„Takhle to děláme v Portoriku.“ Letní hit Despacito zvedl zájem turistů o karibský ostrov

Magazín Magazín
18. 8. 2017 8:04
Letní hit Luise Fonsiho zvýšil zájem o karibský ostrov. Může za to především videoklip, který se stal nejsledovanějším videem na YouTube. Zpěvák byl díky tomuto úspěchu jmenován turistickým ambasadorem Portorika.
Ulice v portorickém San Juan.
Ulice v portorickém San Juan. | Foto: Shutterstock

Zpěvák Luis Fonsi dokázal nebývalou věc. Díky jeho letnímu hitu Despacito se prudce zvedl zájem turistů o karibský ostrov Portoriko. Fonsi byl zároveň jmenován turistickým ambasadorem Portorika. Oznámil to podle britské BBC tamní guvernér Ricardo Rossello.

Za zvýšeným zájmem o návštěvu ostrova, který patří ke Spojeným státům americkým, stojí zřejmě především klip k Fonsiho písničce, který se stal nejpřehrávanějším videem na YouTube.

"Takhle to děláme tady dole v Portoriku"

Server Hotels.com uvedl, že vyhledávání ubytovacích kapacit v Portoriku vzrostlo mezi dubnem a červnem o 45 procent (oproti stejnému období vloni). Nárůst zájmu o karibský ostrov potvrdila také Expedia a Travelzoo.

Zpěvák prohlásil, že být ambasadorem své rodné země jej naplňuje hrdostí. "Příští rok budu dál pracovat na tom, aby se o krásách našeho nádherného ostrova vědělo," dodal Fonsi.

Propagační kampaň ostrova by měla být založena na významu slova Despacito, tedy pomalu. A měla by povzbudit lidi k tomu, aby si na návštěvu země udělali čas. "Takhle to děláme tady dole v Portoriku," zpívá se mimo jiné ve skladbě.

Fonsi bude propagovat Portoriko na svém celosvětovém turné s názvem Love and Dance Tour.

Podívejte se na videoklip, který navnadil turisty k návštěvě karibského ostrova:

Video: YouTube / Luis Fonsi
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Muž z Přerova zavraždil nožem známého, kriminalisté ho obvinili

Kriminalisté obvinili jednačtyřicetiletého muže z vraždy o tři roky mladšího známého na ulici v Přerově. Tragédii předcházela podle policie hádka mezi dvěma opilými muži, starší z nich poté vytáhl nůž a známého bodl. Oběť zemřela na místě.

Útočník z místa utekl, po několika desítkách minut se přišel nakonec sám na policii udat. Podezřelému s trestní minulostí hrozí až 20 let vězení, uvedl na twitteru policie krajský policejní mluvčí Libor Hejtman. Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby.

Vražda se stala v pátek před 23:00 na parkovišti na třídě Generála Janouška v Přerově, muž je kromě vraždy obviněn také z výtržnictví. "Policisté po příjezdu na místo zjistili, že mezi dvěma muži posilněnými alkoholem došlo k hádce, která přerostla ve fyzický útok. Jeden z nich přitom vytáhl nůž a způsobil druhému muži bodnořezné poranění. Útočník se poté dal ihned na útěk," popsal policejní mluvčí.

Zraněný muž i přes rychle poskytnutou první pomoc na místě zemřel. Policisté okamžitě po útočníkovi rozjeli pátrání, případ si převzala krajská kriminálka. "Policistům se během pátrání podařilo zjistit totožnost osmatřicetileté oběti i útočníka. Ten se nakonec po pár desítkách minut sám dostavil na zdejší obvodní oddělení, kde byl zadržen. Motivem činu zřejmě byla banální opilecká hádka. Oba muži byli z Přerova a znali se," doplnil policejní mluvčí.

Další zprávy