Tamagoči jsou zpět! Kapesní hračku bude prodávat původní výrobce k 20. výročí jejího vzniku

Magazín Magazín
16. 10. 2017 8:05
Populární elektronická hra z 90. let slaví comeback. U příležitosti 20. výročí vzniku tamagoči se jeho výrobce rozhodl jej dát znovu do oběhu. Zájemci si tak budou moci znovu vyzkoušet starat se o virtuální zvířátko, aby bylo včas nakrmeno, dostatečně si hrálo a spalo. Hra v současné době existuje také ve verzi pro smartphony.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Elektronická kapesní hračka tamagoči, kterou vytvořil před dvaceti lety Aki Maita pro společnost Bandai, zažívá comeback. Domácí zvířátko v jednoduché grafice, o které se uživatel musí pečlivě starat, znovu ožije v rámci oslav svých 20. narozenin.

Nostalgickou hračku z 90. let v šesti různých provedeních si lze již nyní předobjednat, do obchodů dorazí 5. listopadu.

"Pro mnoho lidí z generace X lze tamagoči považovat za oblíbeného prvního digitálního mazlíčka. Je čest přivést zpět jednu z nejoblíbenějších hraček způsobem, který zachycuje kouzlo a radost jedné generace a zároveň obsahuje vnímání nových generací," uvedl k tomu pro server Konbini marketingový manažer britské pobočky Bandai Tess Parsons-Broome.

Uživatelé tamagoči si vybrané zvířátko krmí, hrají si s ním a starají se o něj během jeho vývoje. Existuje také verze familitchi, kde se pořizuje celá rodina postaviček.

Plastová krabička na řemínku se v současné době přenesla také na nosiče Nintendo a do smartphonů prostřednictvím aplikace Tamagotchi L.i.f.e. a Pou.

Video: Záběry z mistrovství světa v počítačových hrách

V Seattlu začalo světové mistrovství v počítačových hrách. | Video: twitch/dota2ti
 

Právě se děje

před 14 minutami

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy