset let. Pořad Volejte řediteli se zpočátku týkal pouze televize, postupem času se v něm hovořilo i o politice. Železný svůj pořad letos obnovil a promlouvá k divákům na TV Barrandov.
Vladimír Železný vysvětluje svůj vztah ke kreslené postavičce a maskotovi TV Nova, zajíci Zazovi.
Foto: TV Nova / koláž Aktuálně.cz
pej
4. 2. 2014 11:03
Před dvaceti lety začala vysílat televize Nova. Co Čechům dala a vzala? Připomeňte si pořady a osobnosti, které ve své době sledovaly miliony diváků.

Praha - "Tak ať je to nejlepší televize, jaká tu kdy byla," zahájil v podvečerních hodinách 4. února roku 1994 oficiální vysílání první celoplošné komerční televize v Česku její zakladatel a generální ředitel Vladimír Železný.

Nově popřály hodně štěstí do začátků významné osobnosti, jako Česku tehdy neznámý moderátor Larry King, hokejista Jaromír Jágr nebo podnikatelka a zlínská rodačka Ivana Trumpová.

U zrodu projektu televize Nova stáli kromě Vladimíra Železného i Fedor Gál, Peter Kršák, Vlastimil Venclík, Peter Hurčík a Josef Alán. Původní myšlenku ryze intelektuální stanice plné edukačních pořadů a diskusních programů se naplnit nepodařilo a TV Nova se rychle stala zábavnou platformou oslovující co nejširší divácké spektrum.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy