Žena v bikinách pobouřila Filipínce, policie jí dala za odvážné plavky pokutu

Magazín Magazín
15. 10. 2019 8:41
Návštěvnice filipínského ostrova Boracay byla pokutována za to, že se na pláži jednoho z resortů promenádovala v příliš odhalujících bikinách. Fotky Tchajwanky v odvážných plavkách se objevily na filipínských sociálních sítích a pobouřily místní. Podle filipínské tiskové kanceláře turistka nerespektovala místní zvyky a tradice.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Profimedia.cz

Podle Filipínské tiskové kanceláře zaměstnanci hotelu turistce, kterou doprovázel přítel, sdělili, že její plavky jsou nevhodné. Ta však jejich rad nedbala. "Řekla, že je to forma umění," popsal šéf boracayské agentury BIAMRG zodpovědné za cestovní ruch Natividad Bernardino. 

Žena, jejíž přesná identita není známá, byla podle amerického zpravodajského webu CNN zadržena hned druhý den. A policie jí za "erotický outfit" udělila pokutu ve výši 2500 filipínských pesos, v přepočtu zhruba 1143 korun. 

Šéf místní městské policie Jess Baylon uvedl, že přítel turistky se vůči nařčení ohradil s tím, že podobné plavky jsou v jejich zemi běžné. "Ale jejich zvyky a tradice nejsou stejné jako v naší zemi. Musí respektovat naši kulturu a tradice a zachovávat dekorum," okomentoval Baylon. 

Někteří uživatelé sociálních sítí však uvedli, že pokuta pro ženu není namístě, protože je to její tělo a máme rok 2019.

Nová přísnější pravidla pro návštěvníky

Zaměstnanci boracayských hotelů a resortů turisty upozorňují na nevhodný oděv a chování.

Filipínský ostrov se znovu otevřel turistickému ruchu loni v říjnu po důkladném úklidu a čištění. Ostrov údajně vypadal jako odpadní jímka a uzavřen byl zhruba půl roku. 

Úřady na ostrově zavedly nová přísná pravidla k regulaci přílivu návštěvníků a večírků na plážích. Denně smí na ostrově pobývat maximálně 19 tisíc lidí, kteří při příjezdu musí podepsat slib, že se budou řídit novými pravidly, včetně řádného zacházení s odpadem.

Všechny hotely, penziony, restaurace a obchody musí mít mimo jiné autorizované odpadní potrubí a na plážích musí stát alespoň 30 metrů od moře.

Povolenou činnost nemají na plážích ani tanečníci s ohněm, masérky, školy vodních sportů či prodavači. Kromě toho se na plážích nesmí kouřit a pít alkohol. Jeden z filipínských rájů kromě toho zakázal také užívání jednorázových plastů. 

Video: Podívejte se, jak vypadá ostrov Boracay po otevření

Jedno z nejnavštěvovanějších prázdninových míst na Filipínách se po půl roce opět otevírá turistům. Vláda jim ostrov Boracay zavřela kvůli zněčištění. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 16 minutami

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sněmovna se zatím nedistancovala od slov Vojtěcha Filipa k legiím

Sněmovna se zatím nedistancovala od výroků svého místopředsedy a šéfa KSČM Vojtěcha Filipa o československých legionářích, jak to požaduje STAN. Debatu dnes poslanci nedokončili. Filip v diskusi opětovně jakékoli pochybení odmítl. Podle něj mohly být jeho výroky zkresleny.

Filip v nedávném rozhovoru pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda kritizoval odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6, označil je za "zločinné". Pražské komunální politiky nařkl z neofašismu. Současně pochválil ruskou vládu za to, že nenutí místní úřady, aby svolily k budování pomníků československým legionářům, kteří padli v boji s bolševiky.

"Žádný výrok, který by poškodil dobré jméno československých legií, jsem neřekl. Řekl jsem, že v České republice existují lidé, kteří mají různý názor na československé legie," hájil se Filip.

Zdroj: ČTK
Další zprávy