Tamagoči jsou zpět! Kapesní hračku bude prodávat původní výrobce k 20. výročí jejího vzniku

Magazín Magazín
16. 10. 2017 8:05
Populární elektronická hra z 90. let slaví comeback. U příležitosti 20. výročí vzniku tamagoči se jeho výrobce rozhodl jej dát znovu do oběhu. Zájemci si tak budou moci znovu vyzkoušet starat se o virtuální zvířátko, aby bylo včas nakrmeno, dostatečně si hrálo a spalo. Hra v současné době existuje také ve verzi pro smartphony.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Elektronická kapesní hračka tamagoči, kterou vytvořil před dvaceti lety Aki Maita pro společnost Bandai, zažívá comeback. Domácí zvířátko v jednoduché grafice, o které se uživatel musí pečlivě starat, znovu ožije v rámci oslav svých 20. narozenin.

Nostalgickou hračku z 90. let v šesti různých provedeních si lze již nyní předobjednat, do obchodů dorazí 5. listopadu.

"Pro mnoho lidí z generace X lze tamagoči považovat za oblíbeného prvního digitálního mazlíčka. Je čest přivést zpět jednu z nejoblíbenějších hraček způsobem, který zachycuje kouzlo a radost jedné generace a zároveň obsahuje vnímání nových generací," uvedl k tomu pro server Konbini marketingový manažer britské pobočky Bandai Tess Parsons-Broome.

Uživatelé tamagoči si vybrané zvířátko krmí, hrají si s ním a starají se o něj během jeho vývoje. Existuje také verze familitchi, kde se pořizuje celá rodina postaviček.

Plastová krabička na řemínku se v současné době přenesla také na nosiče Nintendo a do smartphonů prostřednictvím aplikace Tamagotchi L.i.f.e. a Pou.

Video: Záběry z mistrovství světa v počítačových hrách

V Seattlu začalo světové mistrovství v počítačových hrách. | Video: twitch/dota2ti
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy