reklama
 
 

Tamagoči jsou zpět! Kapesní hračku bude prodávat původní výrobce k 20. výročí jejího vzniku

16. 10. 2017 8:05
Populární elektronická hra z 90. let slaví comeback. U příležitosti 20. výročí vzniku tamagoči se jeho výrobce rozhodl jej dát znovu do oběhu. Zájemci si tak budou moci znovu vyzkoušet starat se o virtuální zvířátko, aby bylo včas nakrmeno, dostatečně si hrálo a spalo. Hra v současné době existuje také ve verzi pro smartphony.

Elektronická kapesní hračka tamagoči, kterou vytvořil před dvaceti lety Aki Maita pro společnost Bandai, zažívá comeback. Domácí zvířátko v jednoduché grafice, o které se uživatel musí pečlivě starat, znovu ožije v rámci oslav svých 20. narozenin.

Nostalgickou hračku z 90. let v šesti různých provedeních si lze již nyní předobjednat, do obchodů dorazí 5. listopadu.

"Pro mnoho lidí z generace X lze tamagoči považovat za oblíbeného prvního digitálního mazlíčka. Je čest přivést zpět jednu z nejoblíbenějších hraček způsobem, který zachycuje kouzlo a radost jedné generace a zároveň obsahuje vnímání nových generací," uvedl k tomu pro server Konbini marketingový manažer britské pobočky Bandai Tess Parsons-Broome.

Uživatelé tamagoči si vybrané zvířátko krmí, hrají si s ním a starají se o něj během jeho vývoje. Existuje také verze familitchi, kde se pořizuje celá rodina postaviček.

Plastová krabička na řemínku se v současné době přenesla také na nosiče Nintendo a do smartphonů prostřednictvím aplikace Tamagotchi L.i.f.e. a Pou.

Video: Záběry z mistrovství světa v počítačových hrách

V Seattlu začalo světové mistrovství v počítačových hrách. | Video: twitch/dota2ti |  01:09

autor: Magazín | 16. 10. 2017 8:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama