Těhotná žena ještě před porodem znovu otěhotněla

Kristina Winklerová
28. 9. 2009 12:40
Little Rock, Arkansas - Těhotná Američanka utrpěla při pravidelné prohlídce u lékaře velký šok.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Ultrazvuk totiž odhalil, že několik týdnů po otěhotnění znovu počala.

Vedle starší holčičky se tak podle listu Daily Telegraph začal v děloze Julie Grovenburgové z Arkansasu vyvíjet také o dva a půl týdne mladší chlapec.

Situace, kdy už těhotná žena počne další dítě, je velmi řídkým jevem a odborně se nazývá superfetace.

"Když si ta žena nechala dělat ultrazvuk, viděli jedno vyvíjející se dítě, které bylo určitého stáří. Pak ale zachytili tlukot srdce dítěte, které bylo mnohem, mnohem vývojově mladší. Skutečně to vypadá, že obě děti byly počaty v rozdílnou dobu," vysvětlila doktorka Karen Boylová z Greater Baltimore Medical Center.

Julie spolu s manželem Toddem už dokonce vymyslela pro obě děti jména. Holčička se bude jmenovat Jillian a její bratr Hudson.

Problémy prý nehrozí

"Je to velmi neobvyklé a stává se to zřídka, ale jistá pravděpodobnost tu je," vyjádřil se lékař nastávající matky Michael Muylaert.

"S jistotou to ale může být potvrzeno až po porodu na základě chromozomálních a metabolických testů u obou dětí," dodal.

Superfetace může být nebezpečná pro mladší z dětí, protože hrozí předčasný porod a problémy s plícemi.

Odborníci se ale domnívají, že v případě malého Hudsona by podobné komplikace nastat neměly. Rozdíl dvou a půl týdne je totiž poměrně malý.

Jestli se obě děti narodí v termínu, Jillian přijde na svět ještě v roce 2009, zatímco její bratr až v roce následujícím.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy