Muž, který "vyhodil" aligátora do popelnice. Video z Floridy je globální senzací

Video Video
30. 9. 2021 13:03
Miliony uživatelů na sociálních sítích obdivují odvážný čin amerického vysloužilého vojáka Eugena Bozziho. Ten se bez váhání rozhodl zneškodnit aligátora, který se objevil na jeho zahradě. Chtěl tím především ochránit své děti. Zvíře se mu podařilo za několik minut odchytit do prázdné popelnice a nezranit při tom sebe ani skandující přihlížející.
Odvážné odchycení aligátora natočili skandující sousedé. | Video: Youtube/Roy Bonilla

Americký veterán žijící ve městě Mount Dora v americkém státě Florida zvíře poté odvezl v zavřené popelnici do nedalekých křovin k rybníku. Otřesený aligátor, který podle něj nebyl při zásahu zraněný, po vyklopení z popelnice utekl do křoví.

Šestadvacetiletého Bozziho před aligátorem varovaly jeho děti, které ho zahlédly na zahradě. "Okamžitě jsem jim řekl: 'Ne, jdu ho zneškodnit, protože je určitě hladový'," komentoval Bozzi svůj zážitek pro americký deník USA Today. "Jediné, co mi proběhlo hlavou, bylo, že musím ochránit nejen své děti, ale všechny ostatní v našem sousedství," dodal.

Bozzi využil toho, že byl aligátor bázlivý a nesnažil se na něj agresivně útočit. "Je ale pravda, že jsem zvolil špatný úhel, protože mě takto mohl aligátor lehce pokousat," přiznal americký veterán. 

Video se brzy po zveřejnění stalo na sociálních sítích virálním. Na Twitteru už získalo přes 10 milionů zhlédnutí. Uživatelé sice obdivují Bozziho odvahu, ale také upozorňují na to, že podobné akce bez profesionálního dozoru mohou dopadnout tragicky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Stát odpustí DPH u energií na listopad a prosinec, schválila vláda

Ministerstvo financí odpustí DPH u energií na listopad a prosinec, schválila vláda. Na odpuštění DPH by měla navázat novela, která by tuto úlevu měla prodloužit, uvedla ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Ta už dříve sdělila, že odpuštění DPH je mimořádný úkon, který zatím využila jen v případě respirátorů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy