Tajné tipy pro zimní sportovce

Komerční sdělení
27. 9. 2013 9:08
Lyžování ve Francii není jen o Chamonix, Les 2 Alpes a 3 Vallées. Francie nabízí mnohem víc.
Foto: Komerční sdělení

Největší souvislý lyžařský areál na světě, nejrychlejší dvoupatrová lanovka naší planety, nejvýše položené lyžařské středisko Evropy - Francie se může pochlubit několika superlativy, ale mimo tyto turistické magnety tu najdeme i několik menších, avšak ne méně pestrých lyžařských středisek.

SnowTrex, specialista na lyžařské zájezdy nabízí ve Francii více než 30 000 apartmánů s vlastním stravováním. Zejména pro rodiny s dětmi a začátečníky si cestovní kancelář připravila zajímavé zájezdy za příznivé ceny.

Foto: Komerční sdělení

Absolutní jedničkou mezi francouzskými lyžařskými středisky je beze sporu Chamrousse. Tehdejší dějiště zimních olympijských her se nachází pouhých 15 km od Grenoblu. Rodiny s dětmi, začátečníci, mladí a ambiciózní sportovci - všichni se tu cítí jako ryby ve vodě. Od lehkých, mírných sjezdovek po vyzývavé olympijské sjezdy tu každý přijde na své. Místní nabídkou nepohrdnou ani milovníci jízdy v hlubokém sněhu a freestylisté. Rodiny si váží místních služeb jako jsou dětské lyžařské školky a školy a mladiství si chválí možnosti večerní zábavy.

Rodiny s dětmi se ve Francii mohou orientovat podle středisek s vyznamenáním „Famille Plus Montagne". Jedná se o střediska, která nabízí perfektní zázemí pro děti s možností hlídání, zábavným programem a dalším servisem pro rodiny. Mezi taková střediska patří např. SuperDévoluy, Val d'Allos a Le Corbier - všechna z nich se mohou pochlubit pestrou nabídkou sjezdovek.

Foto: Komerční sdělení

Val Cenis nebo Valmeinier, sem láká SnowTrex nováčky v oblasti zimních sportů. Ve Val Cenis je k dispozici nejdelší sjezdovka pro začátečníky jménem „Escargot", čili šnek. Idylku a klid hledající sportovci, kteří si přesto potrpí na pestrý výběr sjezdovek, ocení typicky savojské Saint Sorlin nebo přehledné La Joue du Loup. Saint Sorlin patří například k lyžařskému středisku Les Sybelles s celkem 310 km sjezdovek.

Zimní dovolená ve Francii je ryzí pestrost!

 

Právě se děje

před 9 minutami

 Kvůli spornému zákonu o hanobení čínské národní hymny obyvatelé Hongkongu opět protestují v ulicích

Policie na jejich rozehnání použila slzný plyn a ve velkém počtu střeží budovu hongkongského parlamentu, který má dnes normu projednávat, uvedla agentura DPA.

Stovky příslušníků pořádkové policie v očekávání nepokojů vztyčily kolem parlamentu dvoumetrovou bariéru. Demonstranti se však v masovém měřítku nesešli, uvedl hongkongský deník South China Morning Post. Podle něj skupinky demonstrantů ojediněle zastavovaly dopravu a policie proti nim použila slzný plyn. Zatčeno bylo 16 demonstrantů, z nichž tři jsou obviněni, že u sebe měli zápalné láhve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy