Taxikář našel 380 tisíc. Vrátil je, je přece muslim

vp
13. 1. 2010 16:08
Taxikář - muslim vrátil hotovost a šperky, které si zákazník zapomněl na sedadle.
Policista nechce dovolit taxíku vjezd do centra New Yorku. Radnice omezila dopravu v ulicích Manhattanu kvůli stávce zaměstananců newyroského dopravního podniku.
Policista nechce dovolit taxíku vjezd do centra New Yorku. Radnice omezila dopravu v ulicích Manhattanu kvůli stávce zaměstananců newyroského dopravního podniku. | Foto: Reuters/Shannon Stapleton

New York - Newyorský taxikář bangladéšského původu našel na zadním sedadle vozu pouzdro s hotovostí v přepočtu 380 tisíc korun, šperky a cestovními pasy.

Přiložená byla i adresa, a tak se muž na vlastní pěst vydal 80 km za město ztracené věci vrátit majiteli.

Na zmíněné adrese ale nikoho nenašel. Na kousek papíru tedy napsal svoje telefonní číslo a s kamarádem se vydali nazpátek. Po pár kilometrech telefon zazvonil a na druhém konci telefonu byla žena, které věci patřily.

Italská důchodkyně byla na návštěvě Spojených států spolu se šesti příbuznými a v obálce měla hotovost na pobyt pro celou skupinu.

Šťastní Italové nabídli nálezci finanční odměnu. Mukul Asadujjaman ji ale odmítl. Jako muslim prý něco takového přijmout nemůže.

Student medicíny, který si taxikařením přivydělává, přiznal, že by se mu peníze hodily na financování studia. Novinářům ale řekl, že bude raději chudý, než chamtivý.

"Největší inspirací je mi moje maminka. Vždy mi radila, abych byl poctivý a tvrdě pracoval," dodal taxikář.

Mukul Asadujjaman ale není rekordmanem mezi čestnými taxikáři v New Yorku. Před třemi lety jiný taxikář bangladéšského původu vrátil tašku s diamanty v hodnotě 500 tisíc dolarů, tedy asi 9 milionů korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 39 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy