Těhotná žena ještě před porodem znovu otěhotněla

Kristina Winklerová
28. 9. 2009 12:40
Little Rock, Arkansas - Těhotná Američanka utrpěla při pravidelné prohlídce u lékaře velký šok.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Ultrazvuk totiž odhalil, že několik týdnů po otěhotnění znovu počala.

Vedle starší holčičky se tak podle listu Daily Telegraph začal v děloze Julie Grovenburgové z Arkansasu vyvíjet také o dva a půl týdne mladší chlapec.

Situace, kdy už těhotná žena počne další dítě, je velmi řídkým jevem a odborně se nazývá superfetace.

"Když si ta žena nechala dělat ultrazvuk, viděli jedno vyvíjející se dítě, které bylo určitého stáří. Pak ale zachytili tlukot srdce dítěte, které bylo mnohem, mnohem vývojově mladší. Skutečně to vypadá, že obě děti byly počaty v rozdílnou dobu," vysvětlila doktorka Karen Boylová z Greater Baltimore Medical Center.

Julie spolu s manželem Toddem už dokonce vymyslela pro obě děti jména. Holčička se bude jmenovat Jillian a její bratr Hudson.

Problémy prý nehrozí

"Je to velmi neobvyklé a stává se to zřídka, ale jistá pravděpodobnost tu je," vyjádřil se lékař nastávající matky Michael Muylaert.

"S jistotou to ale může být potvrzeno až po porodu na základě chromozomálních a metabolických testů u obou dětí," dodal.

Superfetace může být nebezpečná pro mladší z dětí, protože hrozí předčasný porod a problémy s plícemi.

Odborníci se ale domnívají, že v případě malého Hudsona by podobné komplikace nastat neměly. Rozdíl dvou a půl týdne je totiž poměrně malý.

Jestli se obě děti narodí v termínu, Jillian přijde na svět ještě v roce 2009, zatímco její bratr až v roce následujícím.

 

Právě se děje

Další zprávy