„Takhle to děláme v Portoriku.“ Letní hit Despacito zvedl zájem turistů o karibský ostrov

Magazín Magazín
18. 8. 2017 8:04
Letní hit Luise Fonsiho zvýšil zájem o karibský ostrov. Může za to především videoklip, který se stal nejsledovanějším videem na YouTube. Zpěvák byl díky tomuto úspěchu jmenován turistickým ambasadorem Portorika.
Ulice v portorickém San Juan.
Ulice v portorickém San Juan. | Foto: Shutterstock

Zpěvák Luis Fonsi dokázal nebývalou věc. Díky jeho letnímu hitu Despacito se prudce zvedl zájem turistů o karibský ostrov Portoriko. Fonsi byl zároveň jmenován turistickým ambasadorem Portorika. Oznámil to podle britské BBC tamní guvernér Ricardo Rossello.

Za zvýšeným zájmem o návštěvu ostrova, který patří ke Spojeným státům americkým, stojí zřejmě především klip k Fonsiho písničce, který se stal nejpřehrávanějším videem na YouTube.

"Takhle to děláme tady dole v Portoriku"

Server Hotels.com uvedl, že vyhledávání ubytovacích kapacit v Portoriku vzrostlo mezi dubnem a červnem o 45 procent (oproti stejnému období vloni). Nárůst zájmu o karibský ostrov potvrdila také Expedia a Travelzoo.

Zpěvák prohlásil, že být ambasadorem své rodné země jej naplňuje hrdostí. "Příští rok budu dál pracovat na tom, aby se o krásách našeho nádherného ostrova vědělo," dodal Fonsi.

Propagační kampaň ostrova by měla být založena na významu slova Despacito, tedy pomalu. A měla by povzbudit lidi k tomu, aby si na návštěvu země udělali čas. "Takhle to děláme tady dole v Portoriku," zpívá se mimo jiné ve skladbě.

Fonsi bude propagovat Portoriko na svém celosvětovém turné s názvem Love and Dance Tour.

Podívejte se na videoklip, který navnadil turisty k návštěvě karibského ostrova:

Video: YouTube / Luis Fonsi
 

Právě se děje

Další zprávy